Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

fumatul slabeste sau nu?!

Aici se poarta toate discutiile off-topic.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

cretzollina

fumatul slabeste sau nu?!

Mesajde cretzollina » Sâm Aug 01, 2009 11:10 pm

parerea mea e ca fumatul nu slabeste,iti da doar impresia ca scazi in kilograme,dar nu e adevarat.Ce e adevarat din asta?? ca mananci mult mai putin dupa o tigara sau doua si pt putin timp nu mai ai nevoie de mancare. Voi ce parere aveti despre asta??

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 02, 2009 12:16 am

slabeste...dar depinde de la om la om...nu la toate persoanele are efektul de slabire
~MAi~

FleurBlanche

Mesajde FleurBlanche » Dum Aug 02, 2009 12:31 am

am avut o perioada cand incercam sa fiu ,,in trend'' cu prostul anturaj(asta s a inplat demult)si fumam dar nu periodic..fumam o luna doua,apoi ma lasam..si tot asa...deci..ma ingrasem ingrozitor de mult...si nu mai aveam vlaga in mine...e cea mai mare prostie sa fumezi...n am mai pus gura pe tigara de un an sau 2..de cand sunt cu iubitul meu k e nefumator slava domnului...

maia08

Mesajde maia08 » Dum Aug 02, 2009 12:39 am

nu am incerkat niciodata...sunt mandra!!!
~MAi~

mariazet45

nu

Mesajde mariazet45 » Dum Aug 02, 2009 11:19 am

Fumatu nu slabeste ,scade doar pofta de mancare ,distruge plamanii,oasele ,ingroasa sangele ,vocea ,strica tenu si face multe lucruri rele pentru organism .In momentu in care te lasi de fumat nu trebuie sa inlocuiesti un viciu cu altu ,din lipsa de ocupatie te apuci de maNcat .Sfat;cand vrei sa fumezi bea apa .

Casiii

Mesajde Casiii » Dum Aug 02, 2009 5:48 pm

eu sunt fumatoare de 4 ani si nu constat nici o schimbare.. doar dak fumezi in exces ti se taie pofta de mancare.. altfel.. nici o schimbare.

miha_ela_r

Mesajde miha_ela_r » Dum Aug 02, 2009 9:36 pm

cu sdiguranta fumatul nu slabeste....
bunicul meu fumeaza de mai bn de 50 de ani, km un pachet pe zi, si este foarte gars.

rodicaalx

Fumatul nici nu te ingrasa nici "nu te slabeste"

Mesajde rodicaalx » Mar Aug 04, 2009 9:39 am

Fumatul nici nu te ingrasa nici nu te slabeste... Fumatul e pur si simplu un viciu care iti consuma sanatatea....
Povestea de la care a plecat mitul cum ca fumatul ingrasa a fost urmatoarea: in incercarea de a te lasa de fumat, inlocuiesti tigarile cu alte artificii ex: bomboane, guma de mestecat, saratele, biscuiti, fructe sau cu diferite gustari care ajung sa te ingrase.
Faptul de care nu se tine cont este acela ca incercarea de a inceta un viciu este efortul unei vointe constante si constiente. Asadar dorinta de a renunta la fumat trebuie sa fie mai presus de orice altceva, iar "artificiile" folosite, consider ca sunt doar niste mofturi motivationale pentru cei cu mai putina tarie de caracter si care inca nu sunt pregatiti de a renunta cu adevarat la viciul respectiv.
In ceea ce priveste slabitul din cauza fumatului...mi se pare iar ca vb de povesti... Consider ca atunci cand ti-e foame, mananci; si mananci cum esti obisnuit :fie fast-food, prajeli, sarmale, sosuri,carnati etc, fie dietetic si sanatos. Nu pot sa cred ca faptul ca fumezi iti schimba regimul alimentar ci doar ti-l imbogateste cu muuult fum si nicotina.
Asadar ptr mine acest mit cum ca fumatul ingrasa sau slabeste e : "BUSTED".

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Ian 22, 2010 3:19 pm

Poate avea efect asupra poftei de mancare... dar creeaza alte probleme de sanatate in timp.

georgy_78

Re: fumatul slabeste sau nu?!

Mesajde georgy_78 » Joi Mai 06, 2010 12:40 pm

Buna.Eu am incercat sa renunt la tigari dandu-mi seama ca nu este deloc benefic organismului dar nu am reusit . Ma lasam pentru maxim o saptamana si apoi reveneam iar la vechiul obicei … fumatul .O prietena mi-a recomandat un produs natural Noni de care el a auzit la Tv.M-am hotarat sa-l incerc si va pot spune ca a facut minuni in cazul meu .M-am lasat de fumat si in plus m-am simtit si foarte bine si nici nu m-am ingrasat! Bafta

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Mai 06, 2010 4:10 pm

Fumatul nu slabeste, dupa cum nici renuntarea la fumat nu ingrasa...e doar o teorie...

popa.alexandra

Mesajde popa.alexandra » Lun Oct 25, 2010 1:42 pm

Nu slabeste, nu vad cum. Vorba ta, creeaza doar impresia. Si maiface si rau, pe deasupra.