Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

urgent

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

urgent

Mesajde adellinaa » Mie Apr 29, 2009 9:39 pm

Allyalina mi-a scris: buna as vrea sa ma sfatuiti si pe mine intr-o problema
am parul rar si subtire ,se ingrasa foarte repede si mi se degradeaza fffffffffff repede desi il tund la interval de o luna doua
ce as putea sa i fac ca sa nu mai fie atat de degradat sau macar sa il mai fac sa se indeseasca fara sa se ingrase
masca cu ulei de ricin ,ou si ulei de masline e intradevar eficienta?

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Apr 29, 2009 9:55 pm

din ce-mi scrii , trag concluzia ca faci ceva greseli... sa fie rar... inteleg, sa fie gras ... inteleg dar sa se mai si toceasca inainte de vreme.... sigur e o problema undeva :cry: deci: nu-l spala cu apa fierbinte, nu freca scalpul cu unghiile, ultimul jet de la clatirea finala sa fie cit suporti tu de rece . Ai grija ce sampon folosesti.... incearca sa-l usuci cu feonul de la o distanta de minim 10 cm. NU FOLOSI PLACA ; pentru rezultate optime inainte de coafat aplica pe par zeama de lamiie si usuca parul tinind capul in jos; cit despre tratament .... daca ai parul gras si mai pui si tu niste ulei de masline pe pielea capului... nu-l mai scoti la fata... mai bine foloseste un spray de hidratare pentru par(gasesti in saloane) :wink: te astept cu rezultatele...!!!