Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

VERGETURI-ce solutii?

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

cristina23

Re: VERGETURI-ce solutii?

Mesajde cristina23 » Joi Oct 28, 2010 8:51 pm

buna fetelor sunt gravida in sase luni si am folosit tot felul de creme pt vergeturi si lotiuni hidratante inca din prima luna,pe coapse,solduri si pe burta nu am,dar pe sani am foarte multe rosiatice si unele albe de care nu cred ca o sa mai scap cu orice as folosi........ :cry:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Lun Noi 01, 2010 6:40 pm

Daca ii fac atata reducere, inseamna ca e un produs care nu se vinde, deci are efecte nule...parerea mea... :mrgreen: :mrgreen:

allecsaa

Mesajde allecsaa » Lun Noi 01, 2010 7:38 pm

atata timp cat ii face o reducere inseamna ca nu au pretendenti ... :)

silvia_andreea

Mesajde silvia_andreea » Mie Aug 10, 2011 3:14 pm

untul de cacao este recomandat pentru vergeturi. eu personal folosesc produsele Palmer's si sunt fff multumita de ele. auzisem de ac gama de la o prietena din state dar am descoperit ca sunt si la noi in farmacii. produsele noi organice au un miros bestiall, cu adevarat yuuuuumyyyy!!! zici ca pui pe ine ciocolata si nu crema;))

myhmyh

Mesajde myhmyh » Mie Aug 10, 2011 3:43 pm

soarele_10 scrie:Voi ce creme impotriva vergeturilor folositi?
Ma gandesc ca imi creste burtica si trebuie sa ma protejez....
Imagine

hehe, sa fiti sanatosi si bucurosi!
si eu am o prietena care a nascut acum cateva luni. stiu ca pe timpul sarcinii folosea niste creme pe baza de ulei de masline.
dupa nastere a ramas cu cateva vergeturi pe burtica, dar a facut niste mezoterapie combinata cu un aparat pt vergeturi, la dr iancu, si deja nu mai este acelasi aspect. este la a 2 sedinta. incearca!

shoegal

Mesajde shoegal » Joi Sep 01, 2011 6:30 pm

fa multa miscare. eu merg pe bicicleta zilnic, la serviciu, sau seara pentru relaxare. nu te plictisesti niciodata.

mariana922

Mesajde mariana922 » Mie Mai 15, 2013 2:24 pm

La mine au dat rezultate foarte bune suplimentele facute din plante numite Cellinea. Am urmat un tratamnet de 2 luni cu ele si am reusit sa scap de celulita. Cel mai fain a fost ca nu a trebuit sa depun prea mare efort sau sa tin te miri ce dieta!
Eu le-am luat produsele astea de pe www.cellinea.ro

janina09

Mesajde janina09 » Mie Oct 23, 2013 1:02 pm

Eu pentru vergeturi si celulita in general utilizez un supliment naturist ce se cheama Cellinea. Nu pot sa zic ca e cel mai extraordinar produs pt celulita, dar nici cel mai slab. Pe mine m-a ajutat!

crinaseo

Mesajde crinaseo » Lun Feb 03, 2014 1:00 am

Am gasit o crema foarte buna de vergeturi si nici nu costa foarte mult. Poti sa citesti despre produse si sa vezi rezultate pe acest link: http://www.afaceriromania.eu/crema_antirid_crema_de_zi_crema_de_noapte_produse_cosmetice-5213.html

andra.geo

Mesajde andra.geo » Dum Mar 23, 2014 2:22 am

In timpul sarcinii am folosit nise creme foarte grase, care mi-au folosit, pentru ca nu am facut vergeturi. Avem insa grija sa ma cremuiesc in fiecare seara dupa dus. Dar am cateva de dinainte se sarcina si de ele nu mai scap! :(

Corinne1331

Mesajde Corinne1331 » Mie Apr 02, 2014 5:14 pm

http://sanatate.bzi.ro/ai-ramas-cu-verg ... ente-39538

Este o procedura foarte eficienta dupa nastere pentru eliminarea vergeturilor, iar dna dr. Silvia Stanculescu-Vasalos este un estetician excelent. Ganditi-va! eu cred ca este o varianta foarte buna

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Joi Apr 03, 2014 10:01 pm

Corinne1331 scrie:http://sanatate.bzi.ro/ai-ramas-cu-vergeturi-dupa-sarcina-iata-cateva-remedii-eficiente-39538

Este o procedura foarte eficienta dupa nastere pentru eliminarea vergeturilor, iar dna dr. Silvia Stanculescu-Vasalos este un estetician excelent. Ganditi-va! eu cred ca este o varianta foarte buna

Asta-i tot una "priceput"a ca si Dobos? Ca altfel nu pricep de ce-si face reclama pe forumuri. Medicii renumiti isi fac reclama prin rezultate, nu bantuie netul... :mrgreen:

Sunmodels

Mesajde Sunmodels » Dum Aug 17, 2014 5:30 pm

They say your work is never done. They say you can’t mix business with pleasure. They say good things come to those who wait.
It’s a good thing “they” don’t work at SUN Models.

Cu o experienta de aproximativ 7 ani in activitatea de webchat, SUN Models ofera modelelor sale un mediu atractiv si calitativ pentru desfasurarea activitatii profesionale, intr-un spatiu relaxat si liber de constrangeri de orice fel.
Valorile noastre sunt definite de seriozitate, punctualitate, discretie, corectitudine si loialitate.
Stim conceptiile invechite, refractare si complet nelegitime legate de activitatea de webchat si ne concentram eforturile in acest sens pentru a asigura discretia si confidentialitatea modelelor noastre, atat prin spatiile individuale de lucru, amplasarea studioului cat si prin site-urile cu care colaboram.

Si tu poti face parte din echipa SUN Models! Ai doar de castigat!

Avantajele SUN Models
Salariu minim garantat! Pachet de salarizare foarte atractiv, procent consistent si bonusuri periodice.
Siguranta unui job 100% legal si a unui mediu de munca placut si relaxant, alaturi de profesionisti, care vor fi alaturi de tine cu sfaturi, idei sau pareri si te vor indruma atunci cand vei avea nevoie. Toate colaborarile noastre se bazeaza pe contract de munca incheiat intre model si studio.
Pe toate site-urile cu care lucram este restrictionat accesul persoanelor din Romania, asigurandu-se astfel confidentialitate si intimitatea modelelor.
Program de munca flexibil, adaptabil nevoilor de ordin personal (ex. scoala, facultate, sot, copil, etc.)
Conditii de munca excelente intr-o locatie ultra-centrala din Constanta asigurata cu sistem de securitate si dotari de ultima generatie, in imediata vecinatate a tuturor mijloacelor de transport in comun, taxi-uri, baruri, pub-uri, restaurante, etc.
Camere de lucru individuale, cu un decor modern, confortabil si echipamente de calitate.
Sedinte foto gratuite periodice (imaginea ta este extreme de importanta, de aceea vom organiza sedinte foto profesionale care te vor pune in valoare; sedintele foto NU se fac nud).
Training gratuit, personalizat (trainerul nostru iti va explica ceea ce vei face, iti va oferi sfaturi, idei, pareri si raspunsuri privitoare la absolut orice intrebare ai, atunci cand ai nevoie si te va ajuta atat la inceput, cat si pe parcursul activitatii tale), suport tehnic disponibil 24/24 si consiliere.
Team-buiding-uri periodice (muncim, dar trebuie sa ne si distram si sa ne relaxam; de aceea periodic organizam team-building-uri pentru a ne bucura de rezultatele muncii noastre).

Cerintele SUN Models
Acest anunt se adreseaza doar persoanelor de sex feminin.
Varsta minima 18 ani.
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu.
Seriozitate, dorinta de a invata, o personalitate comunicativa.
Dorinta de a face parte dintr-un colectiv dinamic.

Date de contact:

Pentru a obtine mai multe informatii, daca doresti sa vezi cum arata studioul sau doresti sa ne contactezi, te rugam sa accesezi site-ul
www.videochat-sunmodels.ro

E-mail:office@sunmodels.ro
Yahoo Messenger:studio_sun@yahoo.com

danutza_green

Mesajde danutza_green » Vin Apr 10, 2015 5:39 pm

tratament contra vergeturilor eficient
http://gamarde.ro/cautare?controller=se ... it_search=

zane20

Mesajde zane20 » Mar Noi 24, 2015 2:34 pm

Vergeturile apar din cauza alimentatiei inadecvate si din cauza lipsei sportului. La cate solutii sunt pe piata nu cred ca mai reprezinta o problema aceste vergeturi.

AnteriorUrmătorul