Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

cresterea parului

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

timeea

Mesajde timeea » Dum Sep 28, 2008 9:14 pm

e adevarat il poate insanatosi sau indesi dar nu sa creasca mai mult de 2 cm pe luna .Poti fi medic rezident dar asta nu inseamna ca ai dreptate ,am studiat asta foarte mult timp si inca o fac si cu asta lucrez zi de zi intrebarile astea le intalnesc zilnic si nu e numai parerea mea .Am cliente care sunt de aceeasi meserie ca si tine si aproba ce le zic pt ca au si ele niste studii si parul e la fel de fragil ca si restul corpului sa nu imi spui ca daca iti rupi o mana de la vitamine sau ce stiu ce medicamente isi va reveni mai repede si nu va trece timpul

nokigy87

Mesajde nokigy87 » Vin Oct 24, 2008 4:36 pm

Pelagie scrie:Buna, eu cred ca ai putea incerca un supliment alimentar gen Perfectil in primul rand,deoarece puterea lui de crestere trebuie sa vina din interior,iar in exterior poti lucra cu o masca hranitoare pentru rezistenta si stralucire,cele pe baza de ulei de masline/ricin, galbenus de ou,lapte,miere sunt foarte bune, sau...una mai simpluta,pe care doar o cumperi, cu placenta de la Kallos.Mult succes!

imi puteti spune va rog de unde pot lua gaz pentru un tratament capilar? este un vechi regenerator si am tot cautat si nu am idee unde sa mai intreb.

molly

Locaţie: b.

Mesajde molly » Vin Oct 24, 2008 7:55 pm

incearca undeva la tara daca ai bunici rude , stiu ca acolo se cumpara ,
eu cand am folosit am gasit la bunica , (petrol)

S3n2u4ly

joico

Mesajde S3n2u4ly » Lun Noi 24, 2008 7:20 pm

salut fetelor stiti cumva de unde sa cumpar produse joico in romania?

saby29

Mesajde saby29 » Dum Noi 30, 2008 8:02 pm

:shock: salut fetelor sunt coafeza de meserie de aprox 12 ani.As dori sa va dau cateva sfaturi despre par .Sper sa le primiti si o sa aveti succes garantat.iaubesc parul lucrez cu drag cu el si de aceea va sfatuiesc,ca pt. cele ce au probleme in sensul cade parul se toceste f repede folositi gaz.Da gaz ,probabil ca ati auzit pe la bunicutele voastreca foloseau asa ceva .O data pe sapt. uns parul la ora 12 si spalat la ora 5-6 ,samponat de 2 ori pt . a indeparta cat de cat mirosul,dar veti vedea diferenta dupa ce se usuca ,cat de moale va fi parul la pieptanat si cata flexibilitate.Numai sa gasiti in comert eu gasesc foarte greu.In cateva luni de tratament ve-ti vedea ce par veti avea ,ma veti pomeni.Ce medicamente si mai stiu eu cate soampoane pline de chimicale .pt. par gras folositi la clatirea parului apa calie amestecata cu otet faceti asta o data pe sapt. si veti fi multumite,incercati sa folositi sampoane pe o baza cat mai naturala.ast. intrebari cu drag va voi sfatuii in orce problema cu parul si chiar cu tenul .

S3n2u4ly

Mesajde S3n2u4ly » Sâm Feb 28, 2009 6:55 pm

buna saby29 eu am facut orst de gaz dar nu stiu cum sa il folosesc, azi am primit si as vrea sa incep sa il folosesc dar nu stiu unde trebe aplicat la radacina sau pe firu d par? si cu ce sa il aplic? la ce perioada si ce cantitate...ms mult astept raspuns

saby29

Mesajde saby29 » Dum Mar 01, 2009 2:01 pm

:arrow: fii atenta!cu o buc. de vata nici prea mare nici prea mica se moaie in gaz si se unge parul de la radacini spre varfuri pe tot parul apoi se prinde intr-un coc se acopera cu o esarfa ceva ,iar dupa cateva ore cat rezisti tu sa stai eu stau cam o zi si seara ma spal.Te samponezi bine cam de 2 ori ca sa iasa cat de cat mirosul de gaz apoi te stergi foarte bine il pieptani,si-l lasi sa se usuce natural nu cu feonul.Ai sa vezi diferenta cand se va usca ok?Garantat ai sa ai un par mai moale si stralucitor iar in timp daca faci asta o data pe sapt.o sa vezi cat de repede o sa creasca.pupici

cristina_rogoz

Mesajde cristina_rogoz » Dum Mar 01, 2009 3:11 pm

saby, mai sunt si alte metode de a-ti convinge parul sa creasca fara petrol?eu imi fac in ultimul timp masti cu galbenus, ulei de ricin, de masline si vitamina A si mi se pare ca creste mai repede deat dupa petrol.si-i tund varfurile cam la 2 luni, uneori la o luna jumate.as mai putea face ceva?

S3n2u4ly

Mesajde S3n2u4ly » Dum Mar 01, 2009 4:17 pm

saby29 scrie::arrow: fii atenta!cu o buc. de vata nici prea mare nici prea mica se moaie in gaz si se unge parul de la radacini spre varfuri pe tot parul apoi se prinde intr-un coc se acopera cu o esarfa ceva ,iar dupa cateva ore cat rezisti tu sa stai eu stau cam o zi si seara ma spal.Te samponezi bine cam de 2 ori ca sa iasa cat de cat mirosul de gaz apoi te stergi foarte bine il pieptani,si-l lasi sa se usuce natural nu cu feonul.Ai sa vezi diferenta cand se va usca ok?Garantat ai sa ai un par mai moale si stralucitor iar in timp daca faci asta o data pe sapt.o sa vezi cat de repede o sa creasca.pupici

dar nu exista posibilitatea sa imi arda pielea capului????si dak am extensii cu keratina are ceva dak dau cu petrol????pusi

saby29

Mesajde saby29 » Lun Mar 02, 2009 5:27 pm

cristina_rogoz scrie:saby, mai sunt si alte metode de a-ti convinge parul sa creasca fara petrol?eu imi fac in ultimul timp masti cu galbenus, ulei de ricin, de masline si vitamina A si mi se pare ca creste mai repede deat dupa petrol.si-i tund varfurile cam la 2 luni, uneori la o luna jumate.as mai putea face ceva?
E ok.cand nu am gaz folosesc vit. A+ulei de ricin amestecat si e ok.

saby29

Mesajde saby29 » Lun Mar 02, 2009 5:33 pm

S3n2u4ly scrie:
saby29 scrie::arrow: fii atenta!cu o buc. de vata nici prea mare nici prea mica se moaie in gaz si se unge parul de la radacini spre varfuri pe tot parul apoi se prinde intr-un coc se acopera cu o esarfa ceva ,iar dupa cateva ore cat rezisti tu sa stai eu stau cam o zi si seara ma spal.Te samponezi bine cam de 2 ori ca sa iasa cat de cat mirosul de gaz apoi te stergi foarte bine il pieptani,si-l lasi sa se usuce natural nu cu feonul.Ai sa vezi diferenta cand se va usca ok?Garantat ai sa ai un par mai moale si stralucitor iar in timp daca faci asta o data pe sapt.o sa vezi cat de repede o sa creasca.pupici

dar nu exista posibilitatea sa imi arda pielea capului????si dak am extensii cu keratina are ceva dak dau cu petrol????pusi
Eu ma dau de mica si nu mi-a ars pielea capului.Incepe cu 1 ora pe sapt.si treptat mai pune o jum. de ora pe sapt. ok?pupici

saby29

Mesajde saby29 » Lun Mar 02, 2009 5:34 pm

saby29 scrie:
S3n2u4ly scrie:

Eu ma dau de mica si nu mi-a ars pielea capului.Incepe cu 1 ora pe sapt.si treptat mai pune o jum. de ora pe sapt. ok?pupici
Daca iti este teama dai doar pe varfuri ok?

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Sâm Feb 06, 2010 11:05 pm

Fetelor cum e chestia asta cu gazu?Explicati-mi si mie de unde pot sa fac rost de el?Cat costa?Va rog frumos sa ma ajutati snt disperata... :(

anasoltan

Mesajde anasoltan » Dum Feb 07, 2010 1:02 am

fii atenta cum il folosest
de cumparat nu cred ca gasesti, doar de la cineva care lucreaza cu asa ceva poate sa-ti faca rost

elly.vipera

Mesajde elly.vipera » Dum Feb 07, 2010 1:12 am

deci e clar :cry: :cry:

AnteriorUrmătorul