Categorii Forum
Prima pagină
Forumuri Divahair
Frumusete & Stil
Sanatate
Dieta & Fitness
Relatii & Sex
Familie & Ingrijire copii
In bucatarie & Casa
Divertisment & Timp liber
Discutii generale
Intreaba expertul!
Intreaba Expertul tau in make-up
Intreaba Expertul hair-stylist!
Intreaba Expertul Feng Shui!
Intreaba Expertul in chirurgie estetica
Intreaba Expertul dermatolog
Concursuri
Concursuri

tratament caderea parului

Fii mereu conectata la ultimele tendinte in materie de moda si frumusete si comenteaza-le cu prietenele tale virtuale.

Moderatori: gabipo, denisavasilescu

Sierra21

tratament caderea parului

Mesajde Sierra21 » Lun Aug 15, 2011 7:43 pm

Buna, problema este urmatoare am probleme cu caderea parului si am fost fost diagnosticata cu alopecie difuza iar medicul dermatolog mi-a recomandat tratamentul cu Hairgrow minoxidil 2% si Eurovita pentru par si unghii timp de trei luni.M-a asigurat ca mi se va regenera parul insa imi vine tare greu sa cred asta la cat par mi-a picat si dupa ce am citit parerile negative ale acestui produs chiar nu stiu daca sa mai continui tratamentul.
Vreau si eu sa stiu daca mai este cineva aici care are probleme cu caderea parului si a apelat la acest produs.

monytza

Re: tratament caderea parului

Mesajde monytza » Mie Aug 17, 2011 4:33 pm

buna ..ce pot sa zik ai eu am incercat produse de la farmacie insa nici un rezultat... de 2 saptamani am inceput si eu o masca cu usturoi dat si alte ingrendiente..si vreau sa va spun sincer k sunt fff multumita fac acest tratament km de 2 ori pe saptamana incercati si voi va va ajuta cu singuranta reteta etse asa; 3 catei de usturoi care ii pisezi f bn,2 galbenusuri de ou,4 linguri ulei de masline,4 linguri ulei de ricin,1 lamaie stoarsa ,si 2 linguri miere de albine...se amesteca totul f bn pana devine k o crema si dupa ce te-ai spalat pe cap adaugi aceasca masca si stai cam 2-3 ore....dupa care iti speli parul f bn cu sampon si dupa poti folosi si balsam....o sa vedeti dupa 2 saptamani ce multumite veti fi..bafta

claudiamarc

Mesajde claudiamarc » Vin Ian 20, 2012 2:05 pm

Fetelor, nu dati asa de multi bani pe tratamente. Si eu am avut pb mari cu parul imi cadea peste tot,plus ca parul meu negru se vedea oriunde si peste tot cadea. Am fost la medic (dl Mihai Balbek din Cluj) f ok , i-am spus ca nu am bani sa arunc pe orice si mi-a dat suplimentul Aspasia costa 21 Ron.
Da rezultate bune va garantez.

taarraa

Mesajde taarraa » Mie Mai 23, 2012 12:44 am

claudiamarc scrie:Fetelor, nu dati asa de multi bani pe tratamente. Si eu am avut pb mari cu parul imi cadea peste tot,plus ca parul meu negru se vedea oriunde si peste tot cadea. Am fost la medic (dl Mihai Balbek din Cluj) f ok , i-am spus ca nu am bani sa arunc pe orice si mi-a dat suplimentul Aspasia costa 21 Ron.
Da rezultate bune va garantez.

Aspasia mi-am cumparat si eu influentata fiind de o reclama de la tv.Eficienta in cazul parului nu pot sa stiu daca are avand in vedere ca daca iau 2 3 capsule deja tenul meu devine extrem de uleios,imi apar tot felul de chestii pe fata si bineinteles intrerup tratamentul.Poate are acest efect doar in cazul meu :-??

marcus3679

Mesajde marcus3679 » Dum Iun 19, 2016 12:34 pm

Pastile pentru caderea parului - http://nplink.net/yexq1fh7

zane20

Mesajde zane20 » Joi Aug 11, 2016 10:39 am

Caderea parului poate sa apara si de la stres, lipsa de vitamine , etc. Daca mancam sanatos si nu ne mai stresam din orice sanatatea firului de par va fi una buna.

miriutza

Mesajde miriutza » Vin Dec 09, 2016 11:54 am

Si folixinu poate sa ajute la stoparea caderii parului. Daca ai si o alimentatie bogata in vitamine si minerale atunci rezultatele ar trebui sa fie unele bune.

EuMirela12

Mesajde EuMirela12 » Lun Dec 26, 2016 4:46 pm

Cititi opiniile si descrierile produselor vivese senso duo. Eu folosesc aceste produse si sunt foarte multumita :)

corina00

Mesajde corina00 » Lun Ian 08, 2018 4:16 pm

miriutza scrie:Si folixinu poate sa ajute la stoparea caderii parului. Daca ai si o alimentatie bogata in vitamine si minerale atunci rezultatele ar trebui sa fie unele bune.

Produsele pentru stoparea caderii parului sunt utile pentru ca ele actioneaza si pentru indesirea firelor de par. Un par mai des si mai puternic confera o incredere mai mare in fortele pe care le avem.