Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Ai schimba ceva la tine?

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

gHelena

Ai schimba ceva la tine?

Mesajde gHelena » Mie Oct 13, 2010 2:46 pm

Vorbim din ce in ce mai des despre cat de important este sa ne iubim si sa fim cei mai buni prieteni ai nostri. Totusi, fiecare femeie are un ideal de frumusete (fizica si morala), motivatia principala a unei diete sau a grijei acordate propriei persoane. In acest sens, tu ai schimba ceva la tine? Cum incerci sa atingi propriul ideal de frumusete?
Elena Gherasim

alexyab

Re: Ai schimba ceva la tine?

Mesajde alexyab » Mie Oct 13, 2010 4:20 pm

Consider ca fiecare femeie trebuie sa fie frumoasa si sa aiba un corp frumos.Daca cineva da vina pe lipsa banilor sa stiti ca nu costa nimic sa ne miscam.E gratis !!!!!!!! Si nu tot timpul trebuie sa cheltuim o gramada de bani ca sa fim frumoase.Eu imi prepar masti pentru par, fata , corp in casa .Cele din comert sunt scumpe si nu tot timpul sunt eficiente.Pentru parul gras imi fac o masca dintr-un galbenus de ou, o lingura de miere si una de ulei de masline, pentru fata ( ten mixt ) ma exfoliez cu malai sau zat de cafea si apoi ma masez cu ulei de masline iar pentru ingrijirea corpului, cand fac dus folosesc un amestec de gel, zat de cafea si ulei de masline.In loc de lotiune folosesc ulei de masline.Ce as schimba la mine? Nu pot spune ca sunt perfecta, sunt multumita de modul in care arat, dar ....as vrea un abdomen mai plat... :)

gHelena

Mesajde gHelena » Mie Oct 13, 2010 10:47 pm

Abdomenul plat se obtine incet, dar sigur, cu ajutorul clasicelor abdomene si al alergarilor. In rest, felicitari! Esti foarte practica in demersul tau catre un corp si o minte sanatoase.
Elena Gherasim

adinaeucriss

Mesajde adinaeucriss » Joi Oct 14, 2010 9:52 pm

Ce as vrea sa schimb eu la mine, nu cred ca se mai poate, poate daca m-as mai naste o data sa existe vreo sansa. De cand eram copil mi-am dorit sa am abdomenul plat, mereu am suferit din cauza asta. Am facut mult sport: volei, basket, inot, tenis de camp, am tinut diferite diete, degeaba. Conformatia mostenita nu s-a schimbat de loc.
Organizare nunta - agentie full service

CarmenRC

Mesajde CarmenRC » Joi Oct 14, 2010 10:14 pm

Nu as schimba mare lucru. Eu ma simt bine in pielea mea. Am schimbat oricum mult prea multe lucruri de-a lungul vremii.

elaga

Mesajde elaga » Joi Oct 14, 2010 11:11 pm

As schimba parul. Intotdeauna mi-am dorit sa fie des, cu firul gros si putin ondulat.

gHelena

Mesajde gHelena » Vin Oct 15, 2010 12:03 am

Stiu cum e, si eu am parul rar si drept si mereu mi-am dorit sa il am foarte des si ondulat. E in firea omului sa isi doreasca mult un lucru pe care nu il are. Dar asta nu este decat o falsa problema, atat timp cat suntem naturale, toate suntem frumoase.
Elena Gherasim

elaga

Mesajde elaga » Vin Oct 15, 2010 2:03 pm

gHeleNA, cine mai e naturala in ziua de astazi? Nu cred ca am vazut o femeie peste 20 de ani nevopsita.

cristinne10

Locaţie: Constanta

Mesajde cristinne10 » Vin Oct 15, 2010 2:46 pm

as schimba... agenda, este acum cam dezordine pe acolo.
Fizic, psihic, comportamental, etc. sunt oricum in continua schimbare, asta e! cred ca trebuie macar sa incercam tot timpul sa fim mai buni :wink:

gHelena

Mesajde gHelena » Vin Oct 15, 2010 3:08 pm

elaga scrie:gHeleNA, cine mai e naturala in ziua de astazi? Nu cred ca am vazut o femeie peste 20 de ani nevopsita.

Eu am aproape 21 de ani si nu m-am vopsit niciodata, nici macar cu sampon nuantator. Nu este vorba de conservatorism, ci de faptul ca incerc sa imi valorific cat mai mult frumusetea naturala. Nu exclud insa posibilitatea de a-mi schimba culoarea parului peste cativa ani. Si sunt convinsa ca mai exista femei care si-au pastrat culoarea naturala a parului. In privinta machiajului ma refeream la faptul ca pentru o zi normala este de ajuns sa folosesti putin rimel, glos si blush pentru a fi fresh.
Elena Gherasim

anna_d

Mesajde anna_d » Vin Oct 15, 2010 4:45 pm

Eu ma vopsesc de la 20 de ani. La 16 mi-am facut permanent, la 18 ani imi decoloram parul, imi faceam suvite. Culoarea mea naturala era un saten deschis, insa se tot inchidea odata cu trecerea anilor. Am avut oricum destule culori de par si cand nu ma vopseam: la nastere, era negru, mai apoi a fost chiar si roscat (eram copil mic), pe urma am fost blonda niste ani, blond-cenusie, apoi s-a tot inchis culoarea si acum cine stie ce am sub vopsea. La 20 de ani m-am vopsit blonda. Apoi un blond cenusiu si acum, de anul trecut, sunt roscata. :D
Culoarea e aproape de natural, e un roscat-aramiu.
Asta am schimbat la mine. Si cred ca e suficient. Deocamdata.

mynameisalina

Mesajde mynameisalina » Joi Oct 21, 2010 5:47 pm

as vrea sa am cu vreo 2-3 kg mai putin si poate mi-as dori parul sa fie putin mai des.

gHelena

Mesajde gHelena » Vin Oct 22, 2010 11:01 am

mynameisalina scrie:as vrea sa am cu vreo 2-3 kg mai putin si poate mi-as dori parul sa fie putin mai des.

Schimbarile astea mi-ar prinde bine si mie. Ma bucur ca cele mai multe dintre voi ar schimba destul de putine lucruri, asta inseamna ca am invatat sa ne iubim si stim sa valorificam partile bune ale corpului nostru.
Elena Gherasim

otilialzr

Mesajde otilialzr » Joi Oct 28, 2010 7:21 pm

Cred ca oamenii trebuie mereu sa se perfectioneze si sa invete din greseli, deci probabil mici lucruri vom gasi mereu de schimbat ca si personalitate, comportament, cat despre partea fizica trebuie sa te ingrijesti(sport, cosmetica, haine) si sa te accepti asa cum esti( nu sunt de accord cu schimbarile radicale de genul operatii estetice).