Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

HELP!! nu pot sa-mi aranjez parul cum vreau.

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Cryzy

HELP!! nu pot sa-mi aranjez parul cum vreau.

Mesajde Cryzy » Sâm Mai 29, 2010 4:06 pm

Buna. Am si eu o problema cam maricica pentru mine :( De cand ma stiu mie imi place sa port parul pe spate si cu o carare intr-o parte. Dar mi se fac carari si in spate tocmai sus si nu pot sa le acopar nicicum. Parul meu sta lipit de cap nu prea are volum, asta pentru ca nu prea mi-a placut sa am un par umflat si mare. In prezent port parul intotdeauna prins iar cand vreau sa il tin pe spate ma simt aiurea stiind ca se vad cararile si renunt. Mi sa zis chiar si ca as fi cheala in zona aia din cauza lor. Am incercat sa tapez si sa dau cu fixativ intruna dar se tot faceau ba in stanga ba in dreapta ba fix in mijloc... Nu stiu ce sa mai fac. M-am gandit sa ma duc sa ma tund dar nu prea as vrea... Daca ai putea sa ma ajuti cu cateva sfaturi ti-as fi foarte recunoscatoare.

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Re: HELP!! nu pot sa-mi aranjez parul cum vreau.

Mesajde adellinaa » Sâm Mai 29, 2010 10:50 pm

presupun ca e vorba de ceva virtejuri .... in principiu ai putea incerca urmatoarele: 1.... daca tot nu iti mai doresti sa stea lipit de cap spala parul ca de obicei si usuca-l cu feonul tinind capul in jos. pulverizeaza apoi fixativ in direcia opusa celei in care vrei sa-ti stea parul dupa ce s-a uscat fixativul scutura bine cu o perie si aseaza-l dupa dorinta..... 2.... daca ai o placa cu zig-zag-uri foloseste -o pe radacina ascunsa( formeaza un dreptunghi in stinga si dreapta cararii pe care ti0-o faci de obicei) timp foarte scurt si apoi piaptana-l ........daca nu ai rezultate cu aceste metode revin-o aici si povesteste-mi ca sa-ti mai pot da si alte variante.... bigudiuri ai incercat?
adellinaa

Cryzy

Mesajde Cryzy » Dum Mai 30, 2010 3:58 pm

Nu cred ca sunt vartejuri pentru ca din cate stiu eu vartejurile sunt mai rotunde asa iar la mine sunt carari..drepte.O sa incerc prima varianta. Aveam placa cu zig-zaguri dar nu o mai am..Cu bigudiuri nu am incercat. O sa scriu iar dupa ce incerc prima varianta si iti spun rezultatele. Mersi mult.

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mai 30, 2010 6:17 pm

atunci nu stiu ce carari ai tu,,, pina nu vad cu ochiu meu nu pot sa spun mai mult de atit
:?
adellinaa

Cryzy

Mesajde Cryzy » Lun Mai 31, 2010 2:22 pm

Am incercat faza cu feonul...Si nu a facut mari schimbari.. Uite am pus o poza ca sa vezi exact de ce e vorba.
http://i53.photobucket.com/albums/g71/c ... G_8520.jpg

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Lun Mai 31, 2010 10:38 pm

ba e chiar un virtej.... completat de o alopecie difuza.... tre sa tratezi acea zona in mod special cu produse impotriva caderii parului si apoi cu altele regenerante .... dupa ca se mai indeseste te vei simti mai bine si nu se va mai vedea asa tare
adellinaa

Cryzy

Mesajde Cryzy » Mar Iun 01, 2010 1:13 am

mersi mult. cam ce produse mi-ai recomanda impotriva caderii parului?
si e grava alopecia asta difuza? :(

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mar Iun 01, 2010 10:55 am

ar trebui sa mergi la dermatolog.... el te-ar putea sfatui ce tratament sa iei pentru ca dupa parerea mea ai nevoie de ceva mult mai avansat decit ce se gaseste in comert... vezi parerea medicului si apoi sigur vei sti exact ce ai de facut
adellinaa

Cryzy

Mesajde Cryzy » Mar Iun 01, 2010 12:43 pm

ok. mersi mult de tot.