Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

Pentru parul gras

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Andreea.Catrina

Locaţie: Bucuresti

Pentru parul gras

Mesajde Andreea.Catrina » Lun Aug 18, 2008 1:19 pm

Pelagie

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Pelagie » Mar Aug 26, 2008 10:00 am

lush

par gras...:(

Mesajde lush » Mie Aug 27, 2008 10:03 am

draga mea...am o mare problema si yo cu parul gras...mai ales pe timp de vara...de obicei ma spal de 2 ori pe saptamana,miercurea si sambata.miercurea aplic masca pe care o am din gama cu samponul si balsamul,dar sambata am aceasta reteta:2 galbenusuri de ou{sa vezi atunci cotcodaceala d la mama} amestecate cu sucul de la jumatate de lamaie{are efect astrigent}.masca o aplic pe par si stau cu ea cam 10 minute.de asemenea...cand ma clatesc,pun si cateva linguri de otet.
ideea e ca galbenusurile le pui in functie de lungimea parului si trebuie sa te clatesti f bine ca altfel iti raman franjuri prin par asa cum avem prin ciorba...;))...

roxanyka

Mesajde roxanyka » Mie Oct 29, 2008 10:07 pm

saby29

Mesajde saby29 » Dum Noi 30, 2008 8:13 pm

:!: buna fetelor.Pt.parul gras recomand cu ciguranta cltitul cu apa calie amestecata cu otet,iar cand il stergeti nul frecati cu prosopul ci tamponatil si folositi sampoane cat mai naturale posibil,pe baza de plante.Pieptanatil inainte de baie si-l mai pieptanati cand este foarte bine ucat de pref. a doua zi,in felul acesta veti reusi sa-l mentineti mai bine uscat si nu gras .Daca-l piept.cand este ud faceti o greseala va treb . sa-l sp.iar la 2 zile ca deja va fi iar gras o.k.? ast. intrebari.

me_ale_94

Mesajde me_ale_94 » Vin Ian 09, 2009 1:29 pm

incearca masca de par de la sunsilk pt par gras...poate functioneaza si nu folosi balsam ca ingrasa parul la maxim...eventual numa atunci daca folosesti un sampon foarte agresiv :)

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Vin Ian 09, 2009 3:54 pm

-nu folosi balsam daca ai parul gras
-cel mult un sampon 2in 1
-masca de la sunsilk , de la kallos , exista si tratament de la wella
-foloseste un pic de fixativ la aranjare

saby29

Mesajde saby29 » Vin Ian 09, 2009 8:50 pm

:!: salut,inca o data ,repet pt.par gras clatiti parul dupa spalare cu apa calie ames.cu otet sau zeama de lamai bine strecurata-nu folositi balsamuri decat la virfurile parului,inercati sa reduceti consumurile de grasimi alimentare si folositi sampoane cat mai naturale pe baza de plante cu cat mai putine chimicale cu atat mai bine pt. parul dv. pa pa .daca va mai pot folosii anuntati-ma pupici.

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Lun Ian 12, 2009 5:44 pm

-poti veni oricand cu sfaturi .
urmareste subiectele depe forum si oricand esti binevenita cu sfaturi.

siliananca

masti de par

Mesajde siliananca » Joi Ian 15, 2009 2:32 pm

parul meu este gras si mai am matreata ce imi recomandati?

steliandra

Mesajde steliandra » Mar Feb 03, 2009 12:14 am

buna,eu am parul foarte,foarte gras nu pot sa stau mai mult de 2 zile fara sa-l spal ca se vede foarte urat!nici nu stiu ce anume sa mai folosesc pentru ca am incercat cam de toate.de asemenea imi cade mult parul si de aceea il tin mai mult legat,nici nu mai stiu ce sa mai folosesc......am incercat si eurovita pentru par si unghii,sampoane impotriva caderii parului si multe altele dar fara nici un rezultat... :( va rog daca poate sa ma ajute cineva cu un sfat,niste retete de tratamente naturiste,orice...please...merci!!

CristinaLivia

Samponul uscat si parul gras

Mesajde CristinaLivia » Mie Iun 03, 2009 7:21 pm

Samponul uscat este solutia ideala de a avea un par impecabil in fiecare zi! Absoarbe uleiul in exces, toxinele, depunerile si impuritatile,odorizeaza si reimprospateaza. Cu o singura pulverizare si FARA A FOLOSI APA coafura nu va mai fi o problema pentru tine. Oriunde te-ai afla, in orice moment al zilei, parul tau va radia de prospetime! Inainte de a-l cumpara puteti incerca una din mostrele noaste pentru a va convinge de efect. Contact: 0740.90.91.92 sampon.uscat@yahoo.com. In curand: www.samponuscat.ro

CristinaLivia

Sampon uscat

Mesajde CristinaLivia » Mie Iun 24, 2009 11:57 am

fancy.trendy

Mesajde fancy.trendy » Mie Iun 24, 2009 5:56 pm

Cel mai divalicious magazin online de accesorii www.fancytrendy.ro si cel mai sweet blog de hainute http://fancytrendy.blogspot.com

CristinaLivia

Sampon uscat

Mesajde CristinaLivia » Mie Iun 24, 2009 6:04 pm

Următorul