Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Tratamente

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

pisoi.pisoi

Tratamente

Mesajde pisoi.pisoi » Mar Mar 03, 2009 1:02 pm

As vrea si yo niste tratamente pt par cret si pt cresterea parului. Vreo idee? :-/ :?:

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mar Mar 03, 2009 1:11 pm

foloseste masca de la kalos cu placenta sau cu lapte si miere sau daca ai de investit de la kerastase oleo curl sau oleo relax in functie de ce-ti doresti de la parul tau... bucle suple si ordonate cau netezire... iar pentru crestere cred ca-ti ajunge masca de la kalos +tuns de virfuri la doua luni :D

rio

tratament par

Mesajde rio » Mar Mar 03, 2009 10:10 pm

tratament pentru par poti gasi si in site-ul "life care"

joly_joly

help help

Mesajde joly_joly » Mar Mar 10, 2009 12:34 pm

desi poate pare un cliseu ..voi intreba...de ce mi se ingrasa parul atat de repede ? am ajuns sa ma spal in fiecare zi sa nu care cumva sa par neingrijita :cry: ..si inca ceva...sunt curioasa daca mi-ar sta bine tunsa bob pt ca am parul usor ondulat iar fata e rotunda

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mar Mar 10, 2009 1:12 pm

poate treci des cu mana prin par
-se poate ingrasa si de la sampon ,

joly_joly

merci molly

Mesajde joly_joly » Mar Mar 10, 2009 4:22 pm

molly scrie:poate treci des cu mana prin par
-se poate ingrasa si de la sampon ,

cred ca e de la sampon o sa il schimb :D :)

molly

Mesajde molly » Mie Mar 11, 2009 12:20 am

incearca un sampon potrivit tipului de par pe care il ai
clear -este bun ,
eu il folosesc si de la faza ca ma spalam zilnic acum ma spal la 2-3 zile
il aranjez si cu fixativ wella
nu fac exces sa il imbaxesc , nu folosesc spuma ,

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Mie Mar 11, 2009 5:48 pm

draga Molly ! aici este capitolul INTREABA EXPERTUL HAIR STYLIST unde lumea intreaba si eu raspund... nu lumea intreaba si tu raspunzi...scuza-ma ...dar... asta e...

molly

Mesajde molly » Mie Mar 11, 2009 5:49 pm

ok adelina- raspunde -

adellinaa
Expert Divahair

Re: help help

Mesajde adellinaa » Mie Mar 11, 2009 6:40 pm

joly_joly scrie:desi poate pare un cliseu ..voi intreba...de ce mi se ingrasa parul atat de repede ? am ajuns sa ma spal in fiecare zi sa nu care cumva sa par neingrijita :cry: ..si inca ceva...sunt curioasa daca mi-ar sta bine tunsa bob pt ca am parul usor ondulat iar fata e rotunda
parul se ingrasa in principal din cauza glandelor sebacee. ele secreta acea grasime care ne deranjeaza atit de mult . cu cit te speli mai des cu atit se ingrasa mai repede. incearca sa maresti treptat perioada dintre spalari ,adica sa ta speli o zi da si una ba doua saptamini apoi o zi da si doua ba doua saptamini , o zi da si trei ba .... samd; bineintels ca tre sa folosesti un sampon adecvat parului tau si sa nu te speli cu apa prea fierbinte ... cit despre tunsoare... poti sa te tunzi bob dar filat bine ca sa poata prinde volum... mai ales pe zona de calota... ar trebui ca acest bob sa fie mai scurt la ceafa si mai lung in fata ... succes si astept sa-mi povestesti...

dulcicaanca

ajutorrrrrrrrrrr

Mesajde dulcicaanca » Vin Mar 13, 2009 11:27 pm

Buna am si eu o problema fff mare.o prietena m-a vopsit de 2 ori in 2 zile pentru ca prima data mi-a iesit o culoare de portocaliu in cap .iar acum a doua oara a iesit tot groaznic.e nevoiie sa ma revopsesc am lasat acum 2 saptamani sa isi revina parul si sa merg la un salon dar parul meu este ee deteriorat, nu stiu ce sa fac cu el daca stiti ceva tratamente eficiente.parca e peruca par artificial asa il simt nu il pot aranja :((( daca stici cumva ceva tratamente va rog din suflet sa ma ajutati is disperata nu stiu ce sa mai fac cu parul .va multumesc

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 15, 2009 8:53 am

cind te duci la salon sa-ti repari culoarea caci asa ar trebui sa faci... cere sfatul coafezei, ar trebui sa-ti puna o fiola ceva si sa cumperi si pentru acasa o masca cu care sa te dai dupa fiecare spalat , de exemplu intense repair sau absolut repair de la loreal ,daca nu ai atitia bani poti trece pe naturiste, de exemplu o "maioneza"facuta in casa din ulei de masline extra virgin +galbenus de ou +miere , daca si asta iti esate greu sa faci cumpara o masca de la Kalos sau dela wella din comert cu care sa te dai dupa fiecare spalat. oricum ar trebui sa ajungi pe la salon ca sa-ti tunzi un pic din virfuri... succes

mikki

Locaţie: Ialomita, Slobozia

Mesajde mikki » Lun Mai 11, 2009 4:31 pm

am si eu o nelamurire :? am citit undeva ca frunzele de nuc ajuta la cresterea parului... a incercat cineva avand vreun rezultat? daca sunt blonda pot folosi acest tratament? :?

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Lun Mai 11, 2009 6:55 pm

nu stiu ca frunzele de nuc ajuta la cresterea parului dar iti pot spune ca ajuta la crearea unei nuante roscate pe par ....mai ales pe parul blond :lol:

mikki

Locaţie: Ialomita, Slobozia

Mesajde mikki » Lun Mai 11, 2009 6:57 pm

:lol: atunci e bine ca n-am incercat si am intrebat inainte!

Următorul