Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

sampon pentru par gras

Ai o nelamurire legata de parul tau? Adelina Laios, top-stylist la unul dintre cele mai exclusiviste saloane din Bucuresti, Egoist, iti raspunde la intrebarile tale legate de ingrijirea parului si coafura.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

cris_tina04

sampon pentru par gras

Mesajde cris_tina04 » Lun Apr 13, 2009 8:16 pm

am vazut si eu produsele de pe acest site si m-am hotarat sa folosesc ceva pt fata ( am tenul gras si nu-lmai suport :D ), insa la par am o alta problema, este tot gras, as putea sa-l spal zilnic, insa il spal o zi da, una ba. Ce imi recomandati caci nu mai pot,parca nici forma nu are, e lung si drept,de tuns scurt nu as face-o si nici nu stiu cum sa il mai aranjez. Marturisesc ca nu folosesc nici spuma,nici gel,nici nik pt aranjare, dar daca primesc niste sfaturi poate voi incepe sa folosesc. Am renuntat la spuma acum muuuulti ani caci imi pica parul de la ea.

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mar Apr 14, 2009 11:03 pm

iti recomand asa: mergi la un salon sa iti faci o tunsoare ,cere si coafat...asa vei stii cum tre sa -l aranjezi acasa... vezi si ce produse foloseste pentru coafat.. in general se pot cumpara produsele din salon pentru acasa, ca sampon incearca daca gasesti la spalat in salon de la keune derma regulating sau de la loreal bain gomage... sunt de parere ca dupa ce incerci o data produsele poti sa te hotarasti sa le cumperi sau nu :D

cris_tina04

Mesajde cris_tina04 » Mie Apr 15, 2009 11:27 am

Mercic , de sfaturi , asa voi face. As mai avea o intrebare daca ma poti ajuta, eu duminica ii voi taia motul fetitei mele, dar in ziua de paste evident nimeni nu va lucra si m-am gandit sa imi fac de sambata la coafor codite mici multe si impletite ca sa le pot da drumul duminica si sa il coafez cumva. daca ma intrebi de ce nu ma fac de sambata,pentru ca pana duminica e uns :(
ma sfatuiesti altceva?

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Mie Apr 15, 2009 4:37 pm

sunt saloane deschise duminica... car in ziua de Paste ....nu cred intr-adevar sa gasesti deschis :cry:nu ai incercat sa gasesti pe cineva particular sa te coafeze duminica? sau cum ai zis tu sa megi la un salon simbata seara ,la ultima ora si eu ma gindeam ca daca te spala cu un sampon adecvat parului tau , fara balsam sau masca, saiti puna niste bigudiuri si a doua zi sa il aranjezi intr-un coc sexi -rebel... nu cred ca ar fi rau...acum tu stii cit de repede se ingrasa... :?

Aniava

Mesajde Aniava » Mie Apr 15, 2009 8:32 pm

in legatura cu parul uns... iti pot spune ca si eu aveam aceasi pb, tot a 2 a zi il spalam. am luat de la coafeza mea sampon si spuma pt reducerea cantitatii de sebum(asta face, nu stiu cum ii zice) si acum nu mai am pb. produsele sunt de la londa, pe care le poti gasi ori la saloane ori in magazine specializate pt produse profesionale(la mine in tm exista asa ceva, tre' sa fie si la tine daca esti dintr-un oras mai mare). si pt aranjatul parului, eu iti spun ce am facut eu... tot lung si fara nici o forma il aveam, si mi-am facut un permanent de volum(f usor) si niste suvite si mi-am schimbat total lookul, si nu mai am grija lui, sta f bine :). sper sa te fi ajutat in vreun fel

cris_tina04

Mesajde cris_tina04 » Joi Apr 16, 2009 10:35 am

ade , cineva particular in ziua de paste, mi-e si jena sa incerc :)
aniava, sincera sa fiu ma bate gandul de un permanent usor ,dar mi-e teama de firul subtire pe care il am. O sa vad ce mi se va recomanda si la salon, dar acum ramane dupa Paste .