Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

tratamente pentru acnee

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

mihaelapricop

Re: tratamente pentru acnee

Mesajde mihaelapricop » Dum Aug 26, 2012 6:07 pm

Eu am auzit ca un efect foarte bun are extractul pur de salvie - poti incerca sa ti-l cumperi asa doar ingredientul sau un produs pe care l-am folosit si am fost multumita pentru ca in zona T(frunte , nas) mi-a redus considerabil secretia de sebum (vara aveam mari probleme)..
[http://www.seebio.ro/lotiune-faciala-de-curatare-pe-baza-de-extract-pur-de-salvie-certificata-demeter.html]Crema BIO Martina Gebhardt pentru ten mixt si gras, predispus la acnee, pe baza de extract de salvie, ceai verde si unt de shea, certificata DEMETER
de pe http://www.seebio.ro

andreeamojito

Mesajde andreeamojito » Vin Aug 31, 2012 9:00 pm

molly scrie:IN ADOLESCENTA NE CONFRUNTAM CU ACNEEA....recomandari , tratamente...
voi ce solutii ati folosit?

buna,
din ce articole am gasit, peelingul chimic medical este foarte cautat. este adevarat ca se face doar o singura data pe an, insa regenereaza pielea foarte bine. si incepe si toamna, anotimp propice pentru acest tratament, asta deoarece soarele are o intensitate mai scazuta.

VictoriaDica

Mesajde VictoriaDica » Joi Ian 31, 2013 3:29 pm

Am apelat si eu la un peeling pentru acnee, insa nu la cel chimic..ci natural, cu extracte din plante si produse pe baza de miere. Se face la salonul Apiestetic din Bucuresti, unde am gasit si o gama de produse pentru ingrijirea zilnica acasa, Acnex Revita se numeste. Fac tratamentul la Apiestetic, acasa urmez niste reguli de igiena mai stricta, si doar asa am reusit sa-mi imbunatatesc problema si sa scap de complexul provocat de semnele de pe ten

Eva3131

Mesajde Eva3131 » Mar Aug 27, 2013 1:56 pm

Pastile pentru acnee - derminax.ro

BabbyBlue

Mesajde BabbyBlue » Joi Sep 12, 2013 3:44 pm

Buna, indiferent de varsta trebuie sa-ti faci niste analize recomandate de endocrinolog, daca e totul ok atunci urmatorul pas e sa mergi la un medic estetician care te va ajuta sa ti cureti fata si sa ti o hidratezi.Daca analizele nu sunt bune atunci trebuie sa iei tratamentul indicat de endocrinolog.
Din experienta proprie pot spune k un peeling chimic o data la 6 luni este benefic pt tenul tau. Eu imi fac primavara si toamna. Bine-nteles ca in perioada urmatoare imi hidratez f bine fata, medicul la care am fost mi a recomandat niste creme f bune, facute in Israel dupa reteta dansului.
Cine vrea mai multe detalii ma poate contacta.
Multa bafta fetelor!

georgiana10

Mesajde georgiana10 » Mie Oct 16, 2013 12:13 pm

La mine cel mai bine a functionat suplimentul pe baza de plante Derminax. Inainte de asta am mai incercat doar un unguent, care si ala m-a mai scapat de cosuri. Ideea e ca daca gasesti un supliment eficient inca de la inceput, vei reusi sa scapi de cosuri fara sa iti pui sanatatea in pericol.
Din pacate din ce am vazut eu, foarte multe persoane incearca sa scape de cosuri foosind tot felul de substante, care se stie despre ele ca sunt daunatoare pentru organism!

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Oct 18, 2013 4:32 pm

georgiana10 scrie:La mine cel mai bine a functionat suplimentul pe baza de plante Derminax. Inainte de asta am mai incercat doar un unguent, care si ala m-a mai scapat de cosuri. Ideea e ca daca gasesti un supliment eficient inca de la inceput, vei reusi sa scapi de cosuri fara sa iti pui sanatatea in pericol.
Din pacate din ce am vazut eu, foarte multe persoane incearca sa scape de cosuri foosind tot felul de substante, care se stie despre ele ca sunt daunatoare pentru organism!

Alt rahat promovat doar pe forumuri. :mrgreen:

crinaseo

Mesajde crinaseo » Lun Feb 03, 2014 1:07 am

Acneea trebuie trata din interior spre exterior. Ceea ce se vede la suprafata este rezultatul ca ceva nu functioneaza bine. Am avut caz si pentru asta as recomanda un esential care echilibreaza toate functiile in organism si dupa care se poate da pe accene cu ser antirid pentru reintinerire celulara. http://www.afaceriromania.eu/uploads/po ... 217809.jpg

crinaseo

Mesajde crinaseo » Lun Feb 03, 2014 1:23 am

Acneea trebuie trata din interior spre exterior. Ceea ce se vede la suprafata este rezultatul ca ceva nu functioneaza bine. Am avut caz si pentru asta as recomanda un esential care echilibreaza toate functiile in organism si dupa care se poate da pe accene cu ser antirid pentru reintinerire celulara.

Sunmodels

Mesajde Sunmodels » Dum Aug 17, 2014 5:32 pm

Cu o experienta de aproximativ 7 ani in activitatea de webchat, SUN Models ofera modelelor sale un mediu atractiv si calitativ pentru desfasurarea activitatii profesionale, intr-un spatiu relaxat si liber de constrangeri de orice fel.
Valorile noastre sunt definite de seriozitate, punctualitate, discretie, corectitudine si loialitate.
Stim conceptiile invechite, refractare si complet nelegitime legate de activitatea de webchat si ne concentram eforturile in acest sens pentru a asigura discretia si confidentialitatea modelelor noastre, atat prin spatiile individuale de lucru, amplasarea studioului cat si prin site-urile cu care colaboram.

Si tu poti face parte din echipa SUN Models! Ai doar de castigat!

Avantajele SUN Models
Salariu minim garantat! Pachet de salarizare foarte atractiv, procent consistent si bonusuri periodice.
Siguranta unui job 100% legal si a unui mediu de munca placut si relaxant, alaturi de profesionisti, care vor fi alaturi de tine cu sfaturi, idei sau pareri si te vor indruma atunci cand vei avea nevoie. Toate colaborarile noastre se bazeaza pe contract de munca incheiat intre model si studio.
Pe toate site-urile cu care lucram este restrictionat accesul persoanelor din Romania, asigurandu-se astfel confidentialitate si intimitatea modelelor.
Program de munca flexibil, adaptabil nevoilor de ordin personal (ex. scoala, facultate, sot, copil, etc.)
Conditii de munca excelente intr-o locatie ultra-centrala din Constanta asigurata cu sistem de securitate si dotari de ultima generatie, in imediata vecinatate a tuturor mijloacelor de transport in comun, taxi-uri, baruri, pub-uri, restaurante, etc.
Camere de lucru individuale, cu un decor modern, confortabil si echipamente de calitate.
Sedinte foto gratuite periodice (imaginea ta este extreme de importanta, de aceea vom organiza sedinte foto profesionale care te vor pune in valoare; sedintele foto NU se fac nud).
Training gratuit, personalizat (trainerul nostru iti va explica ceea ce vei face, iti va oferi sfaturi, idei, pareri si raspunsuri privitoare la absolut orice intrebare ai, atunci cand ai nevoie si te va ajuta atat la inceput, cat si pe parcursul activitatii tale), suport tehnic disponibil 24/24 si consiliere.
Team-buiding-uri periodice (muncim, dar trebuie sa ne si distram si sa ne relaxam; de aceea periodic organizam team-building-uri pentru a ne bucura de rezultatele muncii noastre).

Cerintele SUN Models
Acest anunt se adreseaza doar persoanelor de sex feminin.
Varsta minima 18 ani.
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.
Seriozitate, dorinta de a invata, o personalitate comunicativa.
Dorinta de a face parte dintr-un colectiv dinamic.

Date de contact:

Pentru a obtine mai multe informatii, daca doresti sa vezi cum arata studioul sau doresti sa ne contactezi, te rugam sa accesezi site-ul
www.videochat-sunmodels.ro

E-mail:office@sunmodels.ro
Yahoo Messenger:studio_sun@yahoo.com

titikaioana

Mesajde titikaioana » Mie Dec 10, 2014 1:51 pm

La mine a mers de minune suplimentul Derminax. L-am luat de pe http://derminax.ro la sfatul unui amic care si el l-a folosit cu succes. Primele rezultate le-am observat dupa 2 saptamani de la inceperea curei. Pe langa cura cu acest supliment am fcut si cura de detoxifiere a organismului si am incercat sa mananc sanatos si sa fac sport.

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Dec 11, 2014 11:45 am

titikaioana scrie:La mine a mers de minune suplimentul Derminax. L-am luat de pe http://derminax.ro la sfatul unui amic care si el l-a folosit cu succes. Primele rezultate le-am observat dupa 2 saptamani de la inceperea curei. Pe langa cura cu acest supliment am fcut si cura de detoxifiere a organismului si am incercat sa mananc sanatos si sa fac sport.

Prea multa zdroaba cu derminax.ro asta, semn ca-i de cacao... :mrgreen:

danutza_green

Mesajde danutza_green » Vin Apr 10, 2015 5:32 pm

Tratamente naturale pentru ten gras
http://gamarde.ro/167-ten-gras-si-acneic

mihaela_dinca

Mesajde mihaela_dinca » Vin Apr 10, 2015 6:16 pm

Sfaturi:
Nu se va spala tenul in exces
Alegeti sapunuri fara uleiuri
Se va consuma multa apa
Se vor folosi produse cosmetice naturale
Nu se va atinge tenul
Nu se vor stoarce cosurile

http://belfiore.ro/107-ten-gras-si-mixt

mihaipop

Mesajde mihaipop » Vin Apr 24, 2015 11:09 am

Se poate incerca mai intai o detoxifiere a organismului. Toxinele care se acumuleaza in organism pot intoxica organismul si ii poate provoca acnee.

AnteriorUrmătorul