Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

produse pt par blond

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

roxana_roxy

produse pt par blond

Mesajde roxana_roxy » Joi Iun 03, 2010 12:51 pm

As avea si eu nevoie de cateva sfaturi pt ingrijirea parului blond....eu de fel am avut intotdeauna parul gros si aspru,iar acum cu nuanta de blond s-a accentuat,il tund frecvent,dar degeaba.Folosesc sampon,balsam,masca si ulei de par....dar degeaba.Ce produse sunt bune pt ingrijirea parului blond?

daliacc

Re: produse pt par blond

Mesajde daliacc » Joi Iun 03, 2010 3:30 pm

Pai, daca spui ca degeaba il tunzi ca tot asa e , inseamna ca nu tai cat trebuie. Sa stii ca firul de par cand incepe sa se despice urca in sus pe firul de par si il distruge tot. Sunt multe topicuri despre par aspru si degradat si de asemenea si despre diferite masti si produse pe care le-ai putea folosi.

roxana_roxy

Mesajde roxana_roxy » Joi Iun 03, 2010 4:14 pm

Sunt anumite produse profesionale pt par care sunt foarte bune,dar nu stiu cum se numesc.Am parul aspru,nu despicat,e cu totul altceva.Cand ma duc la salon 2-3 sapt se simte altfel parul meu nu mai este asa aspru,dar cei d la salon nu-ti spun ce folosesc cu adevarat.

daliacc

Mesajde daliacc » Joi Iun 03, 2010 4:24 pm

http://www.forum.divahair.ro/viewtopic.php?f=21&t=1316

Incearca aici. Sunt diferite masti naturale, sunt sigura ca ceva ar putea sa te ajute chiar daca nu este ceva masca profesionala. Incearca sa renunti la uscator de par daca folosesti, si de asemenea si la placa de intins parul in cazul in care folosesti. Mai mult ca sigur ca este asa si din cauza faptului ca te-ai facut blonda. Eu m-am decolorat o data si mi-a fost foarte aspru parul. Prea multe sfaturi nu pot sa iti dau decat taiatul varfurilor o data la 2 luni si sa ai grija de parul tau cat mai mult posibil.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 04, 2010 12:28 am

pentru a oferi mai multa stralucire parului tau foloseste suc de lamaie in apa de clatire.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 04, 2010 11:04 am

si musetelul e foarte indicat parului blond :wink:

roxana_roxy

Mesajde roxana_roxy » Vin Iun 04, 2010 4:37 pm

multumesc frumos fetelor pt raspunsuri!

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Vin Iun 04, 2010 10:49 pm

nu e bine cu suc de lamiie... il va aspri si mai tare are nevoie ca parul ei sa fie moale, matatsos... sampon +masca intense repair de la loreal profesional...sau silk rezult se la joico sau de la kerastase bain satin 3 si mask intense :idea:
adellinaa

geogia

Mesajde geogia » Mar Iun 08, 2010 7:47 am

poti incerca o masca naturala,facuta in casa.stiu k necesita mai mult timp dar parerea mea e k merita.clasica masca cu galbenus de ou si ulei de masline.mie imi face parul foarte fin si matasos.e si mai ieftin :wink: ai incercat?