Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

recomanzi tunsu filat la fetele cu par prea des si cret?

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

ladima

recomanzi tunsu filat la fetele cu par prea des si cret?

Mesajde ladima » Vin Iun 11, 2010 10:58 am

buna adelina..vroiam sa te mai intreb dak ma pot duce la un salon si sa cer coafezei sa ma tunda filat...eu am parul lung ..cret
si as vrea sa ma tund filat dar din zona cefei in jos./.pt k parul meu sa cada mai rar spre varfuri..adik pierdut in grosimea lui...am prea mult volum mai ales spre varfuri imi stau buclele,, dezorientate in spatiu,, nu stau suvite lungi...si vreau k in zona radacini sami stea mai bufant si spre varfuri mai rar asa..sa se vada efectu ala...k si cum mias umezii vreo 10 cm din lungimea parului spre varfuri..dak ma intelegi...??intelegi ce as vrea eu.. :oops: :oops:

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Re: recomanzi tunsu filat la fetele cu par prea des si cret?

Mesajde adellinaa » Vin Iun 11, 2010 7:03 pm

da inteleg si poti cere asta dar dupa parerea mea tre sa te programezi pentru spalat, masca , intins si abia la sfirsit tuns.... eu una cind am un asemenea par si o asemenea cerere asa fac ....spal parul, il hranesc bine su o masca si trec la intins din perie . Daca e nevoie mai bag putin placa pe lungimi si abia apoi ma apuc de tuns .... asa pot realiza un filat ( din foarfeca normala ) extrem de delicat :D
adellinaa