Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

mireasa

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

mireasa

Mesajde adellinaa » Mar Feb 03, 2009 2:03 pm

Daca urmeaza sa fii mireasa si nu stii sau nu esti hotarita ce si cum sa faci... intreaba-ma

elyda_83

Mesajde elyda_83 » Joi Feb 05, 2009 12:13 pm

in august voi fi mireasa,si nu stiu ce coafura mi s ar potrivi,nu as vrea coc,orice altceva care sa ma avantajeze si sa imi sta bine,tinanad cont ca am 1.75

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Joi Feb 05, 2009 1:47 pm

Sa inteleg ca nu vrei o coafura inalta.in cazul asta se poate aranja desfacut sau semiprins, drept sau cu bucle,impletituri sau combinatii. Plasa facuta din par e un element zic eu extrem de decorativ mai ales daca ai si citeva suvite de alta culoare plasate in locuri strategice prin par. E foarte important daca o sa ai voal, tiara, coronita sau alte accesorii specifice.Bine inteles ca lookul general{rochie, coafura, machiaj,bijuterii si accesorii}trebuie adaptat la corpul si fizionomia ta. Daca ai inceput deja sa-ti faci o impresie si mai doresti ceva amanunte sau explicatii pe parcurs te astept cu noi intrebari.

magdalena

Re: mireasa

Mesajde magdalena » Dum Feb 08, 2009 12:39 am

buna! si eu voi fi miresica de august, am o mica problema cu varfurile. tocmai le-am tuns pt ca erau usor arse, insa nu vreau sa le mai tai pana la nunta, vreau sa mai raman cu ceva par. vreau o alta solutie, poate un produs bun, ceva.

adellinaa
Expert Divahair

Re: mireasa

Mesajde adellinaa » Dum Feb 08, 2009 6:47 pm

magdalena scrie:buna! si eu voi fi miresica de august, am o mica problema cu varfurile. tocmai le-am tuns pt ca erau usor arse, insa nu vreau sa le mai tai pana la nunta, vreau sa mai raman cu ceva par. vreau o alta solutie, poate un produs bun, ceva.
Buna Magda, mai ai cam 6 luni pina la nunta.... cam greu sa nu -ti mai tai vifurile pina atunci... sunt destul de rare cazurile cind parul nu se toceste, arde, strica in 6 luni , mai vezi tu pina atunci... exista ser pentru virfuri, uleiuri si alte produse de protectie.... depinde la ce suma te raportezi... poti sa-ti iei dintr-un salon sau poti sa-ti iei de la plafar sau de la taraba din piata . oferta e bogata. pot sa-ti recomand produse profesionale cum ar fi Keune, Loreal, Wella , Tigi, Kerastase sau Semi di lino .Stept raspuns.... ca sa-ti pot zice ceva concret.

magdalena

Mesajde magdalena » Dum Feb 08, 2009 8:16 pm

suma sa fie intre 40-70 ron, sa zicem. pentru un produs bun, dau un ban in plus; stiu ca in 6 luni parul o sa se arda putin, dar cu produse il pot intretine si proteja mai bine. si inainte de nunta o sa tai putin din varfuri, cred ca va fi necesar, din pacate.

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Lun Feb 09, 2009 10:49 am

uite citeva: de la Wella lifetx extra rich;de la keune ultimate shine repair ;de la Kerastase oleo relax ;de la Joico K pack lichid reconstructor; de la Avon advance tehniques ser pentru virfuri... acesta din urma e mai ieftin decit ce ai spus tu, celelalte mai scumpe. aaa... mai e si de la schwarzkopf moisture kick conditioner sare ti-ar merge si e ok la pret

irinuca05

Mesajde irinuca05 » Mie Mar 18, 2009 11:50 am

Buna. Si eu voi fi mireasa in iulie. Am aceeasi problema ca si magdalena: varfurile. Deja folosesc ser Wella extra rich. Va rog, ajutati-ma cu un sfat. Ce tip de coafura sa imi fac la nunta? Voi avea o rochie cu multe volanase, iar corsetul este mulat pana sub fund (model spaniol). As fi vrut o coafura mai lejera, parul prins in coc, dar buclat in partea din fata. (Adica nu vreau un coc strans, dar nu vreau nici "sarmalutze"). Nu suport ca parul sa ajunga pe fata. Parul meu este foarte moale si nu stiu daca ar rezista aranjat mai lejer. Mentionez ca voi avea un trandafir intr-o parte, deci trebuie sa am mici bucle, pt ca nu stiu daca trandafirul se potriveste cu un par foarte strans. Ce spuneti?

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mie Mar 18, 2009 5:30 pm

se pot face bucle lejere din bigudiuri papiote...daca se pune o spuma strong inainte de montarea bigudiurilor si un fixativ la fel pentru finisare sigur o sa tina ; se pote prinde la ceafa intr-o coada dupa care se poate tapa foarte lejer cu un pieptan rar ,se prinde intr-o dezordine studiata cu ace de coc apoi se prinde trandafirul cu o agfrafa mare si buna. partea din fata va fi buclata si se poate aranja dupa dorinta:cu carare, pe spate, umflat se pot rasuci citeva suvite..se obtine astfel o coafura asortata la rochie, sexi si rezistenta... dar voal? nu ai?

irinuca05

Mesajde irinuca05 » Joi Mar 19, 2009 11:54 am

Multumesc pentru sfaturi. De fapt nu am dat toate detaliile. Voi avea si voal. Dar pe la ora 11-12 vreau sa dau volaul jos si sa-mi pun trandafirul (are el sistem de prindere). Apoi cand vine vremea dezgatitului, dau trandafirul jos si pun iar voalul. Voalul are pieptene si este foarte usor de prins si de scos. Vreau sa-l dau jos pentru ca ma gandesc ca o sa ma incomodeze (mai ales daca in iulie voi avea si o zi foarte calduroasa).

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Joi Mar 19, 2009 4:39 pm

cu placare ! te mai astept cu alte intrebari legate de par ... :D