Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

VERGETURI-ce solutii?

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

urasc.sa.leg.sireturi

Mesajde urasc.sa.leg.sireturi » Lun Feb 01, 2010 2:12 am

soarele_10 scrie:
urasc.sa.leg.sireturi scrie:Am vergeturi pe picioare,nu ma deranjeaza foarte mult..la inceput erau rosiatice si acum dupa ce am folosit crema cu unt de shea mi s-au facut albe spre crem(de culoarea pielii aproape),mai putin sesizabile. :D Cine nu stie ca am nu isi da seama de existenta lor :D

Si as vrea macar sa le maschez deoarece am inteles ca nu se scot decat cu laser :cry: .
Crema aceasta cu unt de shea de unde o cumperi ,ce firma este(pentru a o putea recunoaste)?

Imi cer scuze,acum am vazut intrebarea..pai nu conteaza firma,important este sa fie cu unt de shea..are si la Nivea,si la fennel,si la avon..
Am vazut o crema la firma metropolitan pt. vergeturi..nu stiu daca este buna,dar am sa o cumpar si va spun ce si cum.
Si da..nu fac minuni tratamentele,asta e clar,dar parca un pic le mai amelioreaza.

pupisori

Mesajde pupisori » Lun Feb 01, 2010 1:02 pm

aaaa...ehem! vergeturile rosiatice au aceasta culoare deoarece sunt la inceput. se spune ca atata timp cat le ai rosiatice, mai poti face ceva ca sa scapi de ele. pe parcurs devin albe-crem pentru ca nu ai avut grija de ele la timp sau pentru ca ai continuat cu ingrasatul/slabitul rapid, in nici un caz de la crema respectiva :lol: :lol: :lol: :lol:
si ca sa vezi ca nu era buna, ptc tot ai folosit-o cand aveai vergeturile inca rosiatice, devenind albe, inseamna k a fost "apa de ploaie"

urasc.sa.leg.sireturi

Mesajde urasc.sa.leg.sireturi » Lun Feb 01, 2010 4:25 pm

^ se poate..eu totusi ma mai chinui putin sa scap si daca nu si nu,le las acolo,ca nu sunt cine stie ce.Le iubesc ca sunt ale mele! :lol: :lol:

pupisori

Mesajde pupisori » Lun Feb 01, 2010 4:36 pm

tin minte ca aveam mai demult un iubit care facuse sport de performanta si cand s-a lasat de el s-a ingrasat foarte mult si i-au aparut niste vergeturi pe solduri si pe burta, cand le-am vazut si nu stiam ce sunt alea am facut ca toti dracii, urlam la el sa-mi spuna imediat cine l-a zgariat si muscat...saracutul cred ca a fost super penibil pt el:D

anasoltan

Mesajde anasoltan » Mie Feb 03, 2010 5:42 pm

sotul meu a facut 10 ani sport de performanta, iar acu face dar nu attat de mult si nu pot spune ca s-a ingrasat mult

Ana91

Mesajde Ana91 » Joi Mar 04, 2010 8:50 pm

Acum sincer...ce atatea creme?Sunt atatea remedii care le poti face si tu acas...zat de cafea..miere am mai auzit. Sincer nu cred ca e o idee buna sa cumparati creme de la firme gen Avon,Oriflame...totusi....

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Joi Mar 04, 2010 9:53 pm

Eu folosesc ulei de corp de la Juvena.Are atat efect antivergeturi cat si anticelulitic. Este un ulei de masaj, cu extract de rodie si miros foarte placut. Patrunde in piele destul de rapid si chiar este foarte eficient.
Pretul este in jur de 120 ron.

hana2

Mesajde hana2 » Joi Mar 04, 2010 10:26 pm

SIMULCIUM G3 am auzit ca e foarte buna

istrateandreea

vergeturile...

Mesajde istrateandreea » Dum Mar 07, 2010 12:02 pm

buna fetelor in legatura cu vergeturile eu am folosit o spuma anticelulitica si antivergeturi de la bruno vassari care a dat rezultate foarte bune.am folosit aceasta spuma trexi timp de 2 luni si o aplicam de 2 ori pe saptamana iar rezultatele nu au intarziat sa apara.vergeturile s-au redus considerabil iar celulita nu am cuvinte.actioneaza foarte bine pentru ca are efect termic plu ca are si efect hidratant

taarraa

Re: vergeturile...

Mesajde taarraa » Dum Mar 07, 2010 2:50 pm

istrateandreea scrie:buna fetelor in legatura cu vergeturile eu am folosit o spuma anticelulitica si antivergeturi de la bruno vassari care a dat rezultate foarte bune.am folosit aceasta spuma trexi timp de 2 luni si o aplicam de 2 ori pe saptamana iar rezultatele nu au intarziat sa apara.vergeturile s-au redus considerabil iar celulita nu am cuvinte.actioneaza foarte bine pentru ca are efect termic plu ca are si efect hidratant

istrate andreea ma cheama si pe mine ;))
Tare

liviaandreea

Re: vergeturile...

Mesajde liviaandreea » Mar Mar 09, 2010 3:54 am

istrateandreea scrie:buna fetelor in legatura cu vergeturile eu am folosit o spuma anticelulitica si antivergeturi de la bruno vassari care a dat rezultate foarte bune.am folosit aceasta spuma trexi timp de 2 luni si o aplicam de 2 ori pe saptamana iar rezultatele nu au intarziat sa apara.vergeturile s-au redus considerabil iar celulita nu am cuvinte.actioneaza foarte bine pentru ca are efect termic plu ca are si efect hidratant
:(
Buna De unde ai cumparat-o? Vreau si eu... Am ceva vergeturi pe burta si pe coapse si nu stiu cum sa scap de ele... Cele de pe burta sunt ceva mai vechi si nu stiu daca se mai poate face ceva. Totusi sper si vreau sa incerc spuma asta care aduce rezultate dupa cum ai spus...

alex_andra13

VERGETURI-ce solutii?

Mesajde alex_andra13 » Mar Mar 09, 2010 1:29 pm

In timpul sarcinii stiu ca este recomandat sa folosesti crema de galbenele....pentru a preveni ...nu pentru a trata.

andrecris77

Mesajde andrecris77 » Mie Mar 10, 2010 11:27 am

eu pe perioada sarcinii m-am dat cu ulei de masline si ulei de migdale, daca te dai in fiecare seara dupa dus se estompeaza.
Nu am facut deloc vergeturi mai ales ca am luat aproape 40kg in sarcina.
Am citit ca si tinctura de iedera este foarte buna( eu am luat iedera din parc), o pui la uscat si dupa aceea iei un pumn de frunze si le ti la inmuiat cateva ore apoi apa o pui intr-o sticluta iar frunzele le mai fierbi in alta apa la foc mic 2-3ore, apa rezultata o pui peste cealalta si iti faci comprese pe zonele cu vergeturi minim o luna(acest ''leac'' l-am gasit in in arhiva de la revista Formula As).
Aceasta potiune o ti in frigider maxim 3 zile ca sa fie activa apoi iti prepari alta.

larissa.maria

Re: VERGETURI-ce solutii?

Mesajde larissa.maria » Vin Sep 10, 2010 4:08 pm

Iar textele cu Revitolul... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

irina_popa32

Re: VERGETURI-ce solutii?

Mesajde irina_popa32 » Lun Oct 25, 2010 2:01 pm

iti recomand crema de vergeturi de la revitol

AnteriorUrmătorul