Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

acnee pe spate

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

lush

acnee pe spate

Mesajde lush » Mar Iul 01, 2008 5:23 pm

am mare nevoie d ajutorul vostru.sufar d vreo 4 ani d o acnee p spate...destul d naspha...kre nu imi permite vara sa port maieuri sau alte questii d genu.va zic sincer k is complexata d treaba asta.va rog sa'mi dati o solutie kre stiti k are cu adevarat efect...am auzit d anumite vaccinuri antiaccneice...c stti d ele?????

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Mie Iul 02, 2008 5:36 pm

mergi la dermatolog
in urma unor analize se va depista sursa , si asa vei primi un tratament corespunzator ,

alinutza_alinutza17

Locaţie: NULL

acneea

Mesajde alinutza_alinutza17 » Joi Aug 07, 2008 12:37 am

pentru a scapa de aceasta problema eu va sfatuiesc sa cumparati de la farmacie izotrexim sau zinerit sun foarte eficiente folosindule o perioada indelungat ade timp.

gabitamita

acneea

Mesajde gabitamita » Joi Aug 07, 2008 7:22 am

sevus fetelor!

am luptat cu acneea mai bien de 11 ani si inca nu mi-am pus armele in cui. din cand in cand tot imi mai apar cosuri..

singura metoda eficienta au fost anticonceptionalele Diane 35
ganditi-va ca fata mea era o rana deschisa, batuta cu cosuri mari, ca si furunculele; dupa 3 luni deja vedeam semne vizibile de curatare...asta in conditiile in care nu aplicam nimic extern, doar demachierea cu Tenapin, lotiune 100% naturala de la Apicola.
dupa 6 luni fata era curata, dar trebuia sa mai continui tratamentul pana la 1 an
dupa exact un an de la terminarea tratamentului mi-au aparut iar cosuri severe; nu au cedat la lotiuni si creme anti-acneice..

am luat-o de la capat...a trecut mai bine de 1 an de cand am incheiat tratamentul si sunt ok...imi fac peeling sapatamanal acasa si masti pe baza de argila; si imi sprayez apa termala dimineata si seara (Ivatherm)

am incercat tot felul de-a lungul timpului; bani aruncati pe fereastra
Zynerit: mi-a uscat pielea, m-a iritat, l-am aruncat
skinoren-nici un rezultat
produse farmec anti-acneice: mi-au agravat situatia
am mai gasit ceva produse in SUA: efect temporar, de 2-3 saptamani

daca aveti acnee mai putin severa, va recomand sa va faceti saptamanal peeling acasa (zatz de cafea, sau tarate), urmat de o masca naturala (argila cu gel de aloe vera-chiar frunza zdrobita), argila cu suc de castraveti, apoi s apulverizati apa termala; pentru demachiere va recomand Tenapin sau ceva gel de calitate (acum am un gel Vichy si e ff prietenos cu tenul meu, dar e scump).

Pentru acneea de pe spate: niste cunostinte au folosit cu succes Mibazom, acel unguient de uz veterinar.

Mult succes!

carmeen_2005

PROBLEMA REZOLVATA

Mesajde carmeen_2005 » Joi Aug 07, 2008 10:07 am

DRAGA MEA ,STIU CE INSEAMNA ACNEE , AM TRAIT CU EA DESTUI ANI (AI ADOLESCENTEI), ACUM SUNT MAMICA SI DIN CAND IN CAND MA MAI CONFRUNT CU UN COS SAU DOUA . BINENTELES CA TREBUIE MERS LA UN MEDIC DERMATOLOG SI FACUTE ANALIZE (DE CELE MAI MULTE ORI CAUZA ACESTEI BOLI ESTE IN INTERIORUL CORPULUI) , DAR TREBUIE FOARTE BINE CONTROLAT SI EXTERIORUL.IDEEA ESTE URMATOAREA : EU AM INTRAT INTR-UN DOMENIU FOARTE FRUMOS (SI LA PROPRIU SI LA FIGURAT ) DE CEVA TIMP SI ANUME DOMENIUL PRODUSELOR COSMETICE PROFESIONALE SI AM AVUT MINUNATA OCAZIE SA CUNOSC , SA TESTEZ SI MAI ALES SA RECOMAND CU TOTALA SIGURANTA PRODUSELE ANNA LOTAN SI PHILODERM. DACA AI PUTIN TIMP LA DISPOZITIE SI DORESTI UN TRATAMENT PROFESIONIST IN COMPANIA DOAMNEI DOCTOR LUDMILA NASTASI MA POTI CONTACTA LA NR. DE TELEFON 0753.10.33.08.(DIRECTOR DE VANZARI -CARMEN MARCU) SI PUTEM STABILI O CONSULTATIE PT. A-TI TRATA SI A-TI RECOMANDA UN TRATAMENT LA DOMICILIU ADECVAT PROBLEMEI TALE. :)

gabitamita

acnee

Mesajde gabitamita » Joi Aug 07, 2008 11:31 am

din tot textul meu, ideea era ca acneea apare pe fond hormanal; glandele sebacee secreta sebuum in exces
din toata experienta mea cu acneea, am vazut ca produsele "de suprafata" au efect spre 0; degeaba tratezi pielea daca sursa ramane neatinsa...

prinosus

of acneea

Mesajde prinosus » Joi Aug 07, 2008 12:17 pm

ceea ce eu am folosit si m-a ajutat ... ideea e, pana rezolvi problema hormonala (am avut aceeasi problema), sa reusesti sa-ti ajuti pielea sa arate bine.

personal, am folosit cremele de dus si sapunurile Body Series, sau oricum sapunuri si geluri de dus pe baza de glicerina. dusurile mai dese sunt o solutie temporara, dar relativ utila pentru ca inlatura grasimea in exces si deci elibereaza porii. ulterior, pe decolteu am aplicat spray-ul de la body series, sau sparyuri cu talc, care iar blocheaza un pic grasimea si mentin mai mult pielea cat de cat curata.

sper sa-ti fie de folos. insa ideal ar fi sa se gaseasca o solutie pentru problema hormonala. ai nevoie de un endocrinolog si un dermatolog bun.

kristina_ioana

hi

Mesajde kristina_ioana » Joi Aug 07, 2008 3:58 pm

ma numesc cristina si am 20 de ani.la fel k toti adolescenti si eu am avut probleme cu acneea.am suferit ingrozitor pt k eram plina de cosuri pe fata si toata lumea se uita la mine si ma privea k pe un monstru.am incercat tot ce e posibil,am ajuns sa dau sume enorme pe tratamente dar degeaba mai tare mi se agrava.dar intr-o zi cred k dumnezeu mi-a trim un inger pt k ma- m intalnit cu un om si si stand de vorba cu el mi-a sp k a avut aceeasi problema si k si el sa luptat multi ani pana cand s-a dus dincolo si un medic de acolo ia prescris o crema si sa dat o sapt dupa care sa vazut efecte imediate.....eram disperata...si am zis k nu am nimic de pierdut ,oricum incercasem tot ce se puteami-a explicat cu se face crem si m-am dat ...dupa o saptamana eram in culmea fericiri nu imi venea sa cred isi facuse efectu....vreau sa incercati si voi cei care aveti nevoie...crema se face astfel: CREMA DE FATA GEROVITAL pt tenu pe care il aveti:gras ,uscat (cutie micuta)si puneti 7_8 pastile de ANTIBIOTIC DALACIN(sau il mai gasiti si sub numele de CLINDAMICINA)sunt niste capsule pe care le desfaceti si puneti prafu in crema si amestecati.treb tinut la frigider.are efecte miraculoase dupa o sapt esti curat pe fata...incercati ...nu aveti nimic de pierdut .pe mine ma ajutat enorm.aceasta este adresa mea de email pt a imi sp dak va ajutat krisra88@yahoo.com

oanuska

acnee

Mesajde oanuska » Vin Aug 08, 2008 11:07 am

buna sunt oanuska si sunt medic estetician. cea mai noua metoda de tratare a acneei e cu un aparat ce se cheama Lhe( lumina pulsata plus caldura) si are eficienta ff buna. ma poti gasi la : oanuska1978@yahoo.com

mia_seo

Mesajde mia_seo » Lun Mar 16, 2009 2:18 pm

Eu am folosit produse din gama Clearogen pentru combaterea acneei.
A fost nevoie de rabdare,vointa, asta pentru ca nu orice crema mi-a fost de folos. Intr-o buna zi am descoperit produsele din gama Clearogen, mi-am zis sa le incerc si astazi sunt mandra de mine de aceasta decizie facuta. Am aflat de cremele anti-acneice de pe http://www.clearogen.ro , in cazul in care sunteti interesati sa aflati mai multe detalii.

Bafta tuturor celor care au astfel de probleme!

Mel.

Si eu am cosuri urate pe spate:(

Mesajde Mel. » Vin Apr 10, 2009 9:32 pm

Am 16 ani. De pe la 13-14 ani... mi-au aparut cosuri. Pe fatza, piept, spate... Am incercat intai diverse creme, tratamente la salon... si nimic. Apoi m-am dus la dermatolog. M-a consultat si a stabilit ca am acnee, iar pe spate mi-a zis ca am o ciuperca.... Mi-a prescris Brevoxyl pentru fata, si pentru spate un lichid portocaliu. nu mai stiu exact ce :) . Am urmat tratamentul..dupa 1 luna de lichid deala, mi-a zis sa nu mai folosesc nimic ca o sa treaca... Fata si-a revenit destul de bine. Insa spatele nimic.... Asta se intampla acum 1 an! Nu stiu ce sa mai fac... Imi ies cosuri micute sau cate unu-doua mari...urate... pfff. Help me!

dobreelena

Purif-Ac

Mesajde dobreelena » Mar Mai 12, 2009 1:11 pm

Incearca produsele din gama Purif-Ac de la Roc. Poti sa folosesti lotiunea exofilianta, pui pe un disc demachiant si dai pe zonele cu probleme, gelul curatator si gelul cu actiune rapida care se aplica direct pe acnee. Eu asta am folosit pentru acnee, dar ce e drept nu am avut pe spate, ci pe fata.

Mel.

nu stiu ce sa zic...

Mesajde Mel. » Mar Mai 12, 2009 3:20 pm

Fata si-a revenit, nu mai am cosuri. Acum pentru fata folosesc demachiant,tonifiant si crema de la Artistry si sunt ft multumita... In schimb, spatele tot asa... :(

dobreelena

Purif-Ac

Mesajde dobreelena » Mar Mai 12, 2009 4:49 pm

Poate iti cumperi produsele de care ti-am zis si sa-mi spui daca iti fac bine, pentru mine au fost super, dar cum am zis, pentru ten....Bafta!

Mel.

Merci frumos

Mesajde Mel. » Mar Mai 12, 2009 8:57 pm

Merci frumos!

Următorul