Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

ce tunsoare si breton recomanzi pentru fetzele rotunde?

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

creanguta

ce tunsoare si breton recomanzi pentru fetzele rotunde?

Mesajde creanguta » Sâm Feb 20, 2010 10:20 pm

adelina,dupa ce mi-ai clarificat dilema in leg cu culoarea parului am sa te rog sa ma sfatuiesti ce forma as putea sa dau parului meu avand in vedere ca am o fatza rotunda,mica cu o frunte ingusta adica mai precis ce tunsoare as putea sa abordez si cam ce fel de breton mi s-ar potrivi.am firul de par subtire si pisicos,moale se mai electrizeaza el din cand in cand,drept fara sa fie nevoie sa-l fac cu placa sau cu peria.acum il am putin mai lung de linia umerilor si as vrea sa-l las in continuare sa creasca,dar sa-i dau o forma cat de cat pt ca nu l-am mai tuns de mult si e perfect drept,iar bretonul imi ajunge la nivelul barbiei.o sa mai pun o data poza:)doar ca e mai veche pe vremea aia aveam un soi de breton,o pun pe asta pentru ca mi se vede cel mai bine forma fetzei,fiind facuta mai de aproape:P multumesc anticipat:-*:-*seara buna!Imagine[/img]

creanguta

Mesajde creanguta » Sâm Feb 20, 2010 10:21 pm

Imagine[/img]

creanguta

Mesajde creanguta » Sâm Feb 20, 2010 10:24 pm

Imagine[/img]

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Dum Feb 21, 2010 10:04 pm

ai nevoie de un breton asimetric foarte scurt in partea scurta si pina la nivelul sprincenelor in partea lunga.... :!: sa nu fie sub nici o forma mai lat decit marginile exterioare ale sprincenelor :!: ,,,,tot din aceste puncte tre sa vina si partile lungi din lateralele fetei care nu trbuiesc franjurate sau filate.... in zona de crestet e indicxat sa fie scurt, filat cu volum.... in rest.... depinde si de gustul tau.....
adellinaa

creanguta

:-*

Mesajde creanguta » Mar Mar 02, 2010 2:08 pm

multumesc