Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

vreau sa stiu

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

d_anamaria

vreau sa stiu

Mesajde d_anamaria » Sâm Feb 14, 2009 1:21 pm

As vrea sa aflu ce culoare a parului si ce tunsoare imi sta cel mai bn?eu prefer tunsori scurte si nebunesti dar parul meu este putin ondulat.[img] :D

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Sâm Feb 14, 2009 8:19 pm

depinde foarte mult si de forma fetei tale ce tunsori ti-ar sta bine... faptul ca ai parul ondulat poate fi un avantaj,ar trebui sa te vad ca sa-ti zic... trimite si tu o poza ca sa-ti dau mai multe amanunte... despre culoare....la fel , astept poza....sau macar o descriere completa :)

d_anamaria

Mesajde d_anamaria » Dum Feb 15, 2009 2:41 pm

http://diditaanamaria.hi5.com Nu imi descarca nicio poza nu stiu d c asa k ti_am trim o adresa d hi5 unde am poze .Merci mult pt ms astept raspunsul la intrebare :D A si dak imi poti spune si. despre forma sprancenelor....[/url]

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Feb 15, 2009 5:09 pm

in primul rind felicitari pentru ca cei deveni mamica! pacat insa ca nu o sa mai ai prea mult timp de diva... cit despre parul tau.... nuante de roscat,aramiu ciocolatiu saten, combinatii intre toate astea... daca ai avea o tunsoare scurta si iti place rosu ar fi ceva dragut roscat cu cu suvite rosii.... ai incercat asa ceva vre-o data? iti trebuie o tunsoare scurta dar plina adica nu periuta... la fizionomia ta e chiar bine ca il ai ondulat, bretonul e bine veit asa cum l-am vazut in poze... merg si franjuri pe laterale... nu stiu daca ai virtejuri la ceafa,daca nu ar merge subtiata bine, franjurata sau scurta si delicat conturata... ce ti-as face de te-as prinde.... pe mina mea... astept pareri!!!

d_anamaria

Mesajde d_anamaria » Dum Feb 15, 2009 6:41 pm

multumesc din suflet k mi_ai raspuns la intrebare.Nu am incercat roscat cu cu suvite rosii ,............in legatura cu vartejul nu am . În ceea ce privesc tunsorile am fost chiar si periutza asa m_a vazut hairstilistul deci am cam incercat toate tunsorile :P in general nu imi place sa ma duc la salon si sa cer o anumita tunsoare plecam de la o idee dar nu stiu niciodata cum se sf .......da imi place bretonul mai ales asimetric :P multumesc foarte mult :D

Lolytaa

Vreau sa scap de brunet

Mesajde Lolytaa » Dum Mar 29, 2009 2:54 pm

M'am vopsit bruneta..si imi pare extrem de rau..parul meu natural este saten deschis...spuneti'mi va rog cum as putea ajunge cat mai repede la culoarea mea naturala?

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 29, 2009 3:20 pm

draga Lolytaa daca te-ai vopsit o singura data trebuie facuta o decolorare usoara, daca te-ai vopsit de mai multe ori trebuie o decolorarae mai puternica... oricum ai face tot ar trebui decolorat ca sa ajungi la saten....iar dupa decolorare trebuie vopsit... cam asta e...daca mai ai intrebari te astept cu placere

Lolytaa

Mesajde Lolytaa » Dum Mar 29, 2009 3:52 pm

am mai fost vopsita odata un blond..si dupa aia m'am vopsit bruneta...nu m'am decolorat niciodata...nu'ti strici parul cand il decolorezi??ms frumos pt raspunsul la intrebarea precedenta:)

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 29, 2009 9:12 pm

decoloatul degradeaza parul mai mult decit vopsitul ....depinde cit de puternic se face decoloratul.... cu o masca buna vei putea face fata mai bine situatiei

Lolytaa

Mesajde Lolytaa » Dum Mar 29, 2009 9:25 pm

Mi'am luat deja o vopsea.... un blond(701)..nu vreau sa ma decolorez..mentionez k sunt vopsita bruneta de 3 luni..deci nu e asa culoarea de puternica...crede'ti k mi'ar iesi un blond inchis???...multumesc!!

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 29, 2009 9:35 pm

nu cred ca-ti iese blond inchis peste negru chiar daca e de 3 luni vopsit mai bine mergi la un salon sa te vada cineva pentru ca asa pe nevazute nu am cum sa-ti dau un raspuns foarte corect,,,dar in principiu nu iese blond inchis peste negru fara decolorare :cry:

Lolytaa

Mesajde Lolytaa » Dum Mar 29, 2009 9:43 pm

Multumesc pt raspunsuri si sfaturi :(