Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

par mat

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

oana_oanal

par mat

Mesajde oana_oanal » Mar Feb 03, 2009 11:31 am

Buna! ce pot face pentru parul meu decolorat acasa de mai multe ori? in timp a devenit mat, tern, fara vlaga, nu mai sta in nici un fel... :cry:

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mar Feb 03, 2009 1:39 pm

Pentru parul decolorat ai putea face urmatoarele: speli parul cu sampon de par degradat/vopsit dupa care aplici o masca adecvata, respectiv pentru par degradat. Ar fi bine sa folosesti produse profesionale cumparate din saloanele de coafura pentru ca sunt mult mai puternice decit cele din comert. Daca nu ai posibilitatea asta poti sa-ti iei de la farmacie fiole cu vitamine uleioase si impreuna cu un ou sa faci o" maioneza" pe care sa o aplici pe parul proaspat spalat si uscat. Stai cu ea o jumatate de ora dupa care te speli iar. Bine inteles ca trebuie sa repeti tratamentul sistematic ca sa ai si rezultate. Am omis ceva foarte important... sa nu aplici "maioneza" pe pielea capului sau foarte aproape de ea, pentru ca risti ingrasarea excesiva a scalpului si de aici ... alte probleme. N -ar fi rau sa-ti si tunzi putin din par ,mai ales daca nu ai mai facut-o de ceva timp. Succes si multa rabdare!