Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum sa scap de reflexele roscate?

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

jewelsik

cum sa scap de reflexele roscate?

Mesajde jewelsik » Dum Ian 10, 2010 11:23 pm

Buna! Am acum parul saten mediu, am fost inainte si blonda dar orice culoare imi aleg iese intotdeauna cu reflexe roscate desi am totdeauna grija sa aleg nuante cenusii. Ce pot face sa scap de reflexele astea nedorite de rosu?

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mar Ian 12, 2010 10:16 am

am mai avut discutii pe forum despre acest subiect.... depinde din ce e facut cenusiul.... din verde, albastru.... si cit verde sau albastru pur de afla intr-un tub respectiv cit de concentrat e acel cenusiu.... in gama profesionala de la l`oreal exista nuante cum ar fii 7,11 si 8,11 pe care ti le recomand.... am avut rezultate bune cu ele cind am vrut sa nu mai am reflexe roscate sau aurii in par .... tre sa mergi la salon sa te vopsesti....caci din cite stiu eu in comert nu gasesti asa ceva
adellinaa

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re: cum sa scap de reflexele roscate?

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 25, 2010 11:30 am

eu mai foloseam sampon nuantator gri-argintiu de la Londa si scapam de aceasta problema.