Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

vreau sa-mi fac permanent

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

laviscus

vreau sa-mi fac permanent

Mesajde laviscus » Dum Iun 27, 2010 9:25 pm

Buna ziua!
Am parul brunet, lungut(pana dupa linia sutienului),tuns in V si in ultimul timp am impresia ca nu mai sta in nici un fel.Adica dupa o noapte de bigudiuri sta 2 ore si se fleosteste... As vrea sa-mi fac un permanent bucle medii, insa coafeza mea refuza, pe motiv ca o sa-mi stric parull.Puteti sa-mi recomandati un salon in bucuresti, indiferent de pret care sa ma ajute?

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Re: vreau sa-mi fac permanent

Mesajde adellinaa » Lun Iun 28, 2010 11:41 am

da pot sa recomand salon Egoist din Bucuresti telefon 021.212.26.27
www.salonegoist.ro
adellinaa

alexyab

Mesajde alexyab » Lun Iun 28, 2010 8:12 pm

buna, eu sunt satena natural ....si am avut parul facut permanent bucle ( la unul dintre cele mai bune saloane din Bv )....mi-a tinut vre-o 3/4 luni.Si apoi durere mareeeeeeeee..........mi se rupea parul , era ars.....nu avea stralucire....Eu una nu ti-as recomanda sa te faci bucle permanent.Incearca sa iti faci parul pe moate , mie imi tin buclele asa 2/3 zile, pana fac baie pe cap.Pe bigudiuri daca mi-l pun nici mie nu-mi tine..........bafta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

laviscus

Mesajde laviscus » Joi Iul 01, 2010 8:29 am

merci de sfat, alexy..tu ce fel de moate folosesti, din alea home made sau cumparate?
mie pe tubulete din alea lungi colorate din comert numi sta..... :cry: poti sami spui ce tiai luat tu? poate nu cunosc produsele bune in domeniu. eu nici cu spuma nu prea ma inteleg..imi imbacseste parul si se ciufuleste....mai dau cu bere, nam reatii engative de nici un fel de la ea. Mai lumineaza-ma si pe mine te rog, daca poti.
Te pup! toate bune!

alexyab

Mesajde alexyab » Joi Iul 01, 2010 1:43 pm

Eu folosesc moate facute din carpe, tai de ex un prosop fasaii, apoi rulezi parul pe fiecare fasaie de jos in sus si legi .Dupa ce ti-ai pus tot parul pe moate pulverizezi fixativ.Eu folosesc un fixativ de la loreal.Nici eu nu imi dau parul cu spuma deorece am parul gras si nu suport.Eu mai intai fac baie pe cap, imi las parul sa se usuce un pic iar apoi imi pun moatele.Acum ca e cald afara se usuca parul si pe moate destul de repede.Si imi sta parul bucle cateva zile.Am incercat mai multe bigudiuri din comert,dar nu am gasit nimic de care sa fiu multumita.

profesorul

Mesajde profesorul » Mar Iul 06, 2010 3:11 pm

Daca dupa doua trei luni vrei sa-l tunzi sau sa stai cu parul prins intr-o coada pentru ca este degradat,la radacina drept la varfuri ars,ok fa-l permanenet!Mai bine vino intr-un salon cu un adevarat hairstylist si tunde-l ,dai o forma moderna ,sexi.In saloanele care nu se respecta nu o sa-ti spuna asa ceva.