Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

sfaturi practice pentru acasa

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Camelia12

sfaturi practice pentru acasa

Mesajde Camelia12 » Lun Apr 13, 2009 3:17 pm

fetelor ce remedii, masti naturale mai stiti/ va mai preparati acasa? eu am parul lung saten si ondulat, dar firul este foarte fin si subtire si mi se despica varfurile! nu prea au efect mastile la mine! am folosit si l'oreal, kalos si nishte produse de la LifeCare!

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Apr 15, 2009 10:33 am

incearca uleiul extravirgin de masline , este super pentru parul ondulat... poti sa faci masca cu galbenus de ou , miere si ulei de masline, pe parul spalat, zvintat cu prosopul...apoi daca nu are volum incearca sa pui zeama de lamiie si sa-l coafezi dupa aceea... virfurile despicate obligatoriu trebuie tunse... succes si te mai astept cu intrebari sau cu rezultatele :D

Camelia12

Mesajde Camelia12 » Mie Apr 15, 2009 10:38 am

am mai incercat zeama de lamaie k sa nu se mai ingrase asha rpd! ms frumos o sa incerc cu uleiul de masline!

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Apr 15, 2009 5:17 pm

zeama de lamiie poti sa o dai dupa spalat, inainte de coafat, pentru volum...nu numai pentru a nu se mai ingrasa