Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

tratamente pentru acnee

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

carmina02

Re: tratamente pentru acnee

Mesajde carmina02 » Sâm Apr 19, 2008 3:36 pm

molly scrie:IN ADOLESCENTA NE CONFRUNTAM CU ACNEEA....recomandari , tratamente...
voi ce solutii ati folosit?

tratamente ptr acnee

Vreti sa aratati bine fetelor ? Aduc o gama foarte larga de produse profesionale ,care se gasesc doar in saloane , din Statele Unite ale Americi la preturi foarte avantajoase ! Contactati-ma la afrodita.shop@yahoo.com pentru mai multe informatii si oferte de pret! www.afrodita.shopmarking.com va sta la dispozitie cu detalii despre produse in lb. engleza fiindca este site din America ![url]
[/url]

ioana12

cosuri

Mesajde ioana12 » Joi Iun 26, 2008 7:22 pm

:) Bună! pentru coşuri se foloseşte urină de copil între anii 0-8. Se face o compresă şi se lipeşte pe faţă. GARANTAT ! În 3 zile veţi scăpa de acnee

Tilloya

Mesajde Tilloya » Vin Iun 27, 2008 10:31 am

Cosurile au fost problema cea mai grava(a mea) de cand ma stiu ... de la 13-14 ani... ma lupt cu acesti dracushori... si nu mai scap(acum am 21)... am avut si probleme grave de tot.. acnee vulgara.. pe la 15 ani.. graznic!!!
De vreo 2 ani... nu mai am pb asa grave.. insa tot imi apar.... am vizitat o gramada de dermatologi--> mi-au prescris o droaie de tratamente , pe care le-am urmat cu sfintenie (am facut tratament pana si cu sotret, roaccutane, antibiotice ffff puternice cu o gramada de reactii adverse.. am capatat o depresie de zile mari de la ele... sa nu le luati decat daca sunteti disperate!!!).Acneea trecuse.... dar dupa cateva luni... o luam de la capat... nu mai erau cosuri imense dar apareau multe bubite pe fata, asemeni unei alergii , astea nu mai treceau cu nimic.. toti dermat. imi spuneau ca e o reactie a tenului meu la caldura.. vara poate ca inteleg.. dar si iarna ?!..
Acum.. folosesc Normaderm de la Vishy...nu mai am pb asa mari....insa am renuntat la contraceptive si imi mai apar cate 1-2 sub mandibula... e ciudat dar.. acolo apar...
Cu Normaderm.. numai dupa 1 saptamana de utilizare zilnica(crema de noapte), pielea mea arata mult mai bine... tot grasa e dar.. aspectul s-a imbunatatit.. e uniform , e mai catifelata, porii sunt mai mici..
Deci as putea sa recomand din toata inima crema asta...plus.. pudra de argila, plus niste comprimate de Zinc, plus o igiena dumnezeiasca, plus multa bafta !
va pup !!

Tilloya

Re: cosuri

Mesajde Tilloya » Vin Iun 27, 2008 10:35 am

ioana12 scrie::) Bună! pentru coşuri se foloseşte urină de copil între anii 0-8. Se face o compresă şi se lipeşte pe faţă. GARANTAT ! În 3 zile veţi scăpa de acnee

Am auzit si eu de treaba asta cu urina... mi-a zis-o o babutza... intotdeuna m-am increzut in sfaturile bunicilor...
Acum nu stiu cat e de utila... am auzit pe cineva care a scapat de o alergie pe picioare.. cu metoda asta.... 8)

molly

Locaţie: b.

Re: cosuri

Mesajde molly » Vin Iun 27, 2008 12:38 pm

ioana12 scrie::) Bună! pentru coşuri se foloseşte urină de copil între anii 0-8. Se face o compresă şi se lipeşte pe faţă. GARANTAT ! În 3 zile veţi scăpa de acnee

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
e cea mai mare prostie pe care am auzit-o in viata mea
voi stiti ce ee acneea????
mai informati-va cum apare , de ce .... si apoi spuneti asemenea tampenii

Iuliana
Forum Admin

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Iuliana » Vin Iun 27, 2008 3:46 pm

Sunt de acord, treaba cu urina e o prostie.

Ioana12, chiar daca cred in dreptul fiecaruia la o opinie cred ca sfatul tau e penibil... fara suparare

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Sâm Iun 28, 2008 11:37 am

sigur ca are voie fieacare sa isi spuna parerea ,

sunt persoane cu acnee f puternica -care nici dupa luni de tratament nu s-au tratat perfect ,

oanuska

acnee severa

Mesajde oanuska » Vin Aug 08, 2008 1:11 pm

sunt oanuska si sunt medic estetician. cea mai noua metoda de tratare a acneei este cu niste aparate ce se chema LHE9 adica lumina pulsata si caldura) si care sunt tratamente medicale recunoscute. oanuska1978@yahoo.com

cretzollina

Mesajde cretzollina » Sâm Aug 09, 2008 9:52 pm

da am fost si eu e la dermatolog..si mi-a spus k am o acnee vulgara..eu nestiind ce fel de acnee aveam foloseam tot felul de produse ptr cosuri si nu erau bune de nimic..pana mi-a spus de la dermatolog de zynerit si am urmat un tratament cu el si apoi cu cv crema cu benzoil..si alte uleiuri si asa am scapt de cosuri....orikm nu definitiv ..deoarece in zilele delicate mai apar cateva cosuri in rest e ok..normal k trebuie urmat tratamentul cu acele creme k altfel nu da roade:)..so sfatul..treceti pe la dermatolog!!:D

RaLuDolceGabbana

Re: acnee severa

Mesajde RaLuDolceGabbana » Sâm Aug 30, 2008 2:48 pm

oanuska scrie:sunt oanuska si sunt medic estetician. cea mai noua metoda de tratare a acneei este cu niste aparate ce se chema LHE9 adica lumina pulsata si caldura) si care sunt tratamente medicale recunoscute. oanuska1978@yahoo.com

ceva care sa mearga folosit si acsa si nu cu bani prea multi poti sa-mi spui...adica nu stiu daca toata lumea are dispozitie si bani pt saloane... :roll:
Imagine
Imagine
~***Fashion Dolce&Gabbana,Dior,Armani,Versace,Roberto Cavalli,Puma,Nike,Lotto,Addidas...***~

love_angel062000

ten

Mesajde love_angel062000 » Mar Sep 02, 2008 9:32 pm

daca tot pomeniti de marele producator de cosmetice BRUNO VASSARI,spuneti-mi si mie unde anume se gasesc produsele lui???????de pilda in....farmacii sau unde anume???????pls un raspuns :roll:

oanuska

scapa de acnee

Mesajde oanuska » Mie Oct 08, 2008 2:26 pm

buna, sunt oanuska si sunt medic estetician. impreuna cu o colega am reusit sa ne achizitionam un aparat de epilare si tratarea acneei pe baza de lumina pulsata si caldura(LHE). facem tratamente la preturi destul de bune.ma puteti contacta la : oanuska1978@yahoo.com

alexa.alexandra

Mesajde alexa.alexandra » Dum Oct 26, 2008 5:16 pm

si unde se gaseste acea solutie zinerit?imi poate spune cnva?va rog

mikki

Locaţie: Ialomita, Slobozia

Mesajde mikki » Lun Oct 27, 2008 12:07 am

la farmacie :wink:

Ana123

Incursiune in trecutul meu "acneic"

Mesajde Ana123 » Joi Noi 06, 2008 1:19 pm

Buna fetelor! Am avut si eu probl grave cu acneea,incepand cu varsta de 15 ani,cand am fost diagnosticata cu acnee vulgara.Am suferit de aceasta "boala" timp de 3 ani..Sufeream si de depresie...Am fost la dermatolog,am folosit zynerit si antibiotice, masti cu argila.. tot tacamul.Insa nu mi-au disparut.Ideea acestor tratamente dermatologice, dupa parerea mea, este de a stopa o eruptie si mai puternica a acneei, si de a stabiliza "situatia" hormonala din corp.Dar nu cred ca prin astfel de tratamente te "lecuiesti" de acnee. Pur si simplu asta am obs nu numai la mine,ci la toti adolescentii care urmau acelasi tratam. ca si mine(pe care i-am "invatat" timp de 3 ani cat i-am vazut la dermatolog,urmarindu-le evolutia,sau chiar involutia).
Sincer cred ca , odata cu trecerea timpului , hormonii din organism se regleaza singuri , si acneea aceea urata de la inceput se diminueaza.In plus, tine si de fiecare persoana,de alimentatia fiecaruia, de gradul de stres, daca fumam, daca omitem sa ne demachiem seara,etc..Sunt multi factori care,adunati,pot afecta grav sanatatea pielii.Deci nu cred ca exista un produs universal care sa scape pe toata lumea de acnee... Ci cred in folosirea inteligenta a produselor prezente pe piata noastra (nu le amestecam,nu folosim 5 deodata,etc) si de o alimentatie pe cat putem cat mai corecta( eu,recunosc,fumez mult si nu mananc intotdeauna sanatos).
In prezent, nu mai am problemele de atunci, imi mai apar cosuri din cand in cand; ce-i drept, am folosit toate gamele de pe piata, lucru nu tocmai indicat, pentru ca tenul meu este destul de sensibil acum...alergic la multe dintre produsele de ingrijire.

Insa recent am decis sa folosesc tratamentul anti-acneic de la Clean&Clear,incepand cu gelul de curatare a fetei, lotiunea tonica anti-acneica si impotriva punctelor negre, si terminand cu crema de fata (care se aplica de doua ori pe zi) anti-acneica.Ce e frumos la aceasta crema este faptul ca , desi este o crema anti-acneica si se presupune ca este un produs puternic care iti poate usca fata(ca multe alte produse), totusi ea iti hidrateaza pielea foarte bine si iti controleaza excesul de sebum. Fata mea nu este grasa ca dupa folosirea unei creme hidratante, cosurile dispar de la sine, iar aspectul general este unul sanatos. Va recomand cele 3 produse de la Clean&Clear pentru o igiena zilnica indispensabila, si,bine-nteles, pentru diminuarea aparitiei stresantelor cosulete. Finalizez micul meu "tratament" cu batonul impotriva cosurilor de la Avon, dupa care ma pot machia in siguranta.
Poate ca mica mea poveste nu va ajuta extraordinar, dar ce vreau sa scot in evidenta este faptul ca trebuie sa aveti rabdare (it's a must), cu trecerea timpului se diminueaza totul,asa neinsemnand ca nu trebuie sa nu treceti pe la dermatolog si sa va curatati tenul zilnic.Nu disperati, si nu uitati! multa apa,daca este posibil cea plata din comert,(pentru ca pielea sa se hidrateze de la sine) si nu apa de la robinet,pentru ca va intoxica cu clor si alte mizerii, fructe,legume (poate un cocktail pe care sa il beti, in loc de vesnicul inamic -Cola), si incercati sa nu va mai ganditi minut de minut la problemele voastre.
Va pup, si scuza-ti-mi lungimea mesajului. Am tinut sa impartasesc cu voi o problema pe care multe o intampinam. Pa pa![/b]

AnteriorUrmătorul