Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

ce mai execut eu....

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Vin Ian 22, 2010 11:35 pm

azi am avut sesiune foto pentru revista Tango.... vedeta a fost de data asta Maria Dinulescu.... foarte frumoasa fata , delicata si extrem de creativa.... si-a jucat rolurile foarte, foarte bine. A fost mireasa... si a existat si un mire... de la o agentie de manechine... Narcisa Simandan a reusit fara prea mult efort sa o transforme prin machiaj dintr-o fata foarte frumoasa intr-o diva.... iar eu nu am avut prea multe de facut si nici timp... Maria trebuia sa plece la 18,30 sesiunea incepind in jur de 14,30. Initial era vorba sa-i pun mese, sa-i fac coafuri de printesica romantica.... dar ... n-a mai fost timp.... asa ca am aranjat doar parul ei natural.... zilele urmatoare am sa pun si niste poze.... inainte sa apara revista pe piata.... :idea:
Ultima oară modificat de adellinaa pe Joi Feb 04, 2010 10:52 am, modificat 1 dată în total.
adellinaa

anna_d

Mesajde anna_d » Sâm Ian 23, 2010 2:35 pm

Dragut!
Cred ca e o meserie foarte frumoasa!

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Sâm Ian 23, 2010 7:50 pm

da... e intr-adevar foarte frumoasa !!! dar.... ai si responsabilitati mari si pina la urma lucrul cu publicul nu e de loc usor.... dar daca e ceea ce iti doresti sa faci e OK
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Joi Feb 04, 2010 10:43 am

http://www.revistatango.ro/maria_dinulescu_actrita_anului_2009_mireasa_anului_2010-1041.html
aici puteti vedea citeva poze cu Maria si interviul cu Alice N...... :D pozele au fost facute la Egoist Wellnes....http://www.egoistwellness.ro/
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Vin Feb 12, 2010 11:49 am

ieri , in salonul in care lucrez a avut loc un seminar de Eticheta..... la care au participat majoritatea angajatilor din cele 3 saloane Egoist..... principalul subiect era comportamentul clientelor fata de lucratorii din salon si comportamentul lucratorilor fata de cliente.... totul vazut de la nivel psihologic..... pot sa zic ca am invatat chestii noi.... :D
adellinaa

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Vin Feb 12, 2010 6:09 pm

Pai, asta trebuia sa stiti de mult...dar, mai bine mai tarziu decat niciodata...iar a recunoaste ca ai invatat lucruri noi e laudabil....

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Feb 14, 2010 10:12 am

este primul seminar de genul asta de cind am inceput sa scriu in topicul asta ..... am mai avut seminarii de eticheta.... :D dar in meseria asta ca si in altele ai tot timpul ceva nou de invatat! pina si doamna trainer spunea ca daca zicem ca nu avem nimic de invatat inseamna ca nu am inteles nimic din seminar....!!! si ii dau dreptate :D
adellinaa

ANDACRISTINA

Mesajde ANDACRISTINA » Dum Feb 14, 2010 9:28 pm

Toata viata avem ceva de invatat...

cori2simona

Mesajde cori2simona » Lun Feb 15, 2010 10:01 pm

adellinaa scrie:ieri , in salonul in care lucrez a avut loc un seminar de Eticheta..... la care au participat majoritatea angajatilor din cele 3 saloane Egoist..... principalul subiect era comportamentul clientelor fata de lucratorii din salon si comportamentul lucratorilor fata de cliente.... totul vazut de la nivel psihologic..... pot sa zic ca am invatat chestii noi.... :D

buna
mi-am facut cont pe diva special pentru a te intreba ceva:
am si eu un magazin de confectii si as dori sa le ofer fetelor un astfel de seminar. imi poti spune cine il tine pls?

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mar Feb 16, 2010 9:24 am

du-te la Top Line .... acolo sunt mai multi traineri ..... mai multe cursuri.... ei sunt specializati pe activitati de salon de frumusete, dar.... presupun ca se poate adapta si la alte domenii.... Simona D .... tre sa ma interesez azi la salon ... pot sa-ti dau mail sau mobil ceva .... pe mesaj privat.... :D
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Vin Feb 19, 2010 9:49 am

ieri, sedinta foto de la 9 pina la 16 la cazino Vernescu pentru pictorialul revistei Tango cu Paula Seling.... make-up Dana Argesan.... foarte draguta si sociabila ... tinutele pe care le-a imbracat Paula au fost semnate Catalin B
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mar Feb 23, 2010 3:15 pm

citeva poze din pictorialul din revista tango cu jojo si Tohttp://www.revistatango.ro/out/artico ... -888.jpgny Grecu...Imagine...Imagine...Imagine...[/img]
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mar Feb 23, 2010 3:17 pm

scuize ca sunt aiurea aranjate in pagina .... mai am unele chestii de invatat :oops:
adellinaa

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Feb 24, 2010 8:41 pm

Arata frumos Jojo aranjata asa.

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mie Feb 24, 2010 10:42 pm

e feminina.... si de aici pina la a arata bine nu mai e decit o perie , un feon si o pensula incarcata cu fard.... :idea:
adellinaa

AnteriorUrmătorul