Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Sampoane si balsamuri

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

adrianacecilia

color care

Mesajde adrianacecilia » Mar Mai 27, 2008 7:30 pm

eu folosesc samponul, balsamul si masca de par din gama color care iar inainte de a pleca de acasa aplic o solutie pe par care se numeste color and heat protector. Toate produsele acestea fac parte din gama Satinique.

lusana

Mesajde lusana » Joi Iun 19, 2008 10:16 am

Si eu sunt de parere ca Nivea atat sampoanele cat si balsamurile si nu numai sunt cele mai bune si putem spune ca sunt si intr o gama variata,dar ti as mai recomanda in afara de sampon si balsam care sunt folosite aproape zilnic, fiolele cu placenta care se folosesc o data pe saptamana, sunt foarte bune si se gasesc si in farmacii.Dupa 2 folosiri incep sa se vada efectele un par mai sanatos ;de altfel aceste fiole sunt si pt persoanele carora le cade parul.

nika_77

Mesajde nika_77 » Mar Iul 08, 2008 8:02 am

sunt bune cele de la l'oreal eu folosesc deja de 3 ani elvive si elseve cheramin pentru a preveni ruperea sau desfacerea firelor la capete,pot sa va recomand si pentru par blond pentru o satralucire si ingrijire buna nivea brilliant blonde :D :D

lush

...

Mesajde lush » Sâm Iul 19, 2008 9:40 am

eee...mi'am cumparat gama albastra d la dove....pt par degradat{sampon,balsam shi masca}...este extraordinar c face...stralucitor shi matasos...d asemenea am observat k am my putzine fire d par cazute la periere... :lol:

dyelove

Mesajde dyelove » Mie Iul 30, 2008 12:26 am

Folosesc de ft mult timp samponul Fructis .Imi place ft mult , imi face un par rezistent , stralucitor ...super misto .

Andreea.Catrina

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Andreea.Catrina » Mie Iul 30, 2008 1:47 pm

eu merg pe elseve de la l.oreal - sampon
iar pentru ingrijirea corpului + balsam de par - nivea

Dahnah

Locaţie: Mx

Mesajde Dahnah » Vin Aug 15, 2008 11:18 am

In 1 rand, cred ca sampoanele lucreaza diferit pt fiecare, tip de par, alimentati etc etc.

Da vad ca toata lumea il lauda pe ala de la Nivea, care e, cum se cheama? As incerca si eu.

Eu, din amintiri stiu asa (par subtire, cam fara volum), am folosit unul de la PHYTO pt volum, era, mi se pare ca era cu ceva de gen crustacee, nu mai stiu exact. Altul anti matreata dar eu il foloseam pt par gras fara volum era unul de la Vichy, cel verde.

Din nou, ce merge pt unul poate sa nu functioneze pt. altul, asa ca trebuie incercat personal si apoi decis. Problema e ca is cam scumpe si nu iti convine, mai bine cu imprumut de la prieteni pt. testare. :P

Ah, si cel de la Phyto avea (nu stiu cum mai e) recipient de sticla.. atentie, a cazut la dus si adios cu el! Cred ca in general nu se intampla asa ceva, dar eu am fost exceptia :D

alinarusu

Mesajde alinarusu » Mie Aug 20, 2008 2:38 pm

eu folosesc elseve aproximativ de un an....am incercat toata gama dar ultimul mi se pare cel mai bun ... ma spal de 2 ori pe saptamana ... dar nu ma spal ca e murdar sau uleios doar din obisnuinta... cred ca l-as putea lasa si o saptamana ... inainte foloseam garnier dar dupa cateva luni am inceput sa fac matreata...daca puteti sa imi spuneti cum folositi voi uleiul de masline? pe o vata si apoi pe par? sau cum?

jojogeorgiana

Locaţie: tulcea

Mesajde jojogeorgiana » Mar Oct 21, 2008 8:02 pm

inca nu am gasit samponul cel mai bun dar cel mai prost il consider wash&go..totusi ca sa avem rezultatele promise in reclame trebuie de cele mai multe ori sa cumperi gama intreaga...caci daca folosesti doar samponul de la o firma si il amesteci cu o masca de la o alta de cele mai multe ori nu vedem chiar rezultatele dorite..si oricum la mine de obicei orice sampon la prima spalare isi face cu adevarat efectul caci dupa aceea are tot felul de efecte "daunatoare". :wink:

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mie Oct 22, 2008 3:04 pm

nu ma iau dupa reclame cand folosesc un sampon-in general un produs
reclama e sufletul comertului . ficare vor spune ca produsul lor e cel mai bun,
incearca mai multe pana gasesti un sampon potrivit tipului tau de par .

roxanyka

Mesajde roxanyka » Mie Oct 29, 2008 8:03 pm

dap...cam asa e..folosesc elseve deocamdata si imi place foarte mult.Ca balsam elseve..cel rosu pt par vopsit,si balsam la fel..si am niste masti de la L`oreal,Kerastase.sunt minunate :d

misz.dora

Mesajde misz.dora » Vin Noi 14, 2008 10:10 pm

dyelove scrie:Folosesc de ft mult timp samponul Fructis .Imi place ft mult , imi face un par rezistent , stralucitor ...super misto .

eu am parul gras, daca ma spal seara a a2a zii seara e deja uns tot :(
am folosit sampoanele de la Nivea, Fructis, Elseve, Elmiplant, Sunsilk.. niciunul nu mi-a fost de folos pentru parul gras. ce-mi recomandati?
masca de la Gliss: Total repair e excelenta 8) la fel si sprayul de la Gliss pt varfuri despicate.
eu sunt noua pe acest forum. sper ca n-am deviat de la intrebari :D

roxanyka

Mesajde roxanyka » Lun Noi 17, 2008 12:50 am

pai..incearca sa il tii mai mult nespalat, chiar daca iti este mai greu,in weekend spre exemplu daca stai acasa,ca tu l`ai obisnuit asa sa il speli des.
Daca nu,poate ai probleme cu glandele seboreice,consulta un dermatolog..cred.Multa bafta

AnteriorUrmătorul