Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

decolorare

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

mamaleone2

decolorare

Mesajde mamaleone2 » Mie Feb 04, 2009 7:30 pm

ma pot decolora daca sunt neagra?vopsita cu londa negru albastrui

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Feb 04, 2009 7:40 pm

da,se poate face decolorare,dar e foarte important la ce culoare vrei sa ajungi,cum a fost vopsit... adica daca a fost vopsit de fiecare data de la radacina pina la virf sau doar radacina si improspatate virfurile, astept amanunte

nallya

Re: decolorare

Mesajde nallya » Vin Feb 06, 2009 1:38 pm

mamaleone2 scrie:ma pot decolora daca sunt neagra?vopsita cu londa negru albastrui

daca doresti sa ajungi la o nuanta deschisa,va trebui sa faci decolorare in mai multe faze,dar risti sa degradezi mult parul

timeea

Mesajde timeea » Lun Feb 09, 2009 1:05 am

In loc sa iti decolorezi parul si sa il distrugi iti recomand sa iti faci decapaj uita-te la subiectele existente unde am si explicat care e diferenta intre decolorat si decapaj,ce e decapajul cum se face si foarte important NU DISTRUGE PARUL .Podoaba capilara a unei femei e ca si cartea de vizita iti urez mult succes si apeleaza la un profesionist nu face nici una din aceste lucruri acasa

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Lun Feb 09, 2009 10:55 am

daca decapajul nu ar distruge parul nu s-ar mai face decolorari in saloane... sa fim serioase... e o varianta si decapajul dar depinde la ce vrea sa ajunga.... daca vrea un 9 ....slabe sanse....

roberta2930

Mesajde roberta2930 » Mar Feb 10, 2009 3:59 pm

As vrea si eu cateva sfaturi despre decolorarea facuta la domiciliu.......eu sunt satena vopsita blonda(fara decolorare)......as vrea sa-mi fac niste suvitze blonde pe care mai apoi sa le vopsesc cenusii........dar nu stiu exact cum pot sa-mi fac suvitzele....poate cineva sa-mi dea sfaturi? ms mult

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mar Feb 10, 2009 5:08 pm

Decolorarea facuta la domiciliu are destul de putine sanse de reusita ...suvitele se pot face pe staniol sau pe casca cu sau fara decolorare. fara decolorare inseamna ca poti sa-ti pui direct culoarea blond cenusiu pe care ti-o doresti sau cu decolorare asa cum ai spus tu.