Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

vopsea fara amoniac

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

claravoda

vopsea fara amoniac

Mesajde claravoda » Sâm Mar 20, 2010 2:56 pm

m-am vopsit la salon pe 28 februarie, a iesit o culoare oribila. am suportat-o cam 10 zile,dupa care m-am vopsit singura cu un schwartzkopf brillance (blond) si nu s-a vazut nicio schimbare, parca nici nu ma vopsisem, deci nu prea mi-a prins nimic, desi am stat cu vopseaua 40 minute.
acum as vrea sa ma vopsesc cu o vopsea fara amoniac. e bine? sau risc sa raman cheala? ce inseamna,de fapt, vopsea fara amoniac? e mai blanda cu parul sau cum? si daca parul meu in momentul de fata are doua culori (blond aramiu si blond deschis - jumate-jumate), ce culoare sa aleg ca sa-mi prinda? merci!

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Dum Mar 21, 2010 11:21 pm

vopseaua fara amoniac nu are putere de deschidere ca o vopsea normala deci ai putea sa o folosesti doar daca ai alege culoarea mai inchisa respectiv nuanta aramie.....si ca sa ai sanse sa-ti iasa cum trebuie dta viitoare e preferabil sa faci ce am scris mai sus ... daca vei alege nuanta mai deschisa va trebui aplicata o culoare blond cu ceva nuanta de gri pentru a taia cit mai mult din nuanta aramie dar asta e mai complicat si ti-ai agresa parul mai mult decit decit e deja
adellinaa

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Mar 22, 2010 8:48 am

Da, e mai simplu pentru nuante inchise, gen rosu-violet, pe care o folosesc eu....

anacalin

Mesajde anacalin » Lun Mar 22, 2010 12:19 pm

aha, am inteles. am vazut o nuanta la Loncolor, un gri foarte frumos, dar din ce spui tu nu-mi iese pe ce am eu. cam ce culoare crezi ca mi-ar iesi daca l-as incerca?merci de raspuns!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Mar 22, 2010 11:30 pm

Tocmai m-am vopsit cu Brillance-Noble mahogany...e OK pentru varsta mea venerabila...

hana2

Mesajde hana2 » Lun Mar 22, 2010 11:49 pm

larissa.maria scrie:Tocmai m-am vopsit cu Brillance-Noble mahogany...e OK pentru varsta mea venerabila...

Am vazut ca tot faci ironii legate de varsta ta! Ce varsta ai? sper ca nu sunt prea indiscreta...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Mar 23, 2010 12:22 am

Tocmai am schimbat prefixul..."nu spui care"...Am avut o cunostinta, care, la 76 de ani, cand mergea la medic, nu voia sa isi spuna varsta sau se dadea de 68 de ani....de regula, medicii se amuzau cand le replica "Nu e politicos sa intrebi o femeie ce varsta are..."....

hana2

Mesajde hana2 » Mar Mar 23, 2010 12:26 pm

:lol: :lol: Dragutza cunostina ta!
Si eu am momente cand simt ca parca, prea repede au trecut anii!
Dar in general, cam prin toate cercurile in care ma invart sunt cea mai mica (ca varsta ) si asta imi da oarecum o stare mai buna....

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Joi Mar 25, 2010 3:46 am

eu am avut o clienta .... cea mai in virsta clienta a salonului care timp de aproape 5 ani sustinea ca ea are 84 de ani :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
adellinaa