Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Eurovita-par si unghii

Se spune ca sanatatea este mai buna decat toate. Fii pregatita sa primesti si sa dai sfaturi despre cele mai bune metode si produse care te pot ajuta sa ai o sanatate de invidiat!

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

andreea_94

Eurovita-par si unghii

Mesajde andreea_94 » Mie Sep 02, 2009 11:44 am

Am inceput de ieri tratamentul cu eurovita par si unghii

Care sunt componentele active?

Produsul prin compozitie acopera necesarul fiziologic si compenseaza carentele in elemente nutritive ale parului si unghiilor.
Acidul folic impreuna cu acidul para aminobenzoic au rolul de a reda stralucire parului, impiedicand albirea prematura.
Acidul pantotenic stimuleaza sistemul imunitar determinand cresterea sanatoasa a parului si a unghiilor.
Fierul prin proprietatile antioxidante incetineste procesele de imbatranire la nivelul foliculilor pilosi, impiedicand caderea parului.
Cuprul indispensabil pentru sinteza keratinei, componenta a texturii firului de par si a unghiei.
Drojdia de bere, sursa naturala a complexului de vitamine B, acidului para-aminobenzoic si a cromului.
Prin intremediul acestora reda volum, elasticitate si stralucire parului, imbunatateste textura firului de par si a unghiei, impiedica aparitia matretii prin reglarea secretiei de sebum.
Aminoacizii cu sulf (L-cistina si DL-metionina): constituenti esentiali ai keratinei contribuie la intarirea firului de par si a unghiilor.
Sulful pe care il contin acesti aminoacizi adauga un plus de stralucire parului.
Extractul de germeni de grau importanta sursa de vitamina E, eficient in incetinirea proceselor de imbatranire a pielii, inclusiv a pielii capului.

Ce este Eurovita pentru par si unghii?

Compozitie: acid folic 400 μg 100% DZR, acid pantotenic 25 mg 250% DZR, fier 15 mg 83,33% DZR, cupru 2000 μg 66,66% DZR, acid para aminobenzoic 30 mg, drojdie de bere 50 mg, DL-metionina 100 mg, L-cistina 50 mg, extract de germeni de grau 50 mg.

Credeti ca ma pot ingrasa?

dianna_stoica

Eurovita

Mesajde dianna_stoica » Joi Sep 03, 2009 11:09 am

Buna Andreea!

Te rog mult sa-mi spui daca da rezultate tratamentul - in ceea ce priveste parul in special. Ma confrunt cu o cadere de par masiva in ultima perioada plus primele fire de par alb si poate Eurovita este o solutie...

In ceea ce priveste ingrasatul, eu personal sunt de parere ca conteaa foarte mult constitutia fiecarei persoane si, evident, ce si cat mananca. Am luat de-a lungul timpului tot felul de vitamine si daca am avut grija ce mananc nu m-am ingrasat. In perioada bacului totusi luam multe vitamine, stateam toata ziua in casa, mancam foarte mult si am pus 3-4 kg intr-o luna, pe care le-am dat jos in cele 2 saptamani cat au tinut examenele.

Multumesc si astept sa-mi spui daca Eurovita functioneaza!
Diana

andreea_94

Mesajde andreea_94 » Joi Sep 03, 2009 12:21 pm

In regula, Diana.

Oricum, poti folosi ulei de ricin, am auzit ca e foarte bun, eu mi-am dat o singura data si mi-am mai luat o lotiune impotrica caderii parului de la elmiplant: Lotiune Forte. Deci, daca nu o sa mai am probleme cu parul, nu stiu daca eurovita va avea toate laudele. Oricum o sa te tin la curent.

Pe curand, Andreea

Aiana

Mesajde Aiana » Joi Sep 03, 2009 1:26 pm

Am facut tratamentul timp de trei luni....Nici un rezultat pentru podoaba capilara...In schimb m-am rugat sa mor la fiecare epilat mai ales cel intim.... :lol: :lol: De aici si vorba ,,Unde dai si unde crapa,, :lol: :lol: :lol:

dedeya89

Mesajde dedeya89 » Lun Sep 07, 2009 9:41 pm

Buna fetelor ... vad ca nu sunt singura care se confrunta cu caderea parului ;)). Va spun si voua ceea ce mi`a spus mie un doctor: <<Mai lasati medicamentele si folositi lucruri naturale.>> Asa am facut si eu. Am lasat medicamentele, vitaminele sintetice si mi`am incercat norcul cu ceva natural si dupa prima utilizare pot spune ca a functionat mult peste asteptari. Am facut o masca pt par din urmatoarele ingrediente: 2 galbenuse de ou, 15 ml ulei de masline, 15 ml ulei de ricin, 10-15 picaturi vitamina A. Aplicati aceasta masca pe parul umed si stati cu ea pe par cat mai mult timp. Intre 2-7 ore. Dupa aceea spalati parul in mod mormal ... si dupa prima spalare veti observa o imbunatatire in ceea ce reprezinta problema noastra :D. Bafta si ast sa imi spuneti daca a functionat sau nu:D.

Have fun ... dedeya

mada88

Caderea parului

Mesajde mada88 » Mar Sep 08, 2009 12:26 pm

Buna fetelor..eu am incercat tot felul de tratamente impotriva caderii parului..si asta datorita faptului ca imi cadea foarte mult. Am luat si eu Eurovita si nu m-a ajutat cu minic. Am luat ceva vitamine din America si tot nimic...acum folosesc de cateva saptamani niste picaturi..se numesc ALOPEXY si vad rezultate. Pe langa aceste picaturi iau zinc si folosec Alpecin sampon cu cofeina..acestea ma ajuta foarte mult.

andreea_94

Mesajde andreea_94 » Sâm Sep 26, 2009 1:58 pm

NU mai imi cade parul! Nu asa rau!!! Cand ma pieptan, cateva fire...si in rest, cand fac baie. Atat...Deci nu stiu daca uleiul de ricin sau eurovita sau lotuinea impotriva caderii parului merita laudele, dar eu sunt multumita.

Y_Yvonne

Re: Eurovita-par si unghii

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 07, 2009 2:49 am

andreea_94 scrie:Am inceput de ieri tratamentul cu eurovita par si unghii

Credeti ca ma pot ingrasa?

Nu cred ca te poti ingrasa din cauza vitaminelor, ia-le linistita. Daca stai cu gandul la mancare tot timpul, cu siguranta te vei trezi cu cateva kg in plus in 2-3 saptamani. :D [ E valabil si ptr. perioada cand nu iei vitamine/minerale:) ]

Sfatul meu este sa nu iei niciodata capsula in cauza pe stomacul gol. Sa mananci ceva, orice, de ex. 1/2 de mar sau o felie de paine cu ceva, astfel incat sa nu fie stomacul gol.

Uneori eu nu mancam, mai ales daca luam capsuna dimineata si imediat mi se facea rau, ameteli, senzatie de voma...toate treceau imediat ce mancam.

Rezultatele au aparut, dar nu imediat. Trebuie multa rabdare si tinut tratamentul in cauza conform indicatiilor, eventual repetat...dupa caz.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Lun Dec 07, 2009 2:56 am

dedeya89 scrie:Buna fetelor ... vad ca nu sunt singura care se confrunta cu caderea parului ;)). Va spun si voua ceea ce mi`a spus mie un doctor: <<Mai lasati medicamentele si folositi lucruri naturale.>> Asa am facut si eu. Am lasat medicamentele, vitaminele sintetice si mi`am incercat norcul cu ceva natural si dupa prima utilizare pot spune ca a functionat mult peste asteptari. Am facut o masca pt par din urmatoarele ingrediente: 2 galbenuse de ou, 15 ml ulei de masline, 15 ml ulei de ricin, 10-15 picaturi vitamina A. Aplicati aceasta masca pe parul umed si stati cu ea pe par cat mai mult timp. Intre 2-7 ore. Dupa aceea spalati parul in mod mormal ... si dupa prima spalare veti observa o imbunatatire in ceea ce reprezinta problema noastra :D. Bafta si ast sa imi spuneti daca a functionat sau nu:D.

Have fun ... dedeya

Dupa prima aplicare, imbunatatire? Mira-m-as! :) Cred ca doar psihologic...:) Autosugestia, bat-o vina! :D

Si in aceasta situatie trebuie multa rabdare si consecventa. Eu zic ca abia dupa o luna poti observa cu adevarat o imbunatatire sau nu...

Multa sanatate!

sorinaclaudia

Mesajde sorinaclaudia » Mar Dec 08, 2009 2:54 pm

Si eu am luat Eurovita cu cativa ani in urma. Problema a fost urmatoarea: a inceput sa mi se regenereze parul atat de tare incat nu l-am mai putut purta prins pentru ca mi se vedea destul de urat :? Cat despre caderea parului... la mine imi cadea la fel. :(

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Ian 23, 2010 5:27 pm

Parul si unghiile au si ele nevoie de anumite vitamine pentru sanatate... E bine sa avem grija si la alimentatie.

maryaviorica

Mesajde maryaviorica » Mie Ian 27, 2010 9:35 pm

si mie mi-a cazut cand foloseam placa fff mult..acuma nu mai folosesc...dar parul meu e atat de fragil...si destul de rar..in comparatie cum era inainte :(

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Vin Ian 29, 2010 1:21 am

Nu luati Eurovita - ptr parhii si ungii pe stomacul gol. Mie mi se facea rau.
Eu prefer sa iau Minerale si multivitamine de la Ozone.

anasoltan

Mesajde anasoltan » Vin Ian 29, 2010 2:07 am

nu as lua asa ceva

pupisori

Mesajde pupisori » Sâm Ian 30, 2010 1:54 pm

cu parul n-am probleme, cu unghiile da...dar prefer sa mi le tai scurt/e decat sa ma indop de pastile

Următorul