Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Creme de fata pt ten uscat

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

moon_girl

Locaţie: Pe malul marii.... privind apusul

Creme de fata pt ten uscat

Mesajde moon_girl » Joi Aug 16, 2007 4:12 pm

Inafara faptului ca ma demachiez seara inainte de culcare, fie cu demachiant , fie cu sapun (Dove- nu-mi usuca pielea), ma dau cu o crema de fatza tot din gama dove si credeti-ma, eu care am tenul uscat mi-e tocmai buna.Chiar am vazut rezultate. Vi-o recomand cu incredere :wink:

Dulcinee

Mesajde Dulcinee » Sâm Aug 18, 2007 5:55 pm

Depinde de ten..eu l-am folosit decat de 3ori si mi-a uscat tenul ingrozitor..nu puteam nici sa zambesc..folosesc pt curatarea tenului, vichy--gel de curatarea si chiar sunt multumita

moon_girl

Locaţie: Pe malul marii.... privind apusul

Mesajde moon_girl » Vin Aug 24, 2007 8:48 am

cum uscata?? de ex, versioara mea, are tenul gras, si nu ii place deloc, iar eu am tenul uscat si imi place super mult, park mi se potriveste perfect

Dulcinee

Mesajde Dulcinee » Mar Sep 11, 2007 1:04 pm

Da..am un ten incredibil de sensibil
Acel sapun de care zici tu nu mi'am facut deloc bine
Pentru un ten uscat e bun!..
Insa am folosit mai demult un sapunel de la oriflame
Din miere si lapte..foarte bun..
Numa tin minte cum ii zice.. :roll:

carmeen_2005

Mesajde carmeen_2005 » Vin Feb 08, 2008 2:40 pm

dragele mele fete(domnisoare si doamne) va scriu pentru prima data un mesaj si sper sa avem o legatura armonioasa prin intermediul acestui forum.Am citit aproape toate subiectele derulate aici si ma surprinde faptul ca este o pauza atat de lunga intre mesaje .Sunt subiecte absolut cotidiene si interesante.Mi-as dori ca de acum inainte sa ne scriem mai des s sa dezbatem orice subiect din aceasta lume minunata a frumusetii umane.O sa incerc personal sa va raspund la orice problema si sper sa fie valabila si reciproca.Va pup :D

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Vin Feb 08, 2008 3:42 pm

eu am folosit o crema de la elmiplant , era ff buna ,m-a najutat

AnDuka

Mesajde AnDuka » Joi Iul 31, 2008 1:31 am

Eu am ceva probleme cu tenul (mi`au ramas semne pe fatza de la acnee de catziva ani) shi am intotdeauna grija sa ma dau cu fond de ten sa le acopar! Mi`au recomandat atat cosmeticiana la kre merg kt shi un doctor dermatolog sa nu mai folosesk fondul de ten, insa e k un drog pentru mine.Insa,akum circa 3 luni mi`a spus cineva sa renuntz la spalatul pe fatza cu apa shi sapun pt k e posibil k sapunul sa atace shi el pielea kre e deja uscata shi sensibila,iar apa pe kre noi o consideram noi potabila, nu e tocmai buna pt un ten sensibil,deoarece contzine clor shi alte substantze daunatoare.De atunci nu ma spal pe fatza dekt atunci knd kair trebuie (dupa o mask,in timp ce fac un dush/baie).Dimineatza shi seara ma demakiez intotdeauna cu demakiantul hidratant de la L'Oreal silotiunea tonica Eucerin shi pot spune k deja se vad rezultatele.Akum am mult mai multa grija sa ma demakiez,pt k la fondul de ten tot nu am renuntzat :roll:

Andreea.Catrina

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Andreea.Catrina » Joi Iul 31, 2008 12:57 pm

daca vrei sa scapi de urmele de la acnee poti incerca apa termala de la Avene sau Vichy. sunt recomandate de dermatologi in astfel de tratamente.

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Joi Iul 31, 2008 1:00 pm

e cam greu sa scapi de urmele de accnee doar cu apa termala ,
depinde si cat de accentuate sunt ,
cel mai indicat este sa consulte un medic dermatolog , sunt tratamente in functie cat de grave sunt urmele ,

Andreea.Catrina

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Andreea.Catrina » Joi Iul 31, 2008 1:23 pm

bineinteles. dar apa termala are calitati de mult cunoscute si o poti folosi indiferent de ten, indiferent de probleme... pt. ca e ... apa.

mihaela_dinca

Re: Creme de fata pt ten uscat

Mesajde mihaela_dinca » Vin Apr 10, 2015 6:19 pm

RoxanaMadalina1984

Re: Creme de fata pt ten uscat

Mesajde RoxanaMadalina1984 » Joi Aug 03, 2017 9:18 pm

Buna!
Eu folosesc pentru ten si recomand crema... de la DermaE. :D Tenul ramane hidratat toata ziua, ferm, fin si luminos,.... dar in acelasi timp nu incarca porii :lol: :lol: :lol: . O recomand mai ales pentru ca rezultatele sunt de durata. Nu am mai folosit crema deloc timp de 2 luni si tenul nu si-a revenit la starea lui de vesnic uscat. sanatate