Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Accesorii Rochie dantela neagra

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

hellgirl26

Accesorii Rochie dantela neagra

Mesajde hellgirl26 » Mie Dec 29, 2010 7:25 pm

Buna!
Am nevoie de ajutorul votru;;)
Mi-am cumparat o rochita cu dantela neagra si pe dedesubt cu material de culoare rozie foarte placuta. Este deasupra genunchilor cu decolteu in V si strans sub sani....nu stiu exact cum sa o accesorizez....s-ar potrivi nista margele negre lungi in 2 straturi sau ar fi prea mult?...si niste cercei negri mici pe lobul urechii negri....?:-s
Help!

Amy06

Re: Accesorii Rochie dantela neagra

Mesajde Amy06 » Mie Dec 29, 2010 7:43 pm

hellgirl26 scrie:Buna!
Am nevoie de ajutorul votru;;)
Mi-am cumparat o rochita cu dantela neagra si pe dedesubt cu material de culoare rozie foarte placuta. Este deasupra genunchilor cu decolteu in V si strans sub sani....nu stiu exact cum sa o accesorizez....s-ar potrivi nista margele negre lungi in 2 straturi sau ar fi prea mult?...si niste cercei negri mici pe lobul urechii negri....?:-s
Help!

NU!
In niciun caz nu folosesti accesorii negre! Ai putea opta pentru margele scurte,la baza gatului,albe,crem sau trandafirii.Cel mai bine ar merge un coc simplu,rasucit - genul trandafir,ceea ce inseamna ca cea mai buna alegere ar fi cercei mici,simpli,asortati cu colierul.Pantofii/Sandalele ar trebui sa fie de culoare neagra,din piele sau piele intoarsa.Ca posetuta ai putea alege un plic rosu.Va fi,cu siguranta,de efect. ;)

hellgirl26

Mesajde hellgirl26 » Mie Dec 29, 2010 8:25 pm

Multumesc mult tare pt sfaturi. Ma gandeam k nu prea ar merge tot negru dar nu stiam exact ce alte culori as fi putut folosi.
ms din nou:D

ella369

Mesajde ella369 » Mie Dec 29, 2010 9:35 pm

daca materialul de dedesupt e roz ai putea alege niste cercei in forma de trandafir tot roz :wink: eu zic sa renunti la margele...

Amy06

Mesajde Amy06 » Mie Dec 29, 2010 10:45 pm

hellgirl26 scrie:Multumesc mult tare pt sfaturi. Ma gandeam k nu prea ar merge tot negru dar nu stiam exact ce alte culori as fi putut folosi.
ms din nou:D

Cu placere,scumpo! ;)

Amy06

Mesajde Amy06 » Mie Dec 29, 2010 10:53 pm

pipikeee scrie:daca materialul de dedesupt e roz ai putea alege niste cercei in forma de trandafir tot roz :wink: eu zic sa renunti la margele...

Nu stiu cat de eleganta ar fi alegerea asta.Totusi,ar putea purta un colier mai simplu in loc de margele,cred ca ar fi o alternativa fericita.Avand in vedere culoarea materialului,cred ca ar fi in regula o pereche de cercei roz,simpli,rotunzi sau cu o forma regulata,fara alte artificii.De-asemenea,o alta varianta ar fi niste cercei albi sau crem.Astfel,s-ar crea un contrast timid intre rochie si bijuterii,intregit de un plic mititel.Cred ca ar merge mai bine roz decat rosu.Ai dreptate in legatura cu culoarea. ;)