Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Par aspru

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

deni.alexandra

Re: Par aspru

Mesajde deni.alexandra » Joi Iun 17, 2010 12:57 pm

Ai putea incerca mai multe produse recomandate pentru par...Produse de farmacie sau asa cv...Am si eu o prietena care are probleme ca si ale tale...ei i se si electrizeaza`...inca nu am gasit cv k sa`i treaca dar sper k o sa gasim.Incearca sa folosesti uleiuri pt par,creme,ori intreaba un HairStilyst. :)

naughty_angel

Mesajde naughty_angel » Joi Iun 17, 2010 8:57 pm

Imi cer mii de scuze pentru raspunsurile mele intarziate, dar in ultimul timp chiar nu am prea avut acces la internet :x

Nu m-am mai vopsit din ianuarie asa ca nu cred ca ar fii vopseaua de vina. Recunosc! Nu am mai folosit o masca de par de vreo 3-4 luni, dar in schimb folosesc balsam de fiecare data cand imi spal parul si nu folosesc alte produse de stiling care sa imi incarce parul.
Afara nu prea ies, decat 5-10 minute pe zi daca am noroc...sunt intr-o perioada cam aglomerata...deci nici soarele nu este de vina.
Iar cat despre modul in care imi aranjez parul...il tin desfacut de obicei, dar il mai si prind intr-un coc lejer uneori, sau impletit.

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Joi Iun 17, 2010 10:38 pm

probabil este si stresul de vina, tinand cont ca spui ca ai un program foarte incarcat.
cat despre faptul ca ai renuntat la masca si ai ales balsamul, eu iti spun din experienta personala ca e mare diferenta intre cele doua. in cazul meu balsamul nu e foarte eficient, dar daca totusi optez pentru folosirea lui in loc de masca, mai aplic uleiuri cam la doua saptamani.

naughty_angel

Mesajde naughty_angel » Sâm Iun 19, 2010 11:25 am

Eu nu folosesc decat ser pt varfuri de la avon dupa ce-mi spal parul

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Sâm Iun 19, 2010 9:17 pm

spray antistatic de la tigi Imagine
adellinaa

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Sâm Iun 19, 2010 10:30 pm

Am incercat si eu Spray-ul de la Tigi ,e super bun ,parul meu s-a impacat bine cu el

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Iun 20, 2010 12:20 am

n-am incercat tigi. marturisesc ca desi folosesc produse profesionale si de lux pentru fata si corp, pentru par nu aloc sume foarte mari. de obicei folosesc wella si londa-gamele profesionale.

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Dum Iun 20, 2010 1:04 am

nici eu nu aloc sume foarte mari pt cosmetice mai ales ca inca nu sunt independenta din pct de vedere financiar ,insa eu am o politica care da roade foarte bune..in afara de urgente,in fiecare luna imi iau un produs cosmetic si un articol vestimentar nou si eventual daca imi permite bugetul si un accesoriu nou.
Spray-ul l-am primit de la salonul la care merg..pt ca sunt client fidel o data la 3-4 luni (cand se strange o anumita suma sau cand sunt promotii) primesc bonus un produs( sampon,balsam,spray pt stralucire..diverse..iar cele care mi-au placut si nu aveau chiar un pret exagerat le-am mai achizitionat eu). :mrgreen:

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Dum Iun 20, 2010 10:39 am

dragut din partea lor. la ce salon mergi?

Ally_alex09

Mesajde Ally_alex09 » Dum Iun 20, 2010 1:44 pm

Bella Donna..nu e tocmai din orasul meu ,ci dintr-un orasel vecin,Comanesti,fac cam 20 min pana acolo insa acolo am gasit o tipa care a inceput sa ma cunoasca si stie cum sa ma tunda astfel incat sa imi stea bine si sa ma simt si eu bine in pielea mea.PAna sa dau peste ea imi era efectiv frica sa ma tund,am avut multe experiente neplacute la saloanele din orasul meu.La fel si pe partea de cosmetica,au fete foarte dragute si ma simt bine cand merg acolo,e foarte curat si foarte primitor si stiu cum sa-si atraga clientii.

Anterior