Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Pareri.

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

pisoi.pisoi

Pareri.

Mesajde pisoi.pisoi » Sâm Mar 21, 2009 5:35 pm

A folosit cineva produse de la Tony&Guy sau Korres? In ultima vreme mi se pare ca mi s'a uscat parul ... Am tot folosit diferite masti de la Gliss, Garnier, L'oreal, Kallos etc. dar parca tot nu ma multumesc...ma gandeam sa iau un sampon de la Tony&Guy ( pt bucle - Am parul cretz)...Credeti ca m'ar ajuta? Si c ar fi mai bine sa iau? Samponul sau balsamul? -- Si a folosit cineva creme de la Korres? :-/

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Sâm Mar 21, 2009 6:04 pm

orice par cretz e prin natura lui un par uscat de aceea trebuie hranit permanent cu masti, uleiuri , balsamuri,deci in nici un caz nu-ti va folosi samponul... decit la curatarea parului, dar pentru hranirea lui foloseste ce ziceaam mai sus ... mai bine incearca dupa spalat sa unmgi lungimile cu PUTIN ulei de masline extravirgin, fara sa atingi radacinile si nu-l clati... pare ciudat dar vei vedea ce bucle o sa ai :idea: si e foarte hranitor... si eu sunt cretza si am folosit uleiul asta cu mare succes... daca e prea complicat cumpara o masca din salon.... de la Kerastase sunt foarte bune... :D korres... nu pot sa-ti zic nimic despre asta

Aiana

Mesajde Aiana » Mie Apr 01, 2009 9:11 am

Dar dupa aplicarea unei masti naturale facuta in casa ,mai poti face smecheria cu uleiul de masline?Am facut o mare prostie vizavi de parul meu.Este natural ondulat.Cand aveam super bucle nu-mi placea si am recurs la placa.Am achizitionat o placa ceramica Remington si am folosit-o saptamanal(uneori de 2 ori pe saptamana).Rezultatul:buclele s-au stricat si acum le vreau dar parul imi sta valvoi fara nicio forma.Folosesc spume si alte aiureli si sunt constienta ca nu este tocmai bine.

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Apr 01, 2009 9:41 am

si eu am parul ondulat... dupa ce il fac cu placa o perioada ma sucesc si imi accentuez buclele naturale cu spuma si difuzor dar nu se aseza bine... :( de abia dupa ce il fac asa de vreo doua trei ori se aseaza bine... placa e de vina... poti incerca si cu uleiul de masline dar ai grija sa nu dai si pe radacina pentru ca e posibil sa ti se ingrase parul excesiv...si ai rabdare...se va aseza ...dureaza ceva pina isi revine...ai grija si la virfuri sa nu fie despicate...pui putin din uleiul de masline in palme si ungi usor si putin suvitele de par dupa care il stringi in palme de la virf spre radacina cred ca stiai asta ,daca nu fa asa :D

Aiana

Mesajde Aiana » Mie Apr 01, 2009 10:18 am

nu nu am varfuri despicate .nu am avut niciodata aceasta problema multumesc pt. sfat