Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

ce vopsea sa aleg??

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

alinaserban

Mesajde alinaserban » Joi Mar 11, 2010 1:43 pm

:cry: sunt foarte suparata deoarece nu pot sa atasez poza imi zice k nu tre sa fie mai mare de .......imi place foarte mult nuanta biancai draguseanu,a marinei dina si a cantaretei ianna cam asa ceva vreau si eu dar ce nuanta sa aleg ca sa imi iasa asa ceva?am poze pe hi5 mirel.alina va rog!![/url]

marico

Locaţie: NULL

Mesajde marico » Vin Mar 12, 2010 5:46 pm

Adelina, din pricina faptului ca nu imi mai permit sa merg la salon luna de luna sa ma vopsesc, ma vad nevoita sa ma vopsesc acasa. Ma poti sfatui,te rog, ce vopsea sa aleg? Sunt bruneta natural (cu destul par alb), momentan vopsita blond si pentru ca intotdeauna parul natural (dupa ce e aplicata vopseaua) se deschide in aramiu/roscatiu, am ca niste suvite (deci sunt blonda cu suvite aramii - cateva - ).
Nu stiu ce vopsea sa aleg, ce nuanta ca sa nu imi mai iasa aramiu, sa obtin o culoare uniforma (blond bej).
Imi multumesc anticipat pentru raspuns. Mult succes in tot ceea ce faci!

taarraa

Mesajde taarraa » Vin Mar 12, 2010 9:06 pm

Hei ati folositi Blillance de la Schwarzkopf ?
Mi-am cumparat si eu astazi si as vrea sa stiu cum vi se pare

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Mar 12, 2010 9:28 pm

Am primit si eu una cadou, urmeaza sa intre pe rol de pasti. Daca ai rabdare pana atunci , iti spun...dar daca tot ai luat-o....

taarraa

Mesajde taarraa » Vin Mar 12, 2010 9:32 pm

larissa.maria scrie:Am primit si eu una cadou, urmeaza sa intre pe rol de pasti. Daca ai rabdare pana atunci , iti spun...dar daca tot ai luat-o....

Pana atunci o folosesc :D

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Vin Mar 12, 2010 11:54 pm

marico.... sunt multe de spus... in primul rind care e procentul de par alb ? restul care e natural(radacinile) ce culoare au? ce blond ai si ce-ti doresti? sa nu mai iasa aramiu? pai atunci de ce iti mai faci suvite aramii? blondul bej,.... cam pretentioasa culoare .... tre sa combini ceva ca astea de prin comert daca te vopsesti acasa nu prea cred sa raspunda pretentiilor tale firesti( sa prinda parul alb, sa iasa omogena culoarea , sa nu se duca la spalat ,s.a.m.d..... 0 iar treba cu omogenitatea culorii depinde 99% de manopera pe care tu o faci acasa cind te vopsesti.... :D
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Vin Mar 12, 2010 11:56 pm

alinaserban pune scurtatura spre hi5 :idea:
adellinaa

marico

Locaţie: NULL

Mesajde marico » Sâm Mar 13, 2010 11:01 am

adellinaa scrie:marico.... sunt multe de spus... in primul rind care e procentul de par alb ? restul care e natural(radacinile) ce culoare au? ce blond ai si ce-ti doresti? sa nu mai iasa aramiu? pai atunci de ce iti mai faci suvite aramii? blondul bej,.... cam pretentioasa culoare .... tre sa combini ceva ca astea de prin comert daca te vopsesti acasa nu prea cred sa raspunda pretentiilor tale firesti( sa prinda parul alb, sa iasa omogena culoarea , sa nu se duca la spalat ,s.a.m.d..... 0 iar treba cu omogenitatea culorii depinde 99% de manopera pe care tu o faci acasa cind te vopsesti.... :D

Am spus in mesaj: sunt bruneta (la radacini), am un blond mediu si-mi doresc blond bej (si asta am spus in mesaj), suvitele aramii nu mi le-am facut eu,asa iese cand se pune vopseaua pe radacina crescuta: ARAMIU. Multumesc, vroiam sa aflu sfatul unui expert. Dar oare toata lumea are bani sa mearga numai la salon? Adica, eu din 600 lei salariu, de unde sa iau cel putin 200 pentru coafor?Eh, astea-s vremurile!

alinaserban

Mesajde alinaserban » Sâm Mar 13, 2010 9:23 pm

imi pare rau dar nu reusesc ooooffffffffffff! dar mi-am luat loreal un blond deschis cenusiu[ copenhaga] arata superb pe cutie si sunt tare curioasa sa vad cum o sa iasa mai ales k de la radacina vreo 4 cm sunt blond deschis auriu si in rest blond cenusiu,pe la spate mai am un pic de ciocolatiu eeeee cam greu sa imi iasa ceva uniform nu?eu sper totusi!stau intr-un orasel mic ,slatina-olt, si nu sunt prea stralucite saloanele....am testat unul si tot in doaua nuante m-a facut adk radacina mai deschisa si restul mai inchis si mi la si ars. Multumesc oricum de sfaturi! Dk se poate as vrea niste sfaturi pt un blond frumos,sanatos si de durata! Si saa iba si stralucire! Cam pretentioasa,nu?

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 14, 2010 8:44 am

Marico .... daca te-am intrebat inseamna ca nu am inteles ... nu ca nu vad sa citesc.... bruneta.... neagra? pentru mine bruneta inseamna neagra sau aproape neagra.... bej blond..... cit de deschis ?????daca nu raspunzi exact la ce te intreb nu am cum sa-ti dau un diagnostic corect si nici un raspuns corect!!!! :o
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 14, 2010 8:56 am

alinaserban scrie:imi pare rau dar nu reusesc ooooffffffffffff! dar mi-am luat loreal un blond deschis cenusiu[ copenhaga] arata superb pe cutie si sunt tare curioasa sa vad cum o sa iasa mai ales k de la radacina vreo 4 cm sunt blond deschis auriu si in rest blond cenusiu,pe la spate mai am un pic de ciocolatiu eeeee cam greu sa imi iasa ceva uniform nu?eu sper totusi!stau intr-un orasel mic ,slatina-olt, si nu sunt prea stralucite saloanele....am testat unul si tot in doaua nuante m-a facut adk radacina mai deschisa si restul mai inchis si mi la si ars. Multumesc oricum de sfaturi! Dk se poate as vrea niste sfaturi pt un blond frumos,sanatos si de du
rata! Si saa iba si stralucire! Cam pretentioasa,nu?

ai groja cum pui vopseaua pe par.... mai intii radacina crescuta , apoi rdacina aia aurie .....aveti Kalos in Slatina? da fuga si cumpara o masca cu placenta ....incearca sa pastrezi marca si numarul de vopsea cu care te vopsesti, pune vopsea din belsug si respecta tiimpii (radacina 35minute chiar daca in prospect scrie mai putin si lungimile 5 minute ) nu te vopsi mereu de la radacina pina la virf!!! in cazul in care ai o placa acasa ascunde-o bine ! uita de ea! :D
adellinaa

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Dum Mar 14, 2010 9:36 am

Doamne, ce chin!

alinaserban

Mesajde alinaserban » Lun Mar 15, 2010 12:35 pm

salut! m-am vopsit k loreal acela copenhaga si in sfarsit am o culoare uniforma in cap dar este un gri inchis eu sper sa se mai deschida la spalat. Imi place foarte mult faptul k lorealul iti lasa parul moale,cu un luciu palcut,pare sanatos in comparatie k besul kre uuufff!il aspreste mult! Este buna masca asta de la kallos? EU foloseam in general glis sau mai aveam una care o faceam eu k ulei de masline,miere,vit a era foarte buna si imi creste parul repede de la ea. Nuanta asta de gri[ seamana k cea pe care o avea romanita iovan] iin evidenta ochii si nu ma mai albeste la fata,e ceva natural dar oare crezi k este potrivita si pt ziua nuntii? TE pupik si mersi mult de tot pt sfaturi!

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mar Mar 16, 2010 8:25 pm

de ce n-ar fii ok? ideea e ca deja ti-ai impus o anume gama de culori avind in vedere griul parului.... tre sa te gindesti bine pentru nunta ce culori, ce texturi vei avea pe tine.... ma refer la par, machiaj ,imbracaminte,incaltaminte, accesorii....da, nuanta se mai duce la spalat, data viitoare cind te vopsesti lasi vopseaua mai putin pe lungimile care sunt prea gri acum.... da, e buna masca de la Kalos, eu o folosesc pe cea din placenta din cind in cind....
adellinaa

charlotte.w

Re: ce vopsea sa aleg??

Mesajde charlotte.w » Joi Apr 01, 2010 4:17 pm

Buna,Adelina.Trebuie sa incep niste cursuri si vreau o schimbare, in sensul ca vreau sa ma vopsesc.Am renuntat la roscatul-visiniu, ma plictisisem de nuanta aceea si nici nu prea ma avantaja, era prea ne-naturala.Am cautat prin hipermarket o vopsea care sa semene cu nuanta din poza, imi place f mult, dar din pacate nu am gasit.Nu am mai cautat si prin alte parti, pt ca m-am gandit la tine, si am vrut mai intai sa te intreb.Tu ce vopsea mi-ai recomanda sa-mi iasa culoarea aceea??Iti multumesc si mult succes in ceea ce faci! :D

Aici poza : http://img218.imageshack.us/img218/4589 ... rlotte.jpg Vreau culoarea lui Charlotte(tipa cu parul lung)

AnteriorUrmătorul