Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Vopsea de par

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

alexutzzaa

Vopsea de par

Mesajde alexutzzaa » Dum Ian 31, 2010 10:18 pm

Ce culoare si de la ce firma as putea sa gasesc culoarea de la parul acesta este foarte frumoasa multi spun ca are tenta de roscat dar nu e adevarat oare sar potrivi cu ochii verzi-caprui :D

Imagine

Imagine

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Lun Feb 01, 2010 12:32 pm

pe calota si lungimi are un maro aramiu cu ceva suvite maro ia-r pe virfuri un maro cenusiu luminos... pentru partea de sus ar trebui sa fie un 6/4 de la wella... nu stiu dac a vopselele din comert au aceasta nuanta.... sau loreal acelasi numar cu suvite 6 sau 6/0 ...acum depinde si pe ce baza pui culorile astea ca sa iasa asa....
adellinaa

alexutzzaa

Mesajde alexutzzaa » Lun Feb 01, 2010 3:11 pm

am un fel de saten intre deschis si inchis oare sar potrivi cu ochii verzi-caprui aceasta culoare?

alexutzzaa

Mesajde alexutzzaa » Lun Feb 01, 2010 3:13 pm

nu ti se pare ca acela de la wella este spre rosu :( ?

lenahellena

s-ar potrivi

Mesajde lenahellena » Lun Feb 01, 2010 5:36 pm

da, e o culoare interesanta, s-ar potrivi cu ochii verzi sau caprui, insa pentru obtinerea unor culori mai speciale trebuie sa apelezi cu incredere la un salon, iti recomand vopseaua joico, care are si tratament, sa stii ca din vopselele din comert nu poti obtine ceva extraordinar oricat ar arata ei pe cutie, iti trebuie un expert, un tehnician in colorimetrie care sa stie ce baza ai si cum sa imbine culorile ca sa poti avea o culoare speciala, unica, incearca la salonul wonder www.wonderbeauty.ro, vei putea benefecia de 20 % reducere cand te duci prima oara, eu am fost si le-am cerut o nuanta unica de blond si sa stii ca sunt mandra de ea!! sper ca ti-am fost de folos cu aceste detalii... bafta, incearca la wonder cu incredere, sunt superdraguti!!! au promotii pentru eleve si studente, etc

alexutzzaa

Re: s-ar potrivi

Mesajde alexutzzaa » Lun Feb 01, 2010 7:19 pm

lenahellena scrie:da, e o culoare interesanta, s-ar potrivi cu ochii verzi sau caprui, insa pentru obtinerea unor culori mai speciale trebuie sa apelezi cu incredere la un salon, iti recomand vopseaua joico, care are si tratament, sa stii ca din vopselele din comert nu poti obtine ceva extraordinar oricat ar arata ei pe cutie, iti trebuie un expert, un tehnician in colorimetrie care sa stie ce baza ai si cum sa imbine culorile ca sa poti avea o culoare speciala, unica, incearca la salonul wonder www.wonderbeauty.ro, vei putea benefecia de 20 % reducere cand te duci prima oara, eu am fost si le-am cerut o nuanta unica de blond si sa stii ca sunt mandra de ea!! sper ca ti-am fost de folos cu aceste detalii... bafta, incearca la wonder cu incredere, sunt superdraguti!!! au promotii pentru eleve si studente, etc

sunt din constanta

incandessense

vopsea de par

Mesajde incandessense » Mar Feb 02, 2010 3:23 am

app de joico.. si eu te sfatuiesc sa o folosesti. e extraordinara. chiar merita o astfel de investiitie!

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mar Feb 02, 2010 9:40 am

ma bucur lenahellena ca iti place culoarea :lol:
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mar Feb 02, 2010 9:44 am

alexutzzaa 6/4 de la wella este aramiu ...nu rosu.. si la loreal tot aramiu e... tot ce e /5 si /6 sunt nuante de rosu.... deci nu e prea rosu e aramiu.... acum ....ce sa zic ....poate e prea aprinsa ca si nuanta pentru gustul tau ..... satenul tau e natural sau vopsit? da.... ti s-ar potrivi la ochi :wink:
adellinaa

alexutzzaa

Mesajde alexutzzaa » Mar Feb 02, 2010 12:43 pm

este vopsit nu natural :D

alexutzzaa

Mesajde alexutzzaa » Mar Feb 02, 2010 12:45 pm

poti sa imi pui niste poze cu vopsele care ar trebui sa le cumpar? :D te rog

sweet_sweet_kida

Mesajde sweet_sweet_kida » Mar Feb 02, 2010 8:59 pm

tot in legatura cu vopseaua...daca ai suvite oxigenate si te vopsesti bruneta este posibil ca parul oxigenat sa respinga vopseaua si sa te trezesti bruneta cu suvite blonde intr-o luna sau doua? :shock:

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mie Feb 03, 2010 11:26 am

da... e posibil...dar e impropriu spus ca respinge vopseaua.... daca e prea depigmentat(decolorat) atunci pur si simplu nu mai prinde.... e putin altfel....
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mie Feb 03, 2010 11:29 am

Imagine
adellinaa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mie Feb 03, 2010 11:48 am

ar trebui sa imi pui o poza cu parul tau ca sa-mi dau seama mai bine daca e ceea ce iti trebuie ca sa iesi ca in poze... :wink:
adellinaa

Următorul