Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

oare ma iubeste sotul meu?

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

sandamadalina

oare ma iubeste sotul meu?

Mesajde sandamadalina » Mie Iul 28, 2010 6:32 pm

maine se fac 9 ani de cand m-am casatorit cu sotul meu. de ceva timp ma respinge-nu ma lasa nici macar sa-l pup.imi dau seama ca nu ma mai iubeste sau ca are pe altcineva. va rog sa imi dati ceva sfaturi pt. a-l recupera!!

ada1982

Re: oare ma iubeste sotul meu?

Mesajde ada1982 » Mie Iul 28, 2010 11:32 pm

of, ce trist :( . pai iti doresc multi ani inainte, insa e clar ca exista o problema, si cu siguranta daca te respinge e vorba despre altcineva. nu te pot sfatui decat sa incerci sa ai o discutie cu el , sa incerci sa schimbi ceva la tine ( look-ul, hainele, greutatea daca e cazul , tonul , modalitatea de abordare , orice si multe :D ). ar fi trebuit sa stim mai multe despre tine , voi . in orice caz, cred ca personal nu as renunta la el , decat daca nu as avea incotro , insa altfel as lupta pana in panzele albe pt el . ( acum depinde si daca implica casnicia voastra copilasi sau nu ) . daca nu implica si relatia lui este stabila ( cu amanta - adik nu e una trecatoare ) , pfff, la revedere sa i spui :d. dar poate nu e vorba de o alta, poate sunt alte probleme. comunicarea rezolva multe . da-i "tonul " la o cafea. sa ne tii la curent. succes :)

sandamadalina

Mesajde sandamadalina » Joi Iul 29, 2010 1:06 pm

nu vreau sa il pierd, dar trebuie sa fac ceva pt ca ma doare felul lui de a se comporta cu mine.avem si o fetita de sase ani, iar de schimbat am schimbat mereu cate ceva la mine si intr-adevar trebuie sa mai slabesc( am 60 de kg si 1,64cm). banuiesc ca ar avea pe altcineva doar dupa comportamentul lui, dar alte motive nu am.
multumesc pt atentia acordata subiectului meu.

hana2

Mesajde hana2 » Joi Iul 29, 2010 5:02 pm

Ce nu inteleg eu este cum s-a ajuns la situatia asta, cum adica nu te lasa sa-l pupi?
Cand sunteti in casa, sau in pubilc? Cand s-a intaplat prima data, nu l-ai intrebat care e problema, ce s-a intamplat?
Sa inteleg ca va ignorati reciproc...cat despre o a treia persoana....ar trebuie sa fie si alte "semne" . Lipsese mai mult ca de obicei de acasa, se aranjeaza mai mult ca de obicei, se intampla des sa nu-ti raspunda la tel, nu mai e tandru, nu mai aveti apropere ca intre soti, iti reproseaza lucruri aparent aiurea?
De ce nu-l provoci la o discutie serioasa si sa spuneti fiecare ce probleme aveti si ce solutii propuneti....chiar nu se gaseste nici un moment in care sa puteti discuta deschis?
Pregateste ceva dragut pentru aniversare...o admosfera relaxanta poate il face mai decshis la discutii....
Poate este doar o perioada stresanta si se simte neinteles....discuta cu el, calm fara reprosuri, ca un prieten, incerca sa alfi ce e cu el...de ce se comporta ciudat...uneori barbatii sunt ca niste copii...fac tot felul de gesturi ca sa atraga atentia...

Sper sa nu fie varianta la cate te-ai gandit tu si sa va fie bine!

alexyab

Mesajde alexyab » Joi Iul 29, 2010 9:55 pm

Nu trebuie sa te gandesti la faptul ca poate are pe altcineva in viata lui.Eu cred ca unii barbati la o anumita varsta devin mai reci.Eu am o prietena care se regaseste in ceea ce spui tu.Daca isi suna sotul cand e la munca ii reproseaza faptul ca il streseaza iar daca ii trimite mesaj nici macar nu il citeste.Nu mai zic de sarutat sau de a-si povesti anumite lucruri (ce s-au petrecut pe timpul zilei).Nu stiu cati ani are sotul tau dar cica in jurul varstei de 40 de ani se intampla lucruri ciudate cu barbatii. :D .Eu te sfatuiesc sa stai de vb cu el.Daca nu intelege iesi de cateva ori cu o prietena si lasa-l singur acasa,iar cand te va intreba spune-i ca ai nevoie de cineva aproape de tine, iar asta este prietena ta....Poate asa isi va da seama ca greseste

sandamadalina

Mesajde sandamadalina » Vin Iul 30, 2010 8:04 am

sotul meu are 33 ani,iar eu am 30.de comunicat comunicam mai greu ,deoarece este o persoana introvertita; sincer, cand vreau sal imbratisez saucand vreau sa-l sarut ma respinge.eu am incercat tot felul de metode pt a-l apropia, dar nu am reusit.deci, va rog, sa imi dati cateva sfaturi. de acasa nu a lipsit decat in noptile in care a fost de serviciu. imi doresc mult sa -i arat cat de mult il iubesc, dar m-am saturat sa ma respinga. :cry:

balanjulia

Mesajde balanjulia » Vin Iul 30, 2010 8:52 am

Vorbeste cu el. Eu am fost in situatia ta, dupa 5 ani de casnicie. El cauta sa fie la servici, cand era acasa ori dormea, ori se uita la televizor, ori avea sa rezolve ceva in oras. Am provocat la multe discutii, dar parea ca nu aude ce spun eu... In fine a fost o discutie drastica, i-am spus ca nu mai pot asa, si ori suntem un cuplu normal, ori suntem fiecare pe cont propriu, si daca asa, eu vreau sa fac cu viata mea asta. Atunci m-a inteles in sfarsit, de atunci discutam, nu numai vorbim in paralel. Si e Ok, pe toate planurile. Si eu credeam, ca are alta, dar nu avea, decat stres. Mult stres.
Fa-l sa te asculte! Sti tu dupa noua ani, cu ce poti sa-l provoci, sa spuna ce are pe suflet si sa te asculte.
Sau daca e mai mult, ca o simpla imaginatie a ta, ca are alta, ar trebui sa gandesti la cineva, cu care ar discuta el despre una ca asta. Un prieten, un frate... Tu sti mai bine. Si intreaba deschis pe persoana respectiva.
Succes!

bia_78_bia

Mesajde bia_78_bia » Vin Iul 30, 2010 9:08 am

Intr-o relatie comunicarea e totul.Trebuie discutat totul inclusiv frustrarile.Necesitatea unei discutii foarte serioasa este impusa in acest caz.Cunosc perechi care s-au despartit din aceasta cauza inclusiv nasii mei de cununie ,aveau cca 30 ani.Incearca sa iti schimbi si tu atitudinea ,poate ai si tu contributia ta.Sa vezi si partea asta.Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar si noi femeile avem de multe ori partea noastra de vina.Daca are pe altcineva va evita sa te priveasca in ochi si sa iti vorbeasca dar trebuie intrebat si discutata si aceasta treaba.Si pe langa altele si rutina de zi cu zi poate afecta.Rezeva-ti o zi in care sa te pui la punct ,asteapta-l cu o cina romantica si DISCUTATI!

mara90

Mesajde mara90 » Sâm Iul 31, 2010 6:14 pm

Din pacate cred ca da,si eu am patit la fel,si eu aveam motive sa cred ca ma inseala,si pana la urma sa dovedit (din pacate) ca aveam dreptate.

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Sâm Iul 31, 2010 6:21 pm

90 nu vine de la anul nasterii? :D

mara90

Mesajde mara90 » Dum Aug 01, 2010 1:12 pm

_VoguE_ scrie:90 nu vine de la anul nasterii? :D

Oare cati ani ai de pui asemenea intrebare,dar sa iti raspund:l-am pus la pura intamplare!!!!!!!!!!!

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Lun Aug 02, 2010 12:59 pm

mara90 scrie:
_VoguE_ scrie:90 nu vine de la anul nasterii? :D

Oare cati ani ai de pui asemenea intrebare,dar sa iti raspund:l-am pus la pura intamplare!!!!!!!!!!!

ce legatura are varsta mea cu intrebarea? fiecare isi pune ce numar vrea la progil, numar care poate sa vina de la ziua de nastere, sau de la multe alte chestii. doar am intrebat nu am dat in cap :wink:

dana68

Mesajde dana68 » Lun Aug 02, 2010 3:26 pm

Daca 90 ar fi venit de la anul nasterii acum ar fi avut 20 de ani.Daca a aniversat 9 ani de la casatorie ar fi insemnat ca s-a casatorit la 11ani.Imposibil!

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Lun Aug 02, 2010 4:15 pm

nu am de unde sa stiu ca a aniversat 9 ani de la casatorie. nu ii urmaresc toate mesajele.

mara90

Mesajde mara90 » Lun Aug 02, 2010 4:30 pm

_VoguE_ scrie:nu am de unde sa stiu ca a aniversat 9 ani de la casatorie. nu ii urmaresc toate mesajele.

Ani am 41,de la casatorie 13,scuze daca te-am jignit

Următorul