Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

tonifierea pielii gatului

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

anna_d

tonifierea pielii gatului

Mesajde anna_d » Mie Aug 11, 2010 8:29 pm

Cum tonifiati pielea gatului? Fiind foarte sensibila arata semnele imbatranirii prima.

larissa.maria

Re: tonifierea pielii gatului

Mesajde larissa.maria » Mie Aug 11, 2010 9:06 pm

Acolo nu se poate interveni prea mult...ati vazut ca si actritele megaoperate de la Hollywood, desi afiseaza un chip intinerit, gatul le tradeaza... :)

hana2

Mesajde hana2 » Joi Aug 12, 2010 11:23 am

exact ... gatul si mainile ...

gabriela2310b

Locaţie: Chelles

Mesajde gabriela2310b » Vin Aug 13, 2010 1:44 am

ser special, crema pentu gat si decolteu, anumite miscari in aplicarea cremelor ( ascendent), dormit cu fata in sus, pe perna[, apa termala, aplicatii cu ceaiuri.

eu_tu9030

Mesajde eu_tu9030 » Vin Aug 13, 2010 10:50 pm

De ce va obositi atat cu tot felul de tratamente din categoria frectie la picior de lemn? Pana la 60 de ani toate vom arata ca niste prune uscate; pielea de pe gat o sa ne atarne de parca am fii curcani, pt cele care au arcada,spatiul dintre ochi si sprancene, mai mare o sa li se lase pielea peste ochi si vor arata ca niste catelusi plouati, buzele ni se vor subtia, parul va incepe sa cada, cele care aveti fruntea deja prea lata si parul rar mai bine ati incepe sa puneti bani deoparte pt peruci ca veti avea niste chelii mai ceva ca bunicul meu :lol: , vor aparea cearcanele, pielea va deveni stravezie, se vor vedea vasele de sange ata de inestetice, dintii vor incepe sa cada sau se vor ingalbeni pana cand vom fii fortate sa ii inlocuim cu unii falsi.
Si sa nu uitam de cele care incearca sa previna toate aceste prin intermediul injectiilor cu te miri ce compusi chimici care pur si simplu iti distrug mimica fetei...acestea sunt cele mai disperate, pe langa faptul ca nimeni nu isi va da seama daca zambesti sau esti incruntata varsta tot ti se va vedea si pana sa iti dai seama vei ajunge atat de obsedata de cum arati incat nu iti va mai pasa ca timpul trece, lumea din jurul tau se schimba si tu te apropii cu pasi repezi de moarte.
Da, stiu...cam dur ce am scris aici dar totusi atat de adevarat. Stiti prea bine ca asta este adevarul dar pur si simplu nu vreti sa admitetzi asta pentru ca undeva in adancul sufletului avem impresia ca vom ramane tinere si frumoase pt totdeauna...dar nu este asa...

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Vin Aug 13, 2010 11:27 pm

cu o asemenea gandire :| eu zic sa nu mai facem nimic pentru noi ca pana la urma tot murim
sunt persoane care la 60 de ani au toti dintii in gura si destul de bine pastrati ( fara lucrari si cu putine obturatii). dar oamenii aia au auzit de periuta. cum la noi nici la 20 de ani nu stie lumea ce e si cum se foloseste, evident ca la 60 sunt edentati total.

camita_camelita

Mesajde camita_camelita » Mar Aug 17, 2010 8:04 pm

Ingrijirea pielii gatului la fel ca pentru ten cred ca este destul de buna si ar pastra pielea mai tanara, dar totusi cred ca mai multa hidratare ar fi nevoie pentru gat ( pentru ca de ex. o persoana cu tenul gras nu ar putea sa ingrijeasca si gatul la fel ca tenul). Eu folosesc pentru gat masti ca pentru fata, imi hidratez pielea gatului cu o crema foarte grasa si neaparat cand ies afara aplic crema de protectie solara cu factor 50 sau 100, si nu stau niciodata la plaja pentru ca razele UV imbatranesc prematur pielea.

gabriela2310b

Mesajde gabriela2310b » Mar Aug 17, 2010 11:16 pm

e foarte bine ca acorzi o atentie deosebita pielii gatului pentru ca multe femei neglijeaza aceasta zona.

psiho_lore

Mesajde psiho_lore » Mar Sep 07, 2010 12:17 am

Pentru zona gatului folosesc in general ceea ce folosesc pentru fata,inclusiv masti.Ceea ce e drept,e ca mai uit cateodata zona decolteului :x Cat despre "eu_tu",pot spune ca daca eram o persoana mai pesimista putin,in loc sa rad citind dramatizarea ta,m-as fi gandit poate sa ma sinucid dupa 40 de ani.Oricum,trist pentru tine daca esti atat de neglijenta in gandire ca si femeie(sper ca doar in gandire) :)

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Sep 07, 2010 12:31 am

Tipa e doar realista... :)

psiho_lore

Mesajde psiho_lore » Mar Sep 07, 2010 1:01 am

:) Daca a fi realist inseamna sa ma trezesc zilnic cu gandul ca nu are rost sa fac nici un efort pentru ca oricum intr-o zi am sa mor,atunci prefer sa nu ma consider o realista.Cred ca realismul poate fi si interpretabil,iar realitatea pe care o vede cineva,nu suntem si altii obligati sa o acceptam(asta in general,nu neaparat referitor la sb)....sa mai lasam si loc sperantelor...poate ca pana la 60 de ani,se va descoperi vreo gena a conservarii tineretii :D.daca era intr-adevar atat de realista,cu siguranta nu era interesata de lucrurile astea atat de pamantesti de pe site-uri tip.Mie,pe langa realista cum ai vazut-o tu,mi-a parut putin ironica.

Deocamdata,dimineata,singura mea realitate si prima cu care ma confrunt,e OGLINDA. :)

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Sep 07, 2010 7:59 am

Si totusi are dreptate....si nu indemna sa nu incerci sa te pastrezi tanara cat mai mult timp...dar, la momentul potrivit, vei vedea ca a avut dreptate...nu te prea poti lupta cu timpul...chiar si operatiile estetice nu rezolva decat extreriorul...imi spunea o doamna de aproape 60 de ani, care a fost f. frumoasa la viata ei si s-a ingrijit la maxim, atunci cand am complimentat-o ca nu isi arata deloc varsta..."Da, dar o simt..."...si doamna a avut acces la cosmetice de lux si pe vremea lui Ceasca, a facut ani de zile aerobic si totusi... :)

dana68

Mesajde dana68 » Mar Sep 07, 2010 9:15 am

Omului ii este dat sa se nasaca,sa traiasca si sa moara.Trecem prin toate etapele si luam la pachet ceea ce ne ofera ele.Copilul este frumos cu pielea lui neteda si rozie,tanarul cu ale lui iar batranul,cu urmele pe care le-a lasat timpul pe el.Ma irita aceia care sunt obsedati de riduri si isi intind pielea in toate directiile,aratand fals.
Iata trei generatii,fiecare cu farmecul ei.Asa imi place mie.
Imagine
"Lumina lumineaza in intuneric, si intunericul n-a biruit-o."

psiho_lore

Mesajde psiho_lore » Mar Sep 07, 2010 5:00 pm

:D Dupa cum vad,am deviat de la subiect...mai bine schimbam topicul,gen filozofie viata-moarte...Oricum,eu nu am afirmat ca nu as fi de acord cu ea,doar ca mi s-a parut prea "realista".

larissa.maria

Mesajde larissa.maria » Mar Sep 07, 2010 7:38 pm