Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

par blond !

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

buffylici

par blond !

Mesajde buffylici » Sâm Mai 16, 2009 6:25 pm

Buna am si eu o problema si nush ce sa mai fac :D poate puteti s ama ajutati ... eu sunt saten inchis si de 2 ani ma fac blonda la inceput m'am facut la coafor eram un blond natural mai inchis iar acum am ajuns la un blond alb platina imi place foarte mult culoarea asta si cum imi sta :) dar mi'am stricat si parul m'am luat dupa unele fete si m'am facut acasa cu toate felurile de vopsele cn ma vopsit nush sa vopseasca si asa mi'am ars parul si de la placa .... problema este ca de vre'o 3 luni nu m'am mai decolorat si m'am facut la salon m'am tuns mi'am facut si tratamente si mi sa mai regenrat parul dar am doua culori in cap la salon ma face un blond inchis asa imi iese radacina si as vrea sa ma fac iar acasa sa ma decolorez sa fiu alba ...si ma gandea, ca eu inainte l'am stricat pt ca am dat cu decolorant si pe par nu numai la radacina dar atata timp cat radacina creste si e sanatoasa iar eu il decolorez o data il afecteaza putin dar nu ajunge in stadiul sa se rupa si cu tratamente cred ca nu l'as strica iar ... plsss da'ti niste sfaturi ce sa fac :D

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Dum Mai 17, 2009 10:47 am

daca vrei sa te decolorezi iar... :cry: cam nasol de parul tau mai ales daca o vei face iar acasa...normal tre facuta strict radacina,asa ca acasa oricit de mult ai fi ajutata ......e greu pentru cineva care nu e de meserie sa puna strict pe radacina si mereu aceeasi cantitate... sfatul meu e sa te decizi sa faci asta numai la salon... e mult mai sigur decit acasa... :roll:

buffylici

Mesajde buffylici » Dum Mai 17, 2009 6:38 pm

... pai m'am decolorat aseara :| si a iesit totul perfect ... m'am decolorat si dupa m'am vopsit cu loreal blond pearl a iesit super bn dar imi este frica sa nu il strc iar nush cum sa il fac sa il deschid fara decolorare ... :(

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mai 17, 2009 7:52 pm

bine ca a iesit bine.... :D dar nu ai cum sa-l deschizi din vopsea la fel de mult ca din decolorant

buffylici

Mesajde buffylici » Dum Mai 17, 2009 7:55 pm

pai si ce imi recomanzi sa fac ? sa ma decolorez in continuare ... risc sa mi se rupa iar parul?? daca faca doar radcinile si am si grija de el ?? ma gandeam sa il decolorez si sa ma vopsesc cu o vopsea fara amoniac ce zici :-s

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mai 17, 2009 7:56 pm

asa ca asta eee.... mai greu de realizat ce vrei tu... si cu burta plina si cu slanina-n pod ..
. ?

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mai 17, 2009 8:04 pm

risti sa se rupa iar parul daca vei trece iar cu decolorantul peste radacina naturala ... poti sa te vopsesti dupa decolorare cu o vopsea fara amoniac.... pentru ca nu tre decit sa modifici nuanta care iese din decolorat... nu mai ai nevoie de deschidere....e deja facuta

buffylici

Mesajde buffylici » Dum Mai 17, 2009 8:11 pm

da asa ma gandeam si eu sa fac ... dar ma gandesc oare o sa taie galbeneala vvopseaua fara amoniac ?? ... si ms mult pt sfaturi :*

buffylici

Mesajde buffylici » Dum Mai 17, 2009 8:14 pm

aa si ink cv :d imi place foarte mult culoare tipei de la antena 1 de la stirile sportive Cristina Dochianu si banuiesc ca se decoloreza .. as vrea sa am nuanta ei mai aurie asa daca ai timp sa te uiti pe google la niste poze cu ea ... te rog daca poti sa imi dai niste ideii cum s aimi iasa culoarea asta eu am fost mai tot timpul blond argintiu dar acum vreau auriu ... uite si niste poze cu mn :d http://pisiiiiii.hi5.com

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mai 17, 2009 8:31 pm

la cum arati cre dupa gustul meu ca ti-ar sta mai bine cu o nuanta de bej decit cu auriu :D ce zici?

buffylici

Mesajde buffylici » Dum Mai 17, 2009 8:34 pm

pai da asa as vrea si eu un blond nisipiu asa .... dar nush cum sa il fac la salon unde ma duc nu imi mai place deloc ce imi iese ... :(( si am zis sa ma fac acasa dar imi e frica iar s anu imi distrug parul ca abea si'a mai revenit ...cu ce ma sfatuiesti sa ma fac ?

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mai 17, 2009 8:36 pm

cu ce te-ai facut si pina acum numai ca tre sa alegi alta nuanta la vopsea daca vrei sa-ti iasa la fel de deschis dar alta nuanta

buffylici

Mesajde buffylici » Dum Mai 17, 2009 8:39 pm

ok .. atunci o sa ma fac in continuare numai ca o sa incerc sa ma fac alta nuanta ... sper sa fie bn sa nu am iar probleme ... ms mmult :*

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mai 17, 2009 8:39 pm

sau asa cum ai zis in loc de vopsea sa-ti iei ceva fara amoniac si cu oxidant foarte slab nuanta la care te hotarasti

buffylici

Mesajde buffylici » Dum Mai 17, 2009 8:49 pm

da ... asa o sa fac data viitoare o sa ma fac cu o vopsea fara amoniac si vad ce imi iese ... dar mai am o intrebare am vazut pe site la palette o vopsea unde arata cam cum iti iese si am vazut ca deschide destul d emult daca poti sa te uiti si sa imi spui .. ca din cate am vazut acolo cum deschide ar fi perfect si nu m'as mai decolora ...

http://www.palette.ro/produsele-noastre ... d-cenusiu/

Următorul