Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Celulita si vergeturi

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

lara.

Celulita si vergeturi

Mesajde lara. » Joi Iul 30, 2009 3:14 pm

Buna fetelor :* Stiu ca s-au deschis o groaza de topicuri pe baza celulitei si a vergeturilor, dar haideti sa stabilim in acest topic ceea ce este adevarat sau fals privind aceste"boli ale secolului". Multi le numesc boli, deoarece pe noi, fetele uneori ne preocupa prea mult aspectul fizic.
Intai trebuie sa stim faptul ca putem invinge celulita,dar din pacate nu si vergeturile. Astfel astept pareri privind ceea ce faceti voi acasa, sau la saloane pentru a scapa de celulita si de a trata vergeturile si indata va voi impartasi si experientele mele :)

lara.

Mesajde lara. » Vin Iul 31, 2009 1:21 pm

Am hotarat ca incepand cu ziua de azi sa incerc sa ma tin de un program privind indepartarea celulitei. De cateva luni bune citesc absolut tot ce apare pe net privind celulita, vergeturile.Folosindu-ma de sfaturi si de lucrurile pe care le stiu vreau sa imi fac eu singura un program. Mi-am inceput ziua de astazi consumand 1litru de apa plata( mai am inca un litru pe ziua de azi );o sa mananc multe fructe, legume,( si neaparat 5 mese pe zi) si 30 de minute de exercitii Pilates pentru coapse .
Mi-am cumparat o crema anticelulitica iefina( nu prea cred in ele)Lipogel Anticelulitic, 7 lei,pentru ca contine Colagen, si incep cu impachetarile in mod regulat. Obisnuiesc sa imi fac o crema din tarate de grau, argila, zat de cafea, ulei de masline si lamaie pe care mi-o aplic pe coapse si stau impachetata cam o ora. Dupa imi fac masaj cu acest amestesc si il dau jos cu apa calduta; pielea ramane foarte fina si are alt aspect.
O sa scriu pe parcursul zilei ceea ce am reusit sa fac din programul stabilit:)

JuliaD

Mai bun decat orice fel de dieta este...

Mesajde JuliaD » Joi Aug 13, 2009 1:44 pm

Mai bun decat orice fel de dieta este exercitiul fizic... nu oricum, ci un tip de exercitiu combinat. Eu am incercat cu succes metodele folosite la Centrul de Frumusete si Sanatate Power Plate. Aparatele folosite sunt inovative si ofera beneficii in mai multe domenii, mai ales avand in vedere ca programul de exercitii este realizat de un chinetoterapeut pentru a se potrivi profilului fiecarui client. Am scapat nu doar de celulita dar si de unele probleme de sanatate mai vechi si destul de dureroase precum durerile de spate si cele articulare. De fapt... nu vreau s fac prea mare reclama...puteti vedea mai mlte chiar dumneavoastra pe www.powerplate.ro

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Aug 28, 2009 4:39 pm

Un tratamet foarte eficient pentru vergeturi este uleiul de masaj de la Juvena. Acesta contine extract de rodie ( fruct indicat atat in tratamentul celulitei cat si al vergeturilor) si este un ulei extraordinar de bun pentru masaj.
Pentru celulita puteti sa folositi zat de cafea cu care va masati la dus sau produse cosmetice, profesionale. Se stie ca cele mai eficiente sunt cremele anticelulitice deoarece nu sunt absorbite atat de repede in timpul masajului asa cum se intampla in cazul gelurilor. Cu toate aceste mie mi s-a parut foarte eficient gelul anticelulitic Celluli Laser de la Biotherm, desi am avut celulita foarte putin vizibila. Mi-a placut si crema termala anticelulitica de la Collistar care contine alge marine si uleiuri esentiale insa nu am folosit-o decat putin timp, poate cele care au folosit-o mai mult ne pot impartasi impresiile.

kyl

Mesajde kyl » Sâm Aug 29, 2009 11:47 am

Buna fetelor.Eu ma confrunt de multi ani cu problema vergeturilor,le am cam peste tot si vreau neaparat sa scap de ele.Am cheltuit foarte multi bani pe vizite la medici[am fost la cei mai renumiti],dar fara succes,fiecare a venit cu o alta parere.M-am informat destul de mult despre tratarea lor[ameliorarea],asa ca am luat decizia sa ma lupt cu ele pana la capat!!!Am inceput un tratament pe termen lung pentru vergeturi acum o saptamana .Avand tot "materialul"acasa, m-am hotarit sa fac o combinatie -sa vad ce iese,daca iese!Am acasa cremele:Strivectin,Supliform,crema de galbenele,retin-a,Serum Collagen Slim,Rejene[de la teleshoping-o mare teapa]si vreau sa imi iau o crema cu ahas,pe care sa o folosesc dimineata pe zona unde mi-am aplicat retin-a+crema de galbenele[in care am pus:ulei de migdale,ulei de masline,vitamina A,vitamina E],iar pe restul zonelor folosesc seara combinatie din cremele de mai sus,dar fara retin-a si fara Supliform[acesta il folosesc dimineata pe aceleasi zone,pentru ca nu am timp sa repet tratamentul pe care il fac seara].Deocamdata sunt in acea perioada a lunii,dar dupa imi voi face impachetari acasa cu argila,spirulina,cateva picaturi de ulei de masline,iar dupa -cremuirea.Nu lipsesc peelingurile efectuate de 2 ori pe saptamana cu cafea,malai,lamaie etc.,iar mai tarziu o sa incerc si un tratament la salon cu electrostimulare+ultasunete+infrarosii[am auzit ca da rezultate].Eu am facut un peeling chimic la o clinca din Drumul Taberei,dar fara nici un rezultat,mai mult, am ramas si cu niste urme urate de la el-nu recomand!Am scris toate astea pentru ca stiu ca multe femei au problema asta si o sa va tin la curent cu rezultatele tratamentului,oricum speranta moare ultima asa ca merita sa incercam,nu?

annushka

Mesajde annushka » Joi Sep 10, 2009 2:58 am

buna. cu toate ca nu sunt grasa 1,56m si 50kg am si eu ceva celulita.si ma lupt cu ea de ceva vreme iar rezultatele se vad. in fiecare zi imi exfoliez pielea alternind scruburile adica intr-o zi unul mai puternic in urmatoarea unul mai fin. folosesc urm scruburi: 1.scrubul Avon solutions cu extract de rodie; 2.un scrub din cafea(sau zat de cafea) cu putin malai, in amestecu asta mai adaug putin ulei anticelulitic din frapefruit si din simburi de struguri ori o crema anticelulitica si putin ulei jonsons baby; 3. scrub Avon Planet SPA cu extract de masline; 4. un amestec din chefir si sare; 5. amestec din miere si malai. cam astea dar pot sa fac si amestecuri mai neasteptate din ce am prin dulap. astea de aici insa sunt deja recunoscute in lupta cu celulita. mai folosesc si o crema anticelulitica Avon Anew trilase, ulei de grapefruit, pt hidratare intensa crema de corp Avon Botanikals, de fiecare data dupa baie ulei pt bebe jonsons baby. si ce m-a ajutat cred eu cel mai mult e masajul anticelulitic cu miere. mai fac si o serie de impachetari si bai diferite cu efec de slabire da revin cu detalii alta data ca e trei de noapte si se revolta sotul ca nu merg sa dorm. sper ca o sa va fie de folos si nu v-am plictisit succse. revin

annushka

Mesajde annushka » Joi Sep 10, 2009 3:02 am

si nu uitati si de cei 2 l de apa si de miscare. nu merg la sala ca nu am timp dar fac si eu cite ceva cind ma intind la televizor. mai sar cu coarda si invirtesc regulat 20-40 miute pe zi un cerc (poate nu-i zic denumire corecta ca sunt vorbitoare de limba rusa) care are pe interior niste mingiute ce maseaja pielea. cercu asta are 1,7 kg

norkyss

Vizualizare profil

Re: Celulita si vergeturi

Mesajde norkyss » Mar Sep 29, 2009 6:01 pm

FETELOR FACETI BANI USOR SI SIGUR

Credeti-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale). Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie si pana la final textul.

Eram sceptica, totusi...
In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie initiala de numai 60.000 de lei vechi. Imediat m-am gandit [chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie]. Dar, curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol. Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei vechi si 6 timbre?
Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal. Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci am facut infima investitie de 60.000 de lei.(vechi adica 6 ron)

Surpriza!...
Ghiciti ce s-a petrecut !!! ... Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina! In prima saptamana am primit 370.000 de lei. La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000. In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei! Si banii continua sa vina cu repeziciune. In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei si cele 6 timbre (Am cheltuit mult mai mult jucand la loto si la bingo!). Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana.
Cum?...
PASUL 1:

Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : [M-AM ADAUGAT LA LISTA TA], apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 10.000 de lei si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:

1) Stan Catalin,str. Nanterre Nr.41 bl I 10 sc.2 ap 6 Craiova,Jud Dolj,cod 200491
2)Ciobanu Marius Ctin,iasi,str.profesor ioan simionescu nr 6,bl d1 et 4 ap 3 ,jud iasi
3)Cristea George localitatea Topolog jud. Tulcea
4)Manea Alexandra Raluca; Bucuresti str. Aleea Dobrina nr 6 bl.49C sc. A apt.25. sector 2.
5)Dumitru Aurel Alexandru;jud.Giurgiu;loc.Giurgiu;str.Tineretului;bl.206;sc.b;ap.20
6)Zgripcea maria madalina. Strada Alexandru ioan cuza,nr 38 A,calimanesti,judetul VALCEA

PASUL 2:
Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber: completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-A, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.

PASUL 3:
Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cat mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului('Copy' din meniul 'Edit'); deschizi un fisier gol cu 'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a ('Edit'...'Paste'); salvezi fisierul cu extensia .txt. Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii) romanesti bineinteles, sau la diverse adrese e-mail pe care le cunosti si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri.GATA! Felicitari...
Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup! TINE MINTE : MAI MULTE NEWSGROUP-URI INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200!

Calcule...
Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri (un exemplu FOARTE-FOARTE mic). Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de lei.Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei si tot asa mai departe....
Daca fiecare participant publica articolul de MINIM 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de 60.000 de lei si 6 timbre. Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti cate 10.000 de lei la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a. Acum publici articolul din nou de MINIM 200 de ori.
Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?
JUCATI CINSTIT SI CORECT SI VETI AVEA NUMAI DE CASTIGAT!!

maryaviorica

Mesajde maryaviorica » Mar Ian 12, 2010 6:07 pm

sport sport si iar sport....

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Ian 13, 2010 3:11 am

doar prin sport
cremele nu ajuta...sunt doar un mit

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mie Feb 17, 2010 1:44 am

Nu cred ca exista o crema eficienta impotriva vergeturilor. Eventual cele existente pot preveni aparitia unor noi vergeturi, dar sa scapam de ele, no way ...

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mie Feb 17, 2010 1:47 am

maryaviorica scrie:sport sport si iar sport....

Evitarea fluctuatiilor in greuate, de pilda ...

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Feb 17, 2010 8:41 am

Y_Yvonne scrie:Nu cred ca exista o crema eficienta impotriva vergeturilor. Eventual cele existente pot preveni aparitia unor noi vergeturi, dar sa scapam de ele, no way ...

Ai perfecta dreptate. Toate povestile pro creme, naturiste su nu, sunt doar praf in ochi...Odata dobandita, poti sa te dai cu mama cremelor, nu trece...Cele care isi fac reclama, ar trebui sa se gandeasca nu doar la propriul buzunar, ci si ca a insela e un lucru rau...

anna_d

Mesajde anna_d » Mie Feb 17, 2010 2:27 pm

Din pacate multe tratamente sofisticate nu sunt decat minciuni pentru a lua banii oamenilor.

Y_Yvonne

Mesajde Y_Yvonne » Mie Feb 17, 2010 2:29 pm

larissa.maria scrie:
Y_Yvonne scrie:Nu cred ca exista o crema eficienta impotriva vergeturilor. Eventual cele existente pot preveni aparitia unor noi vergeturi, dar sa scapam de ele, no way ...

Ai perfecta dreptate. Toate povestile pro creme, naturiste su nu, sunt doar praf in ochi...Odata dobandita, poti sa te dai cu mama cremelor, nu trece...Cele care isi fac reclama, ar trebui sa se gandeasca nu doar la propriul buzunar, ci si ca a insela e un lucru rau...

Poate o solutie ar fi laserul, dar nu stiu daca rezolva problema 100%...

Următorul