Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

LA PAR CRET MERGE SA-TI FACI MULTE CODITE PE TIMPU VERII?

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

osyiubirica

LA PAR CRET MERGE SA-TI FACI MULTE CODITE PE TIMPU VERII?

Mesajde osyiubirica » Joi Iun 17, 2010 11:41 am

Buna am 17 ani si am un par cret lung,des si ma cam lupt cu el mai ales vara. si as vrea sa stiu si eu daca mi-ar sta bine si mi-ar fii mult mai usor daca toata vara as sta numai prins in multe codite :?: ca nu il mai suport asa...imi vine uneori sa ma tund dar nu vreau ca am asteptat foarte mult timp ca sa-mi creasca. va multumesc !

osyiubirica

Re: LA PAR CRET MERGE SA-TI FACI MULTE CODITE PE TIMPU VERII?

Mesajde osyiubirica » Joi Iun 17, 2010 11:48 am

http://www.google.ro/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1 as vrea sa arate k prima poza cu fata aceia roscata din dreapta. defapt am o poza in calculator la mine care arata exact cum imi doresc eu.dar nu stiu cum sa o atasez :oops:

deni.alexandra

Mesajde deni.alexandra » Joi Iun 17, 2010 1:29 pm

Poi...eu zik k nu ar arata chiar bn in codite....;)) Poti incerca http://www.frizuri.net/poze/cris/lung/l ... uts-15.jpg sau sa`l prinzi cumva la spate http://www.karena.ro/images/22.02.2009/coafuri3.jpg ...Cu Mai Multe Coditze Nu As Fi De`acord...Sper k Sfatul meu o sa te ajute:)

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Vin Iun 18, 2010 11:08 am

merge bine de prins in codite dar tre sa ai in vedere faptul ca , aceste codite costa ceva banuti si tre sa te speli cu ele fara sa le desfaci si tre sa mai stii ca atunci cind ai sa le desfci o sa cada tot parul care ar fi trebuit sa-ti cada cit timp l-ai avut prins.... radacina ta nu va fi prea fericita in primele zile.... in rest foarte practica si fara pretentii de pieptanat, coafat sau alte aranjamente :D
adellinaa

aida1985

Mesajde aida1985 » Vin Iun 18, 2010 11:16 am

Eu cred ca parul cret e minunat si ar fi pacat sa il faci in codite. Mai bine il dai cu ceva produse care sa defineasca buclele, sa inveti sa iti faci ceva cocuri lejere, cu ceva agrave colorate, bentite. Cum ziceai si tu ai asteptat mult sa creasca si e pacat sa nu il pui in valoare asa cum e.

osyiubirica

Mesajde osyiubirica » Vin Iun 18, 2010 1:42 pm

stiu ce vreti sa spuneti...ma pricep destul de bn in acest domeniu la hair-styling...pt k am inceput sa fac cursuri si de multi ani am asteptat asa cv...dar sincer m-am plictisit cu el asa..nu il mai suport sa-l strang mereu pe tot sau sa-l las desfacut si sa-l aranjez..nu pot sta prea mult la soare k se incinge prea tare...retine foarte mult caldura j nu imi lasa scalpu sa respire destul de mult.. makr spicuri pot sa-mi fac pt o perioada? si acele codite stiu cum sa la intretin..k trebuie sa le spal cu buretele etc.. ma enerveaza k daca il pieptan foarte des nu mai sta cret..j mai am o colaga in clasa si ea se pieaptana foarte rau si nu e incurcat deloc parul ei. spuneti-mi si mie ce sa folosesc sa nu se mai incurce asa de des.ms mult pt sfaturi

deni.alexandra

Mesajde deni.alexandra » Vin Iun 18, 2010 2:37 pm

Exista creme pt descurcatul parului...:-? nu prea stiu asa multe feluri pt ca eu nu am parul cret si nu folosesc asa ceva,dar mi se pare ca era si la AVON cv crema de descurcat parul.Intr-un timp mi se incalcea si mie foarte tare si am inceput sa foloses GLISS.Am fost multumita de el...Incearca si tu.Poate te ajuta` :D

osyiubirica

Mesajde osyiubirica » Vin Iun 18, 2010 3:14 pm

ms..am incercat si eu intr-un timp dar nu sunt bune..adik nu imi placea cum imi facea parul..imi placea doar o ceara pt par... am gasit un set de produse pt par cret profesionale si as vrea sa le incerc pe acelea sa vad daca sunt bune...upii dar sunt putin cam scumpe dar ma risc ... :D :P

deni.alexandra

Mesajde deni.alexandra » Vin Iun 18, 2010 3:41 pm

Ok:) incercarea moarte-nare! sper sa`ti fie folositoare.:D

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Iun 18, 2010 9:19 pm

sunt foarte multe game profesionale pentru par cret si te-ar putea ajuta sa il descalcesti mai usor si sa se aseze buclele mai bine.
mie imi place foarte mult parul cret insa nu l-as face codite. poti sa-l prinzi in diverse moduri, eventual mai sus si sa-l lasi in rest liber. exista atatea feluri de clame, elastice, bentite etc.
te inteleg in ceea ce priveste caldura. eu tot timpul ma tund vara mai scurt :P :P

osyiubirica

Mesajde osyiubirica » Sâm Iun 19, 2010 7:23 pm

multumesc mult pt sfaturile voastre .. >:D< >:D<

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Sâm Iun 19, 2010 9:12 pm

spicuri... mai acceptabil.... zic eu.... incearca silk rezult (sampon si balsam) de la joico sau intense repair de la loreal ,
adellinaa

aida1985

Mesajde aida1985 » Mar Iun 22, 2010 1:02 pm

osyiubirica scrie:stiu ce vreti sa spuneti...ma pricep destul de bn in acest domeniu la hair-styling...pt k am inceput sa fac cursuri si de multi ani am asteptat asa cv...dar sincer m-am plictisit cu el asa..nu il mai suport sa-l strang mereu pe tot sau sa-l las desfacut si sa-l aranjez..nu pot sta prea mult la soare k se incinge prea tare...retine foarte mult caldura j nu imi lasa scalpu sa respire destul de mult.. makr spicuri pot sa-mi fac pt o perioada? si acele codite stiu cum sa la intretin..k trebuie sa le spal cu buretele etc.. ma enerveaza k daca il pieptan foarte des nu mai sta cret..j mai am o colaga in clasa si ea se pieaptana foarte rau si nu e incurcat deloc parul ei. spuneti-mi si mie ce sa folosesc sa nu se mai incurce asa de des.ms mult pt sfaturi

Eu am o pretena foarte buna cu par cret cret cret. Ea merge pe la ceva stilist sa i-l aranjeze/tunda si de la ea stiu unele chestii. Eu de la ea stiu ca parul cret nu se piaptana decat dupa baie, dupa ce ai folosit un balsam bun de par, pentru par cret eventual. Parul cret e incalcit si daca incerci sa il piepteni mai multa rau faci pentru ca firele se rup si buclele isi pierd forma. Inainte de uscare ar trebui poate sa folosesti un ser pentru par cred, sau ceva care sa fixeze buclele (spuma, gel, ceara). Si probabil cum ziceai si tu ar merita sa investeti in niste produse profesionale de ingrijire.

osyiubirica

Mesajde osyiubirica » Mie Iun 23, 2010 7:26 pm

multumesc pt sfat o sa tin cont de toate...ms mult :oops: