Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

schimbare de look, ajutooor!

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

happydent

schimbare de look, ajutooor!

Mesajde happydent » Joi Mai 21, 2009 10:49 am

As vrea sa imi creez un look al meu, mai bine zis. Avand in vedere haosul care stapaneste parul meu... Problema e ca acesta este dificil, fiind o specie de cretz, fin si deloc bogat. In cazul acesta ce ma sfatuiti sa fac? Cum mi-ar sta mai bine? Pot sa ma vopsesc? Cum sa-l ajut sa aiba mai mult volum fara sa stric efectul cretz? Sau mai bine il indrept cu placa?
Nu am idee! So, help me please!

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Joi Mai 21, 2009 4:29 pm

draga mea nu te impacienta... mai exista inca solutii si pentru tipul tau de par: din punct de vedere al culorii poti sa faci suvite fine blonde... tuns ... in trepte !clar....dar nu asa ca in poza... pe un bob scurt,trepte fine.... de aranjat: spuma, feon cu difuzor si fixativ,,eventual putin spray de stralucire... ca sa arate bine, pentru un asemenea par ,cuvintul de baza e HIDRATARE

happydent

Mesajde happydent » Joi Mai 21, 2009 4:55 pm

Am inteles, multumesc! :) Nu am avut niciodata suvite si nu cred ca mi-ar placea...in cazul asta ce nuanta crezi ca ar fi mai potrivita? Si inca ceva, in fata ce ma sfatuiesti sa fie mai scurt, ca un breton dat intr-o parte sau sa-l las mai lung?

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Joi Mai 21, 2009 11:07 pm

nu e prea bine cu breton... lasa-l sa creasca si daca nu te incinta suvitele blonde poti sa fci suvite o culoare care sa-ti placa tie... ideea e ca suvitele de orice culoare dau inpresia de volum.... daca nici asta nu te incinta alege o nuanta calda de maro deschis auriu. miere sau poate putin roscat.... e si in funcie de gustul tau...