Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cum scap de suvite?

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Amalina

cum scap de suvite?

Mesajde Amalina » Mar Apr 07, 2009 4:32 pm

Buna ziua! in speranta ca voi gasi o solutie, m-am alaturat si eu forum-ului.
Am fost ieri la un salon unde am cerut sa ma vopseasca saten cu cateva suvite o tenta ceva mai deschisa. In schimb m-am capatat cu aceeasi culoare de par si cu suvite blonde, galbene mai degraba, de la decolorant am presupun eu, peste care evident k nu s-a mai pus nici macar o emulsie sau nuantator pentru a capata si ele un aspect civilizat...
Intrebarea mea este ce vopsea/nuantator pot folosi pentru a scapa cat mai repede de aceste suvite si ce alte sfaturi imi puteti da.
Mentionez ca as vrea de data asta sa ma vopsesc singura acasa.

Va multumesc anticipat!

AlionaAliona

Mesajde AlionaAliona » Mar Apr 07, 2009 4:49 pm

Buna Amalia,

Imi dau seama cum te simti. Este intr-adevar destul de greu sa gesesti o coafeza care sa te si asculte atunci cand ii spui ce iti doresti. Sunt convinsa ca daca aplici un nuantator sau daca te vopsesti din nou suvietele nu vor mai fi asa proeminente.

sa vedem ce spune si Adelina ca ea e experta :)

Succes!
Sa ne spui daca iti reuseste.

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Apr 08, 2009 6:29 am

draga Amalina daca vrei sa-ti modifici doar nuanta neplacuta a suvitelor, poti sa-ti cumperi o vopsea a carei nuanta iti place ,prepari un sfert din ea, pui si balsam cit o nuca si pe parul proaspat spalat si tamponat cu prosopul aplici nuantatorul de mai sus pe care il mentii pe par 10.....15 minute .Te orientezi uitindu-te in oglinda ... poti folosi orice marca de vopsea, orice nuanta, inclusiv rosu, gri, in functie de gusturile tale. Daca vrei sa le acoperi tre sa te vopsesti din nou pe tot parul ceea ce iti recomand sa mai astepti cel putin doua saptamini! succes si te astept cu rezultatele sau cu alte intrebari :wink:

Amalina

am revenit cu rezultatul

Mesajde Amalina » Joi Apr 09, 2009 5:09 pm

Va multumesc f mult fetelor pt promptitudinea raspunsurilor voastre. Ma bucur ca m-am alaturat forum-ului.
Sa nu ma certati, dar eu nu am mai avut rabdare si m-am vopsit aseara. Am optat pt o vopsea permanenta de la L'oreal, un saten inchis si tin sa va spun k mi-a reusit :D culoarea este uniforma si nu mai am nicio urma de suvita. Singura problema este ca am ramas cu pete de la vopsea pe gat si pe maini, nu s-a curatat cu nimic. Stiu ca este o solutie folosita in saloane cu care se curata, dar nu am avut-o la indemana.
Acum ca am patit-o si pe asta nu pot decat sa dau si eu un sfat, des intalnit ce-i drept: aveti grija la ce salon mergeti si ce incercati pe parul vostru, f multi 'stilisti' va asigura de reusita alegerii voastre, insa la final ramaneti cu dezamagirea, dar in principal voi sunteti cele cu parul distrus.

O zi placuta va doresc!