Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

am mare nevoie de ajutor

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

luciana_theone

am mare nevoie de ajutor

Mesajde luciana_theone » Mar Mar 23, 2010 3:43 pm

Am mare nevoie de ajutor. Am parul foarte lung si des, este aproape de glezna si nu stiu cum sa il coafez pentru Sarbatorile Pascale si pentru ziua mea (pe 30 aprilie) [/img]C:\Users\Luciana\Desktop\Imag002.jpg[img] asta este parul meu.
VA ROG AJUTATIMA :D

evelyine

Mesajde evelyine » Mar Mar 23, 2010 5:52 pm

Luciana, scuza-ma ca te intreb...dar de ce ti-ai lasat parul atat de lung..pana la glezne? eu inteleg k parul lung ne face feminine dar unul atat de lung incat sa calci pe el devine deja inutil. Eu nu vreau sa-mi inchipui cum e sa-l speli, sa-l usuci, sa-l pieptani..cred k e un adevarat cosmar...plus k nici nu ai libertate mare la coafat....decat sa-l faci coc si atat...eu te-as sfatui sa mai tai din el si atunci intr-adevar il vei putea aranja cum doresti..il poti face bucle fiind mai scurt fiindca nu trebuie sa stai in cap cu bigudiuri sau cu ondulatorul 1 sapt, poti sa faci coafuri sofisticate la salon...orice vrei tu...
Oricum, iti doresc mult succes si Paste fericit!

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mar Mar 23, 2010 7:29 pm

inafara de impletituri sau prins intr-un fel de coc dupa ce l-ai impletit.... nu prea ai ce sa-i faci..... cred ,, fara sa intentionez sa te jignesc ,, mai bine l-ai tunde si l-ai vinde.... de banii astia ai putea sa-ti cumperi o rochie noua pentru Paste sau orice -ti doresti tu :oops:
adellinaa

ayramm

Mesajde ayramm » Vin Mar 26, 2010 1:51 pm

parul pana la glezna?wow!esti norocoasa k il ai des dar atat d lung...nu stiu qm t descurci!cred k o schimbare ti.ar prinde bn si te.ar avantaja in multe privinte!si eu abia ast sa imi creask pana deasupra fundului dar il am foarte scalat!oriqm succes si sper sa alegi cva kre sa iti plak tie,noi orikt ne.am da q parerea ...fiekre avem gusturi deferite!pwp

dedeone

Mesajde dedeone » Sâm Mar 27, 2010 8:07 pm

hmm... :lol: chiar am auzit la tv acum cateva zile ca o fata a luat cam 10000euro pentru parul ei :D il avea tot asa pana la glezna
a-i putea face chiar licitatie :lol: poate iei mai mult :wink: succes

anna_d

Re: am mare nevoie de ajutor

Mesajde anna_d » Mar Apr 06, 2010 4:28 pm

Wow :shock: Dar ce inaltime ai? Parul tau e si sanatos? Poza pe care ai dorit sa o atasezi nu ai atasat-o corect. Am vrea macar sa vedem parul tau.

Sunt pe youtube niste exemple:
http://www.youtube.com/watch?v=QFGV6a-wibg
http://www.youtube.com/watch?v=dz4c2uZ8 ... re=related
si mai poti cauta tu si altele.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Re:

Mesajde gabriela2310b » Dum Apr 25, 2010 11:36 am

dedeone scrie:hmm... :lol: chiar am auzit la tv acum cateva zile ca o fata a luat cam 10000euro pentru parul ei :D il avea tot asa pana la glezna
a-i putea face chiar licitatie :lol: poate iei mai mult :wink: succes

10000 euro? ne lasam de munca si asteptam sa ne creasca parul :lol: :lol: