Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

schimbare tunsoare culoare...am aparul cret!!

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ladima

schimbare tunsoare culoare...am aparul cret!!

Mesajde ladima » Dum Mai 16, 2010 10:55 pm

Ma vopsesc bruneta d vreo 4 ani incoace...am parul lung cret...iar varfurile mi le tund eu aks regulat ..am curs si ma descurc singura...as vrea sami fac o schimbare la par niste suvite ceva nush...nu ma mai descurc cu el numi mai place cum s aseaza...ma vopsesc tot parul km d 2 3 ori p an..
si in rest la 2 luni la radacina..am tenul mai inchis d mediu si ochii caprui...inainte foloseam spuma tot timpul..dar d 2 luni numai imi place k imi usuca f tare parul mil imbacseste
si ma ma dau dp spalat cu ulei d la kallos pa par..foosesc regulat masti d par cu ulei d masline...ce schimbare as putea sami fac la el...am firul gros si uscat...si la radacina imi sta turtit...???

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Re: schimbare tunsoare culoare...am aparul cret!!

Mesajde adellinaa » Lun Mai 17, 2010 10:33 pm

la parul lung, negru vopsit si cret ti-as recomanda niste suvite ... aramii, rosii dau blonde .... as indrazni sa propun si culori mai avangardiste cum ar fii mov, verde, albastru , portocaliu, galben.... radacina sta turtita din cauza ca lungimile atirnaa greu tensionind radacina ... solutia e sa te tunzi in trepte ,
adellinaa

christinev

Mesajde christinev » Mar Mai 18, 2010 2:35 pm

Adelina eu sunt tunsa in trepte si il am filat la varfuri,si aceeasi problema o am,dupa 1 zi-2 de la spalat se ingrasa la radacini si sta turtit,si mai jos e ca o coama.Ba chiar la radacini este drept drept,si mai jos de ureche incepe sa se onduleze

andreea_simina

Mesajde andreea_simina » Joi Mai 20, 2010 10:04 am

si eu am parul ondulat dupa ce imi fac baie imi sta nici cred nici drept de aceea folosesc placa de par si mai tot timpul il indrept nu sunt vopsita ca deja folosesc placa ce sa-l mai si vopsesc.ar trebui sa te mai tunzi si sa incerci sa te vopsesti si alta culoare.uite incerca sa ajungi la acest eveniment si cu ajutorul unor profesionalisti iti vei schimba look-ul...si eu vreau sa ma duc la acest eveniment ...sper sa ajung...
Ataşamente
BANNER_HMFmic.jpg
Vizualizat de 1974 ori

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Joi Mai 27, 2010 7:27 pm

christinev tre sa tratezi problema radacinilor grase dar si a lungimilor care sunt sigura ca sunt uscate de aceea iti recomand cu caldura sampnul bain divalent de la Kerastase si iti mai recomand crema curl memory de la loreal care il ajuta sa aiba bucle definite dar fara sa-lm umfle.... daca nu ai incredere poti sa mergi la un salon care are kerastase si loreal sa incerci mai intii produsele acolo :D
adellinaa