Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Caut expert in colorimetrie

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

hana2

Re: Caut expert in colorimetrie

Mesajde hana2 » Mar Iul 13, 2010 9:27 pm

Multumesc ! :D
Dupa cum am spus .... nu am studii in domeniu....asa ca orice corectare sau completare din partea cuiva care se pricepe este binevenita....
Multumim pentru sfaturi. :)

marico

Locaţie: NULL

Mesajde marico » Joi Iul 15, 2010 6:21 pm

Multumesc mult de raspunsuri si sugestii.
Nu vreau sa fiu rautacioasa, dar referitor la salonul Blondi, am fost acum vreo 2 ani acolo (pe cand ma vopseam ciocolatiu). Am intrat in salon, nu era nimeni la receptie. O doamna (trecuta bine de 50 de ani) m-a scanat din cap pana-n picioare si m-a intrebat in sila ce doresc. I-am spus. Se uita in stanga,in dreapta sa vada cine se ofera. daca a vazut ca nu are nimeni chef, m-a luat dumneaei. M-a asigurat ca voi avea un par cu o tona de luciu, sanatos si viguros. Ok. Credula cum sunt eu m-am lasat pe mana doamnei cu tot sufletul. A terminat de pus vopsea si m-a pus la climazon. La un moment dat a inceput sa ma usture f.tare pielea capului. I-am comunicat doamnei si m-a asigurat ca e normal. Ok, asta e, sunt eu mai fraiera de felul meu. A trecut timpul cat trebuia sa stau la climazon si-am fost condusa la scafa pentru spalat.
Ei, si aici vine partea care m-a dezgustat pe mine profund. Duduia care ma spala, mi-a aplicat samponul si tzop, apare un nene cu 3 celulare (doua intr-o mana si unul din cealalta), cu cheile de la masina zdranganind, plin de aere si fite. Duduia deja facuse pe dansa de emotie (scuzati, dar asa parea). M-a lasat cu samponul in cap (circa 15 minute si nu exagerez cu nimic cand spun 15 minute, macar daca era balsam/masca) si s-a ocupat de domnul. Domnul care a doua zi pleca intr-o croaziera si trebuia sa fie gigea. Si, Doamne fereste! cum sa astepte sa termine duduia ce avea de facut pana sa aterizeze dansul, se poate?? In ce tara traim? Despre ce vorbim? Da, despre nesimtirea la romani, despre proasta crestere si despre parvenitism.
Ok, eu aveam un singur celular (si ala amarat si vai mama lui), chei nu aveam decat pe cele de la apartamentul modest cu 2 camere, cat despre croaziera??? ei,bine DA, plecam si eu in croaziera. In fiecare seara, cand pun capul pe perna ma imaginez intr-o croaziera. Avem dreptul macar sa visam, nu-i asa?
In fine, dupa ce l-a terminat de spalat, masat, gadilat si mangaiat pe domnul (care probabil i-a si lasat un bacsis pe masura efortului) s-a intors la fraiera care astepta cuminte sa binevoiasca domnia sa sa termine ce incepuse cu mai bine de juma' de ora.
Spalata, coafata, ajuns acasa, uitat in oglinda....vopsita in degrade, mai bine ma vopsea o prietena, cred ca avea mai multa grija.
Deci, sa nu mai aud de Blondi. Or fi profesionisti, nu zic nu (eu una nu am nimerit la o profesionista, asta e clar) dar ca sa ajungi pe mana unuia iti trebuie,probabil, recomandare, haine, geanta, chei de la masina si alte alea.
Sau oi fi eu mai ghinionista?

adellinaa
Expert Divahair

Locaţie: salon EGOIST

Mesajde adellinaa » Vin Iul 16, 2010 8:57 am

marico nui stiu ce sa zic .... foarte neplacut pentru tine dar si pentru mine ceea ce povestesti.... dar sa lasam asta acum si sa ne intoarcem la parul tau.... ce parere ai despre steaua culorilor si cum ti se pare faptul ca ai putea cu ceva studiu si rabdare sa intelegi de ce procedeu si de ce culoare ai nevoie? ca parca de asta ai deschis acest topic..... :oops: crezi ca te-as putea ajuta in sensul asta?
adellinaa

andreea_mn

Mesajde andreea_mn » Vin Sep 10, 2010 2:25 pm

produse profesionale inclusiv vopsea la preturi minime la
www.beauty-store.ro sau
http://www.facebook.com/beauty.store.professional

andreea telefon 0722667122 joico tigi londa wella vitality's goldwell opi
www.beauty-store.ro
L'OREAL JOICO TIGI WELLA LONDA VITALITY'S GOLDWELL OPI

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Vin Sep 10, 2010 4:12 pm

Ne ajunge... :mrgreen: :mrgreen:

mdmdmd

Mesajde mdmdmd » Sâm Oct 05, 2013 8:58 pm

Pentru decolorarea parului va recomand COLOR OFF, este un produs rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda :
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
il puteti coanda la nr 0754921669, sau mail: danilamarina84@yahoo.com

mdmdmd

Mesajde mdmdmd » Mar Oct 29, 2013 8:46 pm

pentru decolorare iti recomand un produs adus din rusia Color Off, nu afecteaza deloc parul,mai multe detalii gasesti aici,:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional
il poti comanda la nr 0754921669.

mdmdmd

Mesajde mdmdmd » Lun Oct 17, 2016 11:47 pm

Pentru decolorarea parului poți încerca decolorantului rusesc COLOR OFF. , PRODUSUL DECOLOREAZĂ PARUL FĂRĂ SA ÎL ARDĂ. Detalii despre produs poți găsi pe pagina de facebook: COLOR OFF decolorant pentru par fără amoniac. Sper ca ti- am fost de folos .Succes https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional

Anterior