Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Secrete de salon pt regenerarea parului

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

miruna_amarie

Secrete de salon pt regenerarea parului

Mesajde miruna_amarie » Vin Iun 18, 2010 11:05 am

Buna,

Am o problema cu caderea parului. Incerc mii de produse cat mai naturale, tincturi, vitamine...nu prea merge decat o perioada...de ani de zile imi cade parul, pana acum l-am tinut in limite normale, dar parca nu mai vrea nimic in ultima vreme...

Stiu ca la saloanele de coafura exista masti si fiole care stopeaza caderea parului si il regenereaza/ indesesc foarte mult. De fapt, este vizibil cu ochiul liber ca femeile care merg mai des la salon au un par des si frumos.

Dar nu inteleg de ce este asa un mare secret...cand intreb in cate un salon, ori imi spun ca nu mai au fiole, ori imi spun foarte vag ca ar avea niste masti...pentru ca vad ca se "fofileaza", nici nu mi-am asumat riscul sa investesc in asa ceva, insa am mare nevoie de ajutor. Ori am nimerit saloanele gresite care chiar nu au / nu stiu despre ce e vorba, ori isi pastreaza produsele pt clientii fideli.

Va rog, recomandati-mi saloane sau produse care imi pot rezolva problema, pana nu e prea tarziu si incepe sa se vada!

Multumesc.

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Re: Secrete de salon pt regenerarea parului

Mesajde adellinaa » Vin Iun 18, 2010 11:18 am

fetele care merg des la salon sunt tunse la timp si beneficiaza mereu de tratamente hranitoare pentru parul lor, pina si masajul de la spalat are efectele lui benefice .... sa nu mai vorbim de masajul scalpului care activeaza circulatia la nivelul scalpuluyi si detensioneaza tot :radacinile firelor de par, scalpul, parul devine matasos si lucios + coafatul cu produsele aferente ce dau forma, textura si suplete parului.... dar as avea niste intrebari pentru tine: cind te-ai tuns ultima oara? ai luat si tratament pe gura? te vopsesti? cum stai cu stresul? ai nascut de curind ? cind ti-ai facut ultimele analize pentru anemie? ce inaltime si ce greutate ai? te iuntreb toate astea pentru ca vreau sa aflu care e cauza.... eu sunt de principiu ca trebuie tratata cauza caderii parului ... nu efectul....
adellinaa

miruna_amarie

Mesajde miruna_amarie » Vin Iun 18, 2010 1:36 pm

Nu am nascut, nu fumez, ma tund des in ultima vreme si totusi parul creste f greu.
Mananc sanatos, imi fac masaje frecvente (pt ca folosesc lotiuni de regenerare). Ma straduiesc sa duc o viata sanatoasa, asa cum se poate in zilele noastre.
Am 25 de ani. Acum cativa ani aveam un par de invidiat- des, puternic, firul gros.
Saptamana viitoare sunt programata la analize, pentru a putea elimina si cauza hormonala. pana acum, analizele au iesit bune, fara probleme.

Vroiam sa stiu daca inceperea unui tratament la salon m-ar ajuta. Nu as vrea sa contina chimicale de la care sa cada iar parul...
Multumesc.

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Sâm Iun 19, 2010 9:08 pm

ok...anemia de fier, calciu sau alte chestii pot sa-ti afecteze la par, mai ai rabdare pina la rezultatele analizelor... cel mai bun tratament de salon impotriva caderii parului este cel cu aminexil de la loreal... poti sa folosesti si bain prevention de la kerastase ( sampon) si fiolele in paralel... poti sa iei si pe gura tratament in continuare ... in salon nu avem asa ceva ...tre sa mergi la farmacie
adellinaa