Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

caderea parului

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

alinvena

Re: caderea parului

Mesajde alinvena » Dum Mar 01, 2015 12:41 am

Incearca Samponul degresant cu extract de urzica si Masca de par cu ulei de masline de la KRAUTER. Sunt ieftine si foarte bune, mie mi-au mers. Le poti cumpara de aici http://produse-lifecare.shopmania.biz
Succes.

sondi

Mesajde sondi » Lun Mar 30, 2015 11:42 am

Urzica e un ingredient nelipsit di sampoane sau din suplimentele care sunt folosite impotriva caderii parului. Chiar este un element foarte important in sanatatea scalpului si a firului de par.

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Lun Mar 30, 2015 2:28 pm

Parul trebuie tuns pana la limita uscarii dupa care trebuie sa fie intretinut de un tratament zilnic. Caderea parului arata lipsa de vitamine din organism

magneticseo

Mesajde magneticseo » Mar Apr 07, 2015 9:04 pm

La fel am patit si eu. la un moment dat m-am si speriat ca o sa imi pierd tot parul..

Primul lucru pe care ar trebui sa il faci este sa mergi la un salon sa iti tai din varfuri.

Apoi sa iti schimbi samponul. Foloseste unul de urzica.

La farmacie gasesti Ulei de RICIN care ajuta la cresterea si regenerarea parului.

Poti prepara o masca din ulei de ricin, vitamina A, galbenus de ou, ulei de maslina. Stai cu masca cel putin o ora, inainte sa iti speli parul cu samponul de urzica.

:)

dariusl

Mesajde dariusl » Mie Iun 24, 2015 3:12 pm

La mine problema e una mai nasoala. Imi cade parul destul de rau si am ramas fara par in partea din fata. Imi cade parul cam de 6 luni de zile. Ma gandesc ca este si de la lipsa de vitamine. O sa incep o cura cu ceva vitamine sa vad ce efect au si ele asupra mea.

derby

Mesajde derby » Joi Aug 20, 2015 1:06 pm

Sunt multe alternative in comert care pot sa ajute la stoparea caderii parului. In plus pentru rezultate ok trebuie schimbat si regimul alimentar.

narcisca

Mesajde narcisca » Lun Sep 05, 2016 11:00 am

Caderea parului poate fi si din cauze hormonale. Problemele hormonale sunt de multe ori responsabile de subtierea firului de par sau de vitalitatea parului.

ninelsor

Mesajde ninelsor » Lun Ian 09, 2017 11:45 am

De folixin ce parere aveti? Ati testat produsul?

leonne

Mesajde leonne » Mar Feb 28, 2017 11:44 am

magneticseo scrie:La fel am patit si eu. la un moment dat m-am si speriat ca o sa imi pierd tot parul..

Primul lucru pe care ar trebui sa il faci este sa mergi la un salon sa iti tai din varfuri.

Apoi sa iti schimbi samponul. Foloseste unul de urzica.

La farmacie gasesti Ulei de RICIN care ajuta la cresterea si regenerarea parului.

Poti prepara o masca din ulei de ricin, vitamina A, galbenus de ou, ulei de maslina. Stai cu masca cel putin o ora, inainte sa iti speli parul cu samponul de urzica.
Foarte interesante sfaturile, multumim mult! Chiar conteaza sa citesti niste pareri bune despre ceva.

:)

pinteago

Mesajde pinteago » Lun Iun 19, 2017 10:19 am

Lipsa vitaminelor din ce stiu eu e responsabila de subtierea firului de par si asta duce in timp la caderea parului. Daca am manca cat mai multe fructe si legumeprobabil ca nu ar fi probleme de acest fel.

Anterior