Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Bonusurile de la reviste

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Bonusurile de la reviste

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 7:36 pm

Chiar daca nu te-ai abonat inca la o revista de beauty, cu siguranta vanezi luna de luna cadourile revistelor de la chioscuri: esantioane, produse cosmetice si de make-up, genti, accesorii, agende etc.
care este cadoul oferit de o revista care te-a incantat cel mai mult?
ce ti-ar place sa primesti?

iata cateva dintre cadourile revistelor oferite in luna aprilie (sunt mentionate doar cele de tip esantion, produs, accesoriu):
-marie claire: 1 mini produs L'occitane en provence la alegere( spray de fata cu citrice si verbina 15 ml, lotiune de corp sidefata cu cirese 75ml, gel de dus cu aroma de cirese 75ml)+ esantion crema de zi Codul Tineretii (L'oreal Paris)- pret revista 10 ron
-unica: demachiant pentru fata si ochi de la Ivatherm (100ml)/ mini deo Nivea Calm and Care +esantioane: crema de zi Codul Tineretii (L'oreal Paris), crema de ochi Aquaporin si de fata (ten mixt, normal) de la Eucerin,fond de ten Affinitone Mineral (Maybelline New York)- pret revista 12 ron
-bolero:mini deo Niveal Calm and care + esantioane: fond de ten Affinitone (Maybelline New York), lotiune de corp intens hidratanta de la Elmiplant cu bambus si iaurt ( pentru piele uscata), 4 absorbante zilnice Discreet/ oja Max 2005 sau ruj Vera Valenti/ cercei
-instyle: 3 modele diferite de genti
-viva: produse Avon: gloss pentru buze Glazewear extreme ( culoare rose shine), fard de pleoape Glazewear Diamonds, fard creion verde metalic, creion Color Trend, gloss pentru buze Lip Radiance (culoare Silver foil)- pret revista 10 ron
-beau monde: sampon pentru netezire Elseve de la L'oreal Paris (400ml)- pret revista 16 ron
tabu: bentita- pret revista 9,4 ron

ce alte cadouri ai mai vazut la revistele acestei luni?

anna_d

Re: cadourile lunii vin de la revista ta preferata

Mesajde anna_d » Mar Apr 27, 2010 7:44 pm

Deja acestea sunt de luna trecuta. E aprilie, dar spre sfarsitul lunii apar revistele pe luna mai.
Mi-am luat Unica impreuna cu mostra de parfum Bond Girl, Cosmopolitan cu o rochita, pe 16 aprilie a aparut Bolero nr. de mai si l-am luat cu o curea si o bratara.

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 7:46 pm

le-am postat tocmai pentru ca inca mai pot fi achizitionate :wink:
au aparut si cele de pe luna mai

anna_d

Mesajde anna_d » Mar Apr 27, 2010 7:50 pm

Asa este, e o idee buna. Eu insa deja sunt cu gandul la cele din luna mai.

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 7:54 pm

o parte dintre cadourile lunii mai:

-the one: lotiune demachianta micelara Ivathem (250ml)
-joy: 2 absorbante always pentru noapte- pret revista 6 ron
-femeia: lac de unghii marca Margaret Astor (diverse culori)- pret revista 13 ron

va invit sa descoperim impreuna celelalte cadouri oferite de revistele din romania :D

marianirina

Mesajde marianirina » Mar Apr 27, 2010 9:55 pm

si eu vanez genul asta de reviste..........imi iau in fiecare luna cate ceva :P
cred ca luna aceasta am vazut si o revista cu o gecuta crem ......nu mai stiu exact ce revista

taarraa

Mesajde taarraa » Mar Apr 27, 2010 9:57 pm

am fost sa-mi iau revista marie claire si nu mai e cea de pe aprilie...deja a aparut cea din mai

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 10:48 pm

incearca sa cauti la chioscurile din cartierele mici. eu stiu ca se mai gaseste :wink:

taarraa

Mesajde taarraa » Mar Apr 27, 2010 11:13 pm

se poate...am sa incerc

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 11:16 pm

poti eventual sa rogi persoana de la care cumperi de obicei sa se intereseze daca mai sunt reviste si sa-ti faca o comanda de la alt chiosc :wink:
de obicei sunt amabile si te vor ajuta

taarraa

Mesajde taarraa » Mar Apr 27, 2010 11:19 pm

Am sa incerc...chiar mi-as dori acea crema

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Apr 27, 2010 11:20 pm

o vei gasi cu siguranta daca intrebi in mai multe locuri :wink:

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mie Apr 28, 2010 7:23 am

Eu am luat Unica pe luna mai, cu o mostra de parfum barbatesc de la Avon....nu miroase rau, dar tot in stilul "inconfundabil" al avoanelor e... :lol:

KissAngel

Mesajde KissAngel » Mie Apr 28, 2010 11:49 am

Si mie imi place sa cumpar reviste la care se dau anumite cadouri sau esantioane. De vreo 2 saptamani mi-am luat revista bolero care avea cadou o trusa de farduri(6 culori) de la vera valenti, o curea, 2 absorbante always pentru noapte plus esantion de la l'oreal cu codul tineretii si nivea natural beauty. Mi-am mai luat in style cu o pereche de pantaloni de trening gri, libertatea pentru femei la care s-a dat volumul 1 din colectia horoscopului universal, si anume zodiacul european. Tin minte ca in ianuarie mi-am mai luat revista beau monde cu un rimel de la max factor.
Cat timp am fost plecata in strainatate (spania) mi-am mai achizitionat revista in style cu o geanta de fitness, cosmopolitan cu o rochita de vara mov si beau mde cu un hanorac galben. Parerea mea a fost ca sunt mai consistente cadourile la revistele din alte tari, decat la noi.

serra

Mesajde serra » Mie Apr 28, 2010 4:55 pm

KissAngel scrie:Si mie imi place sa cumpar reviste la care se dau anumite cadouri sau esantioane. De vreo 2 saptamani mi-am luat revista bolero care avea cadou o trusa de farduri(6 culori) de la vera valenti, o curea, 2 absorbante always pentru noapte plus esantion de la l'oreal cu codul tineretii si nivea natural beauty. Mi-am mai luat in style cu o pereche de pantaloni de trening gri, libertatea pentru femei la care s-a dat volumul 1 din colectia horoscopului universal, si anume zodiacul european. Tin minte ca in ianuarie mi-am mai luat revista beau monde cu un rimel de la max factor.
Cat timp am fost plecata in strainatate (spania) mi-am mai achizitionat revista in style cu o geanta de fitness, cosmopolitan cu o rochita de vara mov si beau mde cu un hanorac galben. Parerea mea a fost ca sunt mai consistente cadourile la revistele din alte tari, decat la noi.

am citit pe net un articol cum ca produsele de la vera valenti ca ar fi extrem de cancerigene...

Următorul