Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

indragostita de un barbat insurat

Cine nu a avut macar o data probleme in dragoste? Iti pui intrebari de genul "Ma inseala?", "M-a iubit vreodata cu adevarat", "Sa-l parasesc pentru ca.."? Daca te regasesti in descriere te asteptam sa-ti spui oful. Pe fericitele cu relatii de basm le asteptam cu sfaturi utile.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

andreea_the_best

indragostita de un barbat insurat

Mesajde andreea_the_best » Vin Dec 24, 2010 6:17 pm

Stiu ca este indecent ceea ce o sa va spun dar asta e viata...
Imi place de un barbat insurat este foarte frumos,atragator si inteligent...de cand l-am vazut ma gandesc numai la el....Inainte pentru mine un barbat insurat era interzis....Vreau sa il abordez si sa am o aventura cu el dar nu stiu cum pentru ca am auzit ca este credincios si un sot fidel si mie frica sa nu ma respinga pentru ca am 19 iar el 35 ,imi place de el cum nu mi-a placut de nimeni ,de cand l-am vazut m-am racit de prietenul meu si stiu ca daca nu o sa fiu cu el o sa regret toata viata si nu o sa iubesc pe nimeni deci imi dati niste sfaturi cum sa-l abordez ,cum sa-l cuceresc :D

denisaalina009

Re: indragostita de un barbat insurat

Mesajde denisaalina009 » Vin Dec 24, 2010 7:21 pm

eu ti-as spune sa iti asculti inima si sa incerci sa il cuceresti,dar tinand cont de faptul ca acel barbat ar putea fi chiar unul dintre sotii,iubitii nostri, eu zic sa te abtii vreo cateva zile ca dupa iti va trece sigur! Niciodata sa nu iti cladesti fericirea pe nefericirea altora!! Daca tu ai fi in locul acelei sotii??

andreea_the_best

Mesajde andreea_the_best » Vin Dec 24, 2010 8:56 pm

ma gandesc la el de 10 luni am crezut ca imi trece dar nu mi-a trecut..daca as fi impreuna cu el cred ca mi-ar trece ...nu vreau sa fur barbatul nimanui

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Dec 24, 2010 9:15 pm

O situatie de tot hazul...inventata de cineva care doreste atentie... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

alfi

Mesajde alfi » Sâm Dec 25, 2010 1:47 am

:lol:
Mai demult am citit undeva ca intradevar sunt cu mult mai putini barbati pe aceasta lume decat femei,dar chiar sa nu mai gasesti si altul???
Nu stiu ce asi putea eu sa incerc sa iti spun,fiindca eu nu cred in ruptul capului in acest gen de atractie....doar pt. ca ai vazut pe cineva sa te topesti asa dupa el....eu cred ca e de domeniul telenuvelelor(filme pe care dealtfel nu le suport). :?
....si mai ales cel mai urat lucru(dupa parerea mea) este acela cand femeia abordeaza si curteaza barbatul....deci e o chestie care nu o concep. :evil:

_VoguE_

Mesajde _VoguE_ » Sâm Dec 25, 2010 6:40 pm

si eu am in cartier un barbat insurat care mi se pare frumos. insa una e sa-l apreciez ca se ingrijeste si ca arata foarte bine pentru varsta lui si alta e sa ma indragostesc de el. nu cred in dragoste la prima vedere. nu cred ca nu-l poti uita. eu una nu as accepta niciodata sa fiu pe post de amanta in primul rand ca tine de demnitatea mea si in al2lea rand pentru ca nu mi-ar placea sa fiu in postura nevestei inselate. roata se mai intoarce iar peste ceva ani s-ar putea sa fi tu aia inselata si nu stiu cat ti-ar placea situatia.
nu stiu cat de adevarat e sau nu povestea insa nu m-ar mira nimic, s-au mai vazut cazuri asemanatoare.
alfi, nici eu nu sunt de acord sa abordam noi un barbat. pot sa fiu in limba dupa el insa nu as face niciun pas, am si eu orgoliu si demnitatea mea.

pe_lucia

Mesajde pe_lucia » Sâm Dec 25, 2010 10:06 pm

acelasi sfat ca al fetelor dinaintea me: reorienteaza-te, ocupa-ti timpul cu altceva sau altcineva, arunca cu obiecte prin casa, scrie, fa orice, dar lasa omul in pace, te rog. E greu pt ca ti-a picat asa.., dar gindeste-te la sotie, demnitatea ta, diferenta de virsta, parintii tai. Vorbeste si cu mama ta. Sa-mi zici ce ai rezolvat.

anna_d

Mesajde anna_d » Dum Dec 26, 2010 9:33 pm

Presupun ca stii ce ar trebui, ce nu ar trebui si de ce. Asta e clar pentru oricine. Gandeste-te insa ca te vei atasa de el si cu timpul vei dori mai mult si el nu-ti va da mai incolo.

dana68

Mesajde dana68 » Lun Dec 27, 2010 9:35 am

andreea_the_best scrie:Stiu ca este indecent ceea ce o sa va spun dar asta e viata...
Imi place de un barbat insurat este foarte frumos,atragator si inteligent...de cand l-am vazut ma gandesc numai la el....Inainte pentru mine un barbat insurat era interzis....Vreau sa il abordez si sa am o aventura cu el dar nu stiu cum pentru ca am auzit ca este credincios si un sot fidel si mie frica sa nu ma respinga pentru ca am 19 iar el 35 ,imi place de el cum nu mi-a placut de nimeni ,de cand l-am vazut m-am racit de prietenul meu si stiu ca daca nu o sa fiu cu el o sa regret toata viata si nu o sa iubesc pe nimeni deci imi dati niste sfaturi cum sa-l abordez ,cum sa-l cuceresc :D

Drumul pe care vrei sa mergi duce la o fundatura.Mai rau va fi cand vei da cu capul de ea si vei vedea ca ti-ai irosit viata.
Am invatat in viata ca nu e bine sa faci salturi mari,daca intelegi ce vreau sa spun!E bine sa treci prin aceasta lume pas cu pas si sa sa faci toate lucrurile la timpul lor pentru ca va veni o zi in care vei regreta amarnic orice cale gresita pe care ai apucat in nebunia tineretii.
Sfatul meu:ramai cu prietenul tau si daruieste-i lui dragostea ta.Cresteti impreuna, in asa fel ca atunci cand el va avea 35 de ani sa poti spune:" este foarte frumos,atragator si inteligent...de cand l-am vazut ma gandesc numai la el...este credincios si un sot fidel "...SI ESTE AL MEU!
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."

crossbeauty

Mesajde crossbeauty » Mar Ian 04, 2011 5:17 pm

Buna,
In primul rand as vrea sa-ti dau un sfat prietenesc: nu incerca sa iei barbatul altei femei!
Stiu ca este foarte greu, te inteleg perfect, eu am trecut exact prin aceeasi situatie ca si tine. Numai tu o sa ai de pierdut. O sa-ti sumarizez foarte pe scurt ceea ce mi s-a intamplat mie: l-am cunoscut la ziua de nastere a unei prietene de-a mea. Era un barbat foarte frumos, la fel ca si in situatia ta, mult mai in varsta decat mine.
Am inceput sa fim impreuna, la inceput am considerat-o o simpla aventura. Apoi ne-am indragostit amandoi unul de celalalt. Dragostea noastra a fost atat de mare, incat am inceput sa ne facem rau. Bineinteles, eu incercam sa il despart de sotia lui, iar el de logodnicul meu. Pana la urma, am facut amandoi in asa fel incat fiecare dintre partenerii nostrii sa afle de relatia noastra, in ideea de a ramane impreuna pana la sfarsit. Insa nici unul dintre noi, am descoperit apoi, nu voiam sa ne despartim definitiv de partenerii pe care ii aveam. Ne-am facut viata un calvar. Si eu, si el sufeream foarte mult, nu suportam sa stam o zi fara sa ne vedem, dar nici nu voiam sa ne despartim de perechile noastre. Intr-un tarziu, am ramas totusi amici, nu ne mai cautam ca sa nu se mai aprinda focul intre noi, dar inca suferim.
De aceea iti spun ca o sa-ti fie foarte greu. Nu vreau sa te dazamagesc, nu toate situatiile sunt la fel. Dar daca exista dragoste adevarata, cum a fost la noi, ai sa suferi. Un barbat nu isi lasa sotia si familia pentru o alta femeie, sunt putine exceptii. Iar daca ar fi sa se desparta de ea, mai tarziu o sa-ti reproseze asta. Stiu ca, poate acum te gandesti ca eu am mers prea departe cu discutia asta, ca tu vrei doar o aventura cu el, dar draga mea, sincer iti spun, daca 10 luni te-ai gandit incontinuu la el, inseamna ca exista ceva mai mult decat simpla simpatie fata de el. As vrea sa te gandesti foarte bine, gandeste matur. Incearca sa te gandesti intai, cum ar fi daca alta femeie ar incerca sa iti abordeze partenerul. Apoi gandeste-te la consecinte. Poate ca el are o familie, copii. Un sot devotat isi inseala sotia, dar nu o paraseste niciodata si numai tu o sa ai de pierdut, draga mea! Iti spun asta din propria mea experienta. Eu am suferit foarte mult, si el la fel. Au trecut 3 ani de cand ne-am despartit, 2 ani de cand nu ne-am mai vazut, vb la tel destul de rar, dar inca sufar. Nu stiu daca el mai sufera, e barbat, iti dai seama, dar la mine nu trece zi fara sa ma gandesc la el. L-am iubit si o sa-l iubesc mereu, dar nu va fi niciodata alaturi de mine. Nu te cunosc, dar nu as vrea sa treci prin aceleasi suferinte.

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Ian 07, 2011 7:23 pm

crossbeauty scrie: Un sot devotat isi inseala sotia

:lol: :lol: :lol: Scuze, nu pot sa ma abtin, ce definitie a iesit.

alfi

Mesajde alfi » Mie Ian 19, 2011 10:21 pm

anna_d scrie:
crossbeauty scrie: Un sot devotat isi inseala sotia

:lol: :lol: :lol: Scuze, nu pot sa ma abtin, ce definitie a iesit.

:lol: Interesant...Un sot devotat....isi inseala sotia dar nu o paraseste niciodata...
Se poate numi devotat??? :?: :roll:

librya

Mesajde librya » Joi Ian 20, 2011 5:43 pm

Nu stiu cum dragostea, mai ales cand nu mai ai 20 de ani si hormonii joaca feste :lol: , e chiar asa oarba, caci eu pur si simplu nu m-as putea indragosti de un barbat insurat, pt mine un astfel de barbat nu este dezirabil, de dorit, si gata. :wink:

… vin cu o mare rugaminte la voi – particip la un concurs foto si va rog mult un vot :) si pentru iubirea mea :

http://www.verze.ro/Concurs-foto/Concurs-foto-Sarut-de-Ziua-indragostitilor/1.-VOT-PUBLIC-/Nunta-noastra-935.html

Multumesc muuult! :) :)

Lilu70

Mesajde Lilu70 » Lun Ian 24, 2011 12:59 am

cum a spus Denisa si Vogue... gandeste-te in primul rand cum ar fi sa fii tu in locul ei,al sotiei,si daca merita pt o simpla aventura sa faci asa ceva. Acum inca esti prea mica sa fii intr-o situatie de genul asta,sa fii tu sotia,dar poate stii proverbul ala :"ce tie nu-ti place,altuia nu-i face",asa ca trebuie sa te gandesti de multe ori inainte de a face un lucru.

bombonikk

Mesajde bombonikk » Vin Ian 13, 2012 3:57 am

si eu sunt in aceeasi situatie, are o fetita,sotie nu stiu siugr daca are,nu am vorbit decat odata ,si atunci am vorbit 7 ore, nu mi.a povestit nimic de sotie,de fetita lui da, dar eu zic sa incerci , nu conteaza ce zice lumea, daca il iubesti treuie sa faci ce simti, in dragoste si in razboi totul e permis ! Eu o sa incerc chiar daca o sa aflu ca este insurat ! succes !

Următorul