Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cresterea parului

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

S3n2u4ly

cresterea parului

Mesajde S3n2u4ly » Joi Sep 04, 2008 8:52 pm

exista vreo masca pentru cresterea parului adik am paru destul de des...nu exagerat..dar e cam scurtutz..poate ma ajutati voi...puup :roll:

Pelagie

Locaţie: Bucuresti

Mesajde Pelagie » Mar Sep 09, 2008 10:08 am

Buna, eu cred ca ai putea incerca un supliment alimentar gen Perfectil in primul rand,deoarece puterea lui de crestere trebuie sa vina din interior,iar in exterior poti lucra cu o masca hranitoare pentru rezistenta si stralucire,cele pe baza de ulei de masline/ricin, galbenus de ou,lapte,miere sunt foarte bune, sau...una mai simpluta,pe care doar o cumperi, cu placenta de la Kallos.Mult succes!

S3n2u4ly

hy

Mesajde S3n2u4ly » Mar Sep 09, 2008 2:14 pm

vreau sa iti spun ca am incercat cu usturoi am auzit k este foarte bun pentru cresterea parului dar nu am putut suporta mirosul, kiar mi s-a facut rau si ma durea tot capu, dar intr-adevar e bun pentru cine suport mirosu ala de usturoi care miroase tot mai urat, este foarte bun si il recomand.am inceput sa iau vitamine de la centrum sper sa imi fie de ajutor si kiar imi fac masti cat pot de des cu ulei de ricin, de masline, ou si mai multe. mersi oricum acuma astept rezultatele. am sa incerc cu placenta de la kallos. pupici :* :D

Pelagie

Mesajde Pelagie » Mar Sep 09, 2008 2:39 pm

eu stii ce fac pentru par pentru ca sunt prea lenesa sa-mi fac masti?
am ulei pentru varfuri de la Kallos si masca cu placenta si iau perfectil ca supliment alimentar (e bun si pentru unghii)
din cate am observat un regim bogat in substante nutritive si vitamine ajuta mult parul
pupici

colombiana

Mesajde colombiana » Mar Sep 09, 2008 11:47 pm

si ca intrbare asa unde gasesc perfectil si cam cat costa? :) k as vrea si io sa-mi creasca parul mai repede

S3n2u4ly

Mesajde S3n2u4ly » Joi Sep 11, 2008 8:20 pm

tocmai mi-am cumparat un borcan dinala de o kila de placenta de la kallos...azi am sa imi pun p cap...sa vedem cat creste k mam vopsit ieri k sa pot masura de la radacina:D la cate zile pot sa imi pun pe cap placenta k kiar vreau sa creasca odata?pot folosi zilnic? perfectilul ala cat costa? si unde il pot gasi k la farmacie nu am vazut? pupici

paduchipuricionline

petrol

Mesajde paduchipuricionline » Dum Sep 14, 2008 11:32 pm

buna!mie imi cadea foarte tare parul in sesiune si aveam parcele in care aveam o veritabila cheliuta,disperata pt ca aveam parul foarte lung m-am gandit sa-l tai dar fara succes,parul tot imi cadea.am gasit insa o masca de par contra caderii parului de la vivanatura cu formula Dlui Leonard R. pe baza de petrol,intr-un plafar...a dat rezultate nemaipomenite in 3 sapt,mi-a regenerat parul si mi-a crescut mai lung decat il aveam in mai putin de 6 luni..daca reusiti sa treceti peste miros va asigur ca succesul e garantat

S3n2u4ly

Re: petrol

Mesajde S3n2u4ly » Lun Sep 15, 2008 1:30 pm

paduchipuricionline scrie:buna!mie imi cadea foarte tare parul in sesiune si aveam parcele in care aveam o veritabila cheliuta,disperata pt ca aveam parul foarte lung m-am gandit sa-l tai dar fara succes,parul tot imi cadea.am gasit insa o masca de par contra caderii parului de la vivanatura cu formula Dlui Leonard R. pe baza de petrol,intr-un plafar...a dat rezultate nemaipomenite in 3 sapt,mi-a regenerat parul si mi-a crescut mai lung decat il aveam in mai putin de 6 luni..daca reusiti sa treceti peste miros va asigur ca succesul e garantat

poti sa imi spui te rog cat costa, cati ml are, si unde sa-l gasesc k la mine in orash nu prea cred...aici sunt sarace si farmaciile si altundeva nu se gasesc astefel de produse...si sa-mi spui exact cum se numea k au mai multe feluri de masti

paduchipuricionline

:D

Mesajde paduchipuricionline » Lun Sep 15, 2008 2:03 pm

hello!se gaseste in plafar,250 ml pret 12.5 lei si se numeste "crema de par cu extracte naturale si petrol formula Leonard Radutz",are peste 20 de chestii in el in special petrol si ulei de ricin.se aplica de 2 ori pe saptamana,pe par umed inainte de spalare 20 min tratament,dupa care se spala normal.
P.S. poti aplica dupa spalare eventual si o masca de par Kallos care sa scoata mirosul de petrol.Iti garantez ca parul va arata mai bine dupa primele 3 aplicari iar dupa 3 sapt ai sa simti efectul.mentionez ca aveam parul pana deasupra fundului ,l-am taiat pana la umeri si in 6 luni mi-a ajuns pana dupa fund inapoi.

paduchipuricionline

scuze pentru mesajele exagerat de multe:D

Mesajde paduchipuricionline » Lun Sep 15, 2008 2:13 pm

http://images.google.ro/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DG asta e un link ca sa vezi cum arata.vad ca pe site scrie ca ar costa 14.19 lei,fiecare plafar sau farmacie cu pretul ei,dar nu e scumpa.bafta

timeea

Mesajde timeea » Mie Sep 17, 2008 12:30 am

acest mesaj este pt paduchipuricionline :ceea ce spui tu ca ti-ai tuns parul pana la umeri si in sase luni ti-a crescut parul pana la fund sunt aberatii .Daca ar fi adevarat si cu o suma atat de mica ar creste parul in timp atat de scurt multe din femeile din intreaga lume nu ar apela la extensii si produsul nu ar fi asa de ieftin ,plus ca de la orice tratament natural sau nu mai mult de 2 cm pe luna nu creste iar despre ceea ce pove tu sunt 12 cm la sase luni iar de la umeri pana la fund e vorba de mai mult de 15 cm e exagerat si podoaba capilara creste aproximativ la fel ca cel de pe restul corpului.ex te duci la epilat ,se scoate tot firul de la radacina dupa aproximativ 2 sapt incepe sa creasca si dupa 3 sapt te poti duce iar e cu podoaba capilara e altfel ceea ce pierzi la epilat 2 saptamani aprox este formarea radacinii dar daca nu e scoasa creste un cm intr-o luna

timeea

Mesajde timeea » Mie Sep 17, 2008 12:34 am

P.S am uitat sa specific ceea ce ai zis de produs este impotriva caderii parului nicidecum NU pt cresterea parului asa ca nu mai inteleg ce ai vrut sa zici nu iti mai cade parul sau creste 30 cm in sase luni?

Andreea.Catrina

Mesajde Andreea.Catrina » Vin Sep 19, 2008 10:40 am

parul creste in general cu 1-2 cm pe luna. indiferent de tratamente. tratamentele il pot revigora, il pot "insanatosi", dar nu il vor face sa creasca incredibil de mult peste noapte.

paduchipuricionline

Mesajde paduchipuricionline » Vin Sep 19, 2008 8:33 pm

asa e dar mie mi-a accelerat cresterea parului,niciodata nu l-am avut des in adevartul sens al cuvantului si nici acum nu-l am foarte des dar mie mi-a crescut!poti sa crezi si sa incerci sau poti sa nu ma crezi si sa nu incerci!nu te obliga nimeni sa folesesti ce folosesc eu si nici nu fac vreo campanie pt produsul asta asa ca mi-e perfect indiferent daca il cumperi sau nu!si by the way:sunt medic rezident si parul creste mai mult de 2 cm pe luna daca ii aplici masti de par si daca ai grija si de treaba cu vitaminele!mai citeste cate ceva si despre vitamine si aminoacizi si mai vedem cum creste parul

Următorul