Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Parul meu are prea mult volum!Ajutooor!

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

miss.sixty1

Parul meu are prea mult volum!Ajutooor!

Mesajde miss.sixty1 » Dum Mar 08, 2009 11:58 am

:?: :cry: Eu am o mar problema!!!Parul meu dupa spalare este cret,insa in catva zile i se duc cretulinii. Fie dupa spalare sau dupa cateva zile,nu conteaza...parul meu are prea mult voluum!!!Deci pur si simplu este o monstruozitate!Asa ceva nu am mai vazut! De un an de zile mi se manifesta asa (ma rog si in anii trecuti era asa insa parca nici chiar cum e acum)...imi este si rusine sa il las desprins,liber. Il las numai uneori acasa dar nici acolo nu prea...Am auzit ca exista un fel de foarfeca ce ia din volum,dar mama zice ca nu e treaba buna.Multumesc oricum!

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Dum Mar 08, 2009 1:59 pm

da... exista o foarfeca care se chiama de filat cu ajutorul careia se poate tunde mai mult sau mai putin din grosimea parului dar pe linga asta tre sa ajuti si cu niste produse adecvate (de netezire)... un intins din perie sau placa te-ar face mindra de podoaba ta capilara

Ionela_Diana

Mesajde Ionela_Diana » Dum Mar 08, 2009 4:59 pm

Daca iti filezi parul ti se reduce foarte mult din volum si foarte putin din lungimea parului.Pt definirea buclelor incearca un balsam de la sunsilk care se aplica pe parul uscat sau incearca sa-l calmezi cu presa...dar nu prea recomand presa pentru ca creeaza dependenta...eu deja sunt dependenta si parul meu e ceva mai voluminos...oricare metoda o alegi succes! :wink:

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 08, 2009 8:25 pm

draga Ionela_Diana nu e adevarat ca prin filare se reduce foarte mult din grosime si putin din lungime... se reduce din volum atit cit vrei iar din lungime deloc

miss.sixty1

Mesajde miss.sixty1 » Dum Mar 08, 2009 8:42 pm

aha...deci sa inteleg ca imi recomandati sa imi filez parul cu acea foarfeca (evident la un coafor bun),nu? Deci daca imi filez parul cu acea foarfeca imi va scade din volum si nu il voi mai avea cret?Este exact ceea ce mi-as dori 8) si dupa ce l-am filat cu acea foarfeca ,dupa spalare am un uscator Rowenta din acela care indreapta si usuca,mi l-ati recomanda?

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 08, 2009 8:53 pm

da poti sa-ti filezi parul cu foarfeca de filat la un salon bine inteles si sa incerci si un intins din perie daca poti :) :D .... acasa tre sa folosesti produse de netezire si sa-l aranjezi cumva pentru ca filatul nu asigura si indreptarea, netezirea parului...succes

miss.sixty1

Mesajde miss.sixty1 » Dum Mar 08, 2009 8:57 pm

ms mult! Nici nu iti poti inchipui cat m-ai ajutat! Dar eu am firul aspru..nu il am fin asa...dar totusi nu va parea ars daca il intind dupa ce ii scad din volum nu? :) Scz pt. atatea intrebari dar nu pot sa cred ca in sf. gasesc o solutie pt. parul asta, ms :wink:

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 08, 2009 9:07 pm

necoafat nu va ararta de mare exceptie dar ai putea incerca sa-l dai cu spuma dupa ce-l speli ca sa aiba totusi o coafura daca nu poti sa ti-l intinzi mereu acasa sau la coafor nu tre sa-ti ceri scuze ...poti sa-mi pui cite intrebari vrei....despre par ...raspund la orice intrebare cu placere

miss.sixty1

Mesajde miss.sixty1 » Dum Mar 08, 2009 9:11 pm

ms mult! e super si sper sa imi stea bine...crezi ca in constanta exista saloane unde sa imi pot fila parul cu foarfeca aia speciala?

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 08, 2009 9:18 pm

sigur.... esti din Constanta... da vei gasi ....nu e nimic nou in ceea ce am scris eu...sigur vei gasi o coafeza care detine o foarfeca de filat si care stie sa o si foloseasca.... PONT: roaga coafeza ca atunci cind foloseste foarfeca sa o tina oblic pe suvita si nu paralela cu pielea capului tau ...dar ai grija cum ii spui sa nu se simta jignita

miss.sixty1

Mesajde miss.sixty1 » Dum Mar 08, 2009 9:24 pm

da ai dreptate:)) am sa ii zic ca totusi e spre binele meu :D am de gand sa ma tund in curand asa pentru ca nu mai rezist cu acest par..sunt super fericita ca am gasit in sf. o metoda care sa dea roade ca in zilele de azi exista aproape numai produse pt. marirea volumului ..lumea nu se gandeste si la astia cu prea mult:)) whatever ms :D

adellinaa
Expert Divahair

Mesajde adellinaa » Dum Mar 08, 2009 9:31 pm

cu placere... te astept aici cu impresii si comentarii despre noul tau loook si orice alta intrebare

miss.sixty1

Mesajde miss.sixty1 » Dum Mar 08, 2009 9:55 pm

da cu siguranta o sa va povestesc despre noul meu look :D sper sa fiu incantata (sunt sigura...oricum mai rau decat e acum nu se poate). deabea astept :D

coralina

Mesajde coralina » Mar Mar 10, 2009 1:56 pm

Stie cineva ,produse bio,pentru ingrijirea parului(care a folosit si stie ca sunt bune) :P

anka_monyka22

Mesajde anka_monyka22 » Vin Mar 13, 2009 2:04 am

pt a deveni moale si dragalas incearca sa folosesti GLISS 19,balsam lichid de la Schwarzopf,se pulverizeaza pe parul umed sau uscat si e super eficient!!!

Următorul